Editor
650
edits
VandheerLord (talk | contribs) (Created page with "<!-- Pokédex Navigation Menu --> {| class="dex" cellspacing="0" cellpadding="0" style="width: 100%;" | style="text-align: left;" | ↲ #096 File:096MS.png|lin...") |
IllumiNoob (talk | contribs) |
||
Line 555: | Line 555: | ||
[[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | ||
|} | |} | ||
==Appearances== | |||
===Sidequests=== | |||
<!-- Sidequest Appearances Table --> | |||
{| class="container-psychic" style="text-align: center; float: center; width: 100%; margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | |||
| class="psychic"| '''Pokémon''' | |||
| class="psychic"| '''Type''' | |||
| class="psychic"| '''Owner''' | |||
| class="psychic"| '''Battle #''' | |||
| class="psychic"| '''Attacks''' | |||
| class="psychic"| '''Level''' | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Mystic Hypno.gif|Mystic Hypno]]<br />Mystic Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | Juggler Kirk | |||
| class="psychic" | 53 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Shiny Hypno.gif|Shiny Hypno]]<br />Shiny Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | Juggler Nelson | |||
| class="psychic" | 91 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Hypno.gif|Hypno]]<br />Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | Team Rocket Joel | |||
| class="psychic" | 246 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Mystic Hypno.gif|Mystic Hypno]]<br />Mystic Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | Team Rocket Joel | |||
| class="psychic" | 246 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Mystic Hypno.gif|Mystic Hypno]]<br />Mystic Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | Psychic Jacky | |||
| class="psychic" | 261 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Hypno.gif|Hypno]]<br />Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | Psychic Dario | |||
| class="psychic" | 275 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Dark Hypno.gif|Dark Hypno]]<br />Dark Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | Psychic Trainer Jerry | |||
| class="psychic" | 334 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Hypno.gif|Hypno]]<br />Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | Lass Christina | |||
| class="psychic" | 357 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Shadow Hypno.gif|Shadow Hypno]]<br />Shadow Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | Psychic Luffy | |||
| class="psychic" | 418 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Hypno.gif|Hypno]]<br />Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | Jr. Trainer Michelle | |||
| class="psychic" | 478 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Shadow Hypno.gif|Shadow Hypno]]<br />Shadow Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | Jr. Trainer Michelle | |||
| class="psychic" | 478 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Hypno.gif|Hypno]]<br />Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 716 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Shiny Hypno.gif|Shiny Hypno]]<br />Shiny Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 717 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Hypno.gif|Hypno]]<br />Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 719 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Hypno.gif|Hypno]]<br />Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 720 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Hypno.gif|Hypno]]<br />Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 721 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Hypno.gif|Hypno]]<br />Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 722 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Hypno.gif|Hypno]]<br />Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 723 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Hypno.gif|Hypno]]<br />Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 724 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Hypno.gif|Hypno]]<br />Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 727 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Hypno.gif|Hypno]]<br />Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 800 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Hypno.gif|Hypno]]<br />Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 801 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Hypno.gif|Hypno]]<br />Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 802 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Shiny Hypno.gif|Shiny Hypno]]<br />Shiny Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 803 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Hypno.gif|Hypno]]<br />Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 806 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Hypno.gif|Hypno]]<br />Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 809 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Mystic Hypno.gif|Mystic Hypno]]<br />Mystic Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 812 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Hypno.gif|Hypno]]<br />Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 813 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Shadow Hypno.gif|Shadow Hypno]]<br />Shadow Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | Cipher Admin Gorigan | |||
| class="psychic" | 866 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Shadow Hypno.gif|Shadow Hypno]]<br />Shadow Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | Researcher Limar | |||
| class="psychic" | 913 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Dark Hypno.gif|Dark Hypno]]<br />Dark Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | Scientis Luke | |||
| class="psychic" | 1231 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Shiny Hypno.gif|Shiny Hypno]]<br />Shiny Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 1565 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Dark Hypno.gif|Dark Hypno]]<br />Dark Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 1633 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Hypno.gif|Hypno]]<br />Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 1635 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Metallic Hypno.gif|Metallic Hypno]]<br />Metallic Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 1636 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Dark Hypno.gif|Dark Hypno]]<br />Dark Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 1640 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Hypno.gif|Hypno]]<br />Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 1703 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Hypno.gif|Hypno]]<br />Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 1705 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Dark Hypno.gif|Dark Hypno]]<br />Dark Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 1707 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Shadow Hypno.gif|Shadow Hypno]]<br />Shadow Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 1708 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Hypno.gif|Hypno]]<br />Hypno | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 1710 | |||
| class="psychic" | Psychic<br />Headbutt<br />Zen Headbutt<br />Psybeam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|} | |||
<!-- End Sidequest Appearances Table --> |