IllumiNoob (talk | contribs) |
IllumiNoob (talk | contribs) |
||
Line 544: | Line 544: | ||
[[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Fairy.gif|link=Fairy|Fairy]] | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Fairy.gif|link=Fairy|Fairy]] | ||
|} | |} | ||
== Appearances == | |||
===Sidequests=== | |||
<!-- Sidequest Appearances Table --> | |||
{| class="container-grass" style="text-align: center; float: center; width: 100%; margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | |||
| class="grass"| Pokémon | |||
| class="grass"| Type | |||
| class="grass"| Owner | |||
| class="grass"| Battle # | |||
| class="grass"| Attacks | |||
| class="grass"| Level | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Victreebel.gif|Victreebel]]<br />Victreebel | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | Cool Trainer Mary | |||
| class="grass" | 42 | |||
| class="grass" | Razor Leaf<br />Acid<br />Sludge<br />Solar Beam | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Metallic Victreebel.gif|Metallic Victreebel]]<br />Metallic Victreebel | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | Cool Trainer Caroline | |||
| class="grass" | 94 | |||
| class="grass" | Razor Leaf<br />Acid<br />Sludge<br />Solar Beam | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Metallic Victreebel.gif|Metallic Victreebel]]<br />Metallic Victreebel | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | Lass Sara | |||
| class="grass" | 220 | |||
| class="grass" | Razor Leaf<br />Acid<br />Sludge<br />Solar Beam | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Dark Victreebel.gif|Dark Victreebel]]<br />Dark Victreebel | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | Pokémon Ranger Nick | |||
| class="grass" | 273 | |||
| class="grass" | Razor Leaf<br />Acid<br />Sludge<br />Solar Beam | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Metallic Victreebel.gif|Metallic Victreebel]]<br />Metallic Victreebel | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | Pokémon Ranger Jackson | |||
| class="grass" | 292 | |||
| class="grass" | Razor Leaf<br />Acid<br />Sludge<br />Solar Beam | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Mystic Victreebel.gif|Mystic Victreebel]]<br />Mystic Victreebel | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | Grass Trainer Dana | |||
| class="grass" | 325 | |||
| class="grass" | Razor Leaf<br />Acid<br />Sludge<br />Solar Beam | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Victreebel.gif|Victreebel]]<br />Victreebel | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | Scientist Larry | |||
| class="grass" | 346 | |||
| class="grass" | Razor Leaf<br />Acid<br />Sludge<br />Solar Beam | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Dark Victreebel.gif|Dark Victreebel]]<br />Dark Victreebel | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | Youngster Joery | |||
| class="grass" | 419 | |||
| class="grass" | Razor Leaf<br />Acid<br />Sludge<br />Solar Beam | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Victreebel.gif|Victreebel]]<br />Victreebel | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | Youngster Korneel | |||
| class="grass" | 442 | |||
| class="grass" | Razor Leaf<br />Acid<br />Sludge<br />Solar Beam | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Dark Victreebel.gif|Dark Victreebel]]<br />Dark Victreebel | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | Bugcatcher Spina | |||
| class="grass" | 450 | |||
| class="grass" | Razor Leaf<br />Acid<br />Sludge<br />Solar Beam | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Victreebel.gif|Victreebel]]<br />Victreebel | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | Lady Becky | |||
| class="grass" | 464 | |||
| class="grass" | Razor Leaf<br />Acid<br />Sludge<br />Solar Beam | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Victreebel.gif|Victreebel]]<br />Victreebel | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | Bug Catcher Nancy | |||
| class="grass" | 476 | |||
| class="grass" | Razor Leaf<br />Acid<br />Sludge<br />Solar Beam | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Victreebel.gif|Victreebel]]<br />Victreebel | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | ??? | |||
| class="grass" | 768 | |||
| class="grass" | Razor Leaf<br />Acid<br />Sludge<br />Solar Beam | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Victreebel.gif|Victreebel]]<br />Victreebel | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | ??? | |||
| class="grass" | 774 | |||
| class="grass" | Razor Leaf<br />Acid<br />Sludge<br />Solar Beam | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Victreebel.gif|Victreebel]]<br />Victreebel | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | ??? | |||
| class="grass" | 776 | |||
| class="grass" | Razor Leaf<br />Acid<br />Sludge<br />Solar Beam | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Shadow Victreebel.gif|Shadow Victreebel]]<br />Shadow Victreebel | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | Chaser Navu | |||
| class="grass" | 915 | |||
| class="grass" | Razor Leaf<br />Acid<br />Sludge<br />Solar Beam | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Shiny Victreebel.gif|Shiny Victreebel]]<br />Shiny Victreebel | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | ??? | |||
| class="grass" | 1668 | |||
| class="grass" | Razor Leaf<br />Acid<br />Sludge<br />Solar Beam | |||
| class="grass" | 100 | |||
|} | |||
<!-- End Sidequest Appearances Table --> |