Line 321: | Line 321: | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:550BMS.png|link=Basculin (Blue Stripe)|Basculin (Blue Stripe)]]<br/>#550B<br/>[[Basculin (Blue Stripe)]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:550BMS.png|link=Basculin (Blue Stripe)|Basculin (Blue Stripe)]]<br/>#550B<br/>[[Basculin (Blue Stripe)]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:550RMS.png|link=Basculin (Red Stripe)|Basculin (Red Stripe)]]<br/>#550R<br/>[[Basculin (Red Stripe)]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:550RMS.png|link=Basculin (Red Stripe)|Basculin (Red Stripe)]]<br/>#550R<br/>[[Basculin (Red Stripe)]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:550WMS.png|link=Basculin (White Stripe)|Basculin (White Stripe)]]<br/>#550W<br/>[[Basculin (White Stripe)]] | |||
|- | |||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:564MS.png|link=Tirtouga|Tirtouga]]<br/>#564<br/>[[Tirtouga]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:564MS.png|link=Tirtouga|Tirtouga]]<br/>#564<br/>[[Tirtouga]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:565MS.png|link=Carracosta|Carracosta]]<br/>#565<br/>[[Carracosta]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:565MS.png|link=Carracosta|Carracosta]]<br/>#565<br/>[[Carracosta]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:580MS.png|link=Ducklett|Ducklett]]<br/>#580<br/>[[Ducklett]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:580MS.png|link=Ducklett|Ducklett]]<br/>#580<br/>[[Ducklett]] | ||
Line 328: | Line 329: | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:592MS.png|link=Frillish|Frillish]]<br/>#592<br/>[[Frillish]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:592MS.png|link=Frillish|Frillish]]<br/>#592<br/>[[Frillish]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:593MS.png|link=Jellicent|Jellicent]]<br/>#593<br/>[[Jellicent]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:593MS.png|link=Jellicent|Jellicent]]<br/>#593<br/>[[Jellicent]] | ||
|- | |||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:594MS.png|link=Alomomola|Alomomola]]<br/>#594<br/>[[Alomomola]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:594MS.png|link=Alomomola|Alomomola]]<br/>#594<br/>[[Alomomola]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:647MS.png|link=Keldeo|Keldeo]]<br/>#647<br/>[[Keldeo]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:647MS.png|link=Keldeo|Keldeo]]<br/>#647<br/>[[Keldeo]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:647RMS.png|link=Keldeo (Resolute)|Keldeo (Resolute)]]<br/>#647R<br/>[[Keldeo (Resolute)]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:647RMS.png|link=Keldeo (Resolute)|Keldeo (Resolute)]]<br/>#647R<br/>[[Keldeo (Resolute)]] | ||
Line 335: | Line 336: | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:657MS.png|link=Frogadier|Frogadier]]<br/>#657<br/>[[Frogadier]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:657MS.png|link=Frogadier|Frogadier]]<br/>#657<br/>[[Frogadier]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:658MS.png|link=Greninja|Greninja]]<br/>#658<br/>[[Greninja]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:658MS.png|link=Greninja|Greninja]]<br/>#658<br/>[[Greninja]] | ||
|- | |||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:692MS.png|link=Clauncher|Clauncher]]<br/>#692<br/>[[Clauncher]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:692MS.png|link=Clauncher|Clauncher]]<br/>#692<br/>[[Clauncher]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:693MS.png|link=Clawitzer|Clawitzer]]<br/>#693<br/>[[Clawitzer]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:693MS.png|link=Clawitzer|Clawitzer]]<br/>#693<br/>[[Clawitzer]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:728MS.png|link=Popplio|Popplio]]<br/>#728<br/>[[Popplio]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:728MS.png|link=Popplio|Popplio]]<br/>#728<br/>[[Popplio]] | ||
Line 342: | Line 343: | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:730MS.png|link=Primarina|Primarina]]<br/>#730<br/>[[Primarina]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:730MS.png|link=Primarina|Primarina]]<br/>#730<br/>[[Primarina]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:746ScMS.png|link=Wishiwashi (School)|Wishiwashi (School)]]<br/>#746Sc<br/>[[Wishiwashi (School)]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:746ScMS.png|link=Wishiwashi (School)|Wishiwashi (School)]]<br/>#746Sc<br/>[[Wishiwashi (School)]] | ||
|- | |||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:746SoMS.png|link=Wishiwashi (Solo)|Wishiwashi (Solo)]]<br/>#746So<br/>[[Wishiwashi (Solo)]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:746SoMS.png|link=Wishiwashi (Solo)|Wishiwashi (Solo)]]<br/>#746So<br/>[[Wishiwashi (Solo)]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:751MS.png|link=Dewpider|Dewpider]]<br/>#751<br/>[[Dewpider]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:751MS.png|link=Dewpider|Dewpider]]<br/>#751<br/>[[Dewpider]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:752MS.png|link=Araquanid|Araquanid]]<br/>#752<br/>[[Araquanid]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:752MS.png|link=Araquanid|Araquanid]]<br/>#752<br/>[[Araquanid]] | ||
Line 349: | Line 350: | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:779MS.png|link=Bruxish|Bruxish]]<br/>#779<br/>[[Bruxish]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:779MS.png|link=Bruxish|Bruxish]]<br/>#779<br/>[[Bruxish]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:788MS.png|link=Tapu Fini|Tapu Fini]]<br/>#788<br/>[[Tapu Fini]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:788MS.png|link=Tapu Fini|Tapu Fini]]<br/>#788<br/>[[Tapu Fini]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:902FMS.png|link=Basculegion (F)|Basculegion (F)]]<br/>#902F<br/>[[Basculegion (F)]] | |||
|- | |||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:902MMS.png|link=Basculegion (M)|Basculegion (M)]]<br/>#902M<br/>[[Basculegion (M)]] | |||
|} | |} | ||
</div> | </div> |
Revision as of 16:01, 27 January 2023
Type Effectiveness
Damaged Normally by: | |
Weak to: | |
Immune to: | |
Resistant to: |