234
edits
VandheerLord (talk | contribs) |
VandheerLord (talk | contribs) (Attacks Updated) |
||
Line 4: | Line 4: | ||
{|class="article-table sortable" style="text-align: center; float: center; margin-top: 10px; order-radius: 10px;" | {|class="article-table sortable" style="text-align: center; float: center; margin-top: 10px; order-radius: 10px;" | ||
! class="container-unknown" | Attack | |||
! class="container-unknown" | Type | |||
! class="container-unknown" data-sort-type="number" | Price | |||
! class="container-unknown" data-sort-type="number" | Power | |||
! class="container-unknown" data-sort-type="number" | Accuracy | |||
! class="container-unknown unsortable" data-sort-type="number" | Category | |||
|- class="container-grass" | |- class="container-grass" | ||
| class="grass"|Absorb | | class="grass"|Absorb | ||
Line 870: | Line 870: | ||
| class="fire"|65 | | class="fire"|65 | ||
| class="fire"|95% | | class="fire"|95% | ||
| class="fire"|[[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-fire" | |||
| class="fire"|Fire Lash | |||
| class="fire"|[[File:Fire.gif|link=Fire|Fire]] | |||
| class="fire"|60,000 | |||
| class="fire"|80 | |||
| class="fire"|100% | |||
| class="fire"|[[File:Physical.png|Physical]] | | class="fire"|[[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-fire" | |- class="container-fire" | ||
Line 892: | Line 899: | ||
| class="fire"|100% | | class="fire"|100% | ||
| class="fire"|[[File:Special.png|Special]] | | class="fire"|[[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-bug" | |||
| class="bug"|First Impression | |||
| class="bug"|[[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] | |||
| class="bug"|67,500 | |||
| class="bug"|90 | |||
| class="bug"|100% | |||
| class="bug"|[[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-ground" | |- class="container-ground" | ||
| class="ground"|Fissure | | class="ground"|Fissure | ||
Line 948: | Line 962: | ||
| class="steel"|100% | | class="steel"|100% | ||
| class="steel"|[[File:Special.png|Special]] | | class="steel"|[[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-fairy" | |||
| class="fairy"|Fleur Cannon | |||
| class="fairy"|[[File:Fairy.gif|link=Fairy|Fairy]] | |||
| class="fairy"|97,500 | |||
| class="fairy"|130 | |||
| class="fairy"|90% | |||
| class="fairy"|[[File:Special.png|Special]] | |||
|- class="container-dark" | |- class="container-dark" | ||
| class="dark"|Fling | | class="dark"|Fling | ||
Line 1,753: | Line 1,774: | ||
| class="fairy"|90% | | class="fairy"|90% | ||
| class="fairy"|[[File:Special.png|Special]] | | class="fairy"|[[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-water" | |||
| class="water"|Liquidation | |||
| class="water"|[[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water"|63,750 | |||
| class="water"|85 | |||
| class="water"|100% | |||
| class="water"|[[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-fighting" | |- class="container-fighting" | ||
| class="fighting"|Low Kick | | class="fighting"|Low Kick | ||
Line 1,767: | Line 1,795: | ||
| class="fighting"|100% | | class="fighting"|100% | ||
| class="fighting"|[[File:Physical.png|Physical]] | | class="fighting"|[[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-bug" | |||
| class="bug"|Lunge | |||
| class="bug"|[[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] | |||
| class="bug"|60,000 | |||
| class="bug"|80 | |||
| class="bug"|100% | |||
| class="bug"|[[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-psychic" | |- class="container-psychic" | ||
| class="psychic"|Luster Purge | | class="psychic"|Luster Purge | ||
Line 2,264: | Line 2,299: | ||
| class="poison"|100% | | class="poison"|100% | ||
| class="poison"|[[File:Physical.png|Physical]] | | class="poison"|[[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-bug" | |||
| class="bug"|Pollen Puff | |||
| class="bug"|[[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] | |||
| class="bug"|67,500 | |||
| class="bug"|90 | |||
| class="bug"|100% | |||
| class="bug"|[[File:Special.png|Special]] | |||
|- class="container-normal" | |- class="container-normal" | ||
| class="normal"|Pound | | class="normal"|Pound | ||
Line 2,285: | Line 2,327: | ||
| class="rock"|100% | | class="rock"|100% | ||
| class="rock"|[[File:Special.png|Special]] | | class="rock"|[[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-dark" | |||
| class="dark"|Power Trip | |||
| class="dark"|[[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | |||
| class="dark"|15,000 | |||
| class="dark"|20 | |||
| class="dark"|100% | |||
| class="dark"|[[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-grass" | |- class="container-grass" | ||
| class="grass"|Power Whip | | class="grass"|Power Whip | ||
Line 2,313: | Line 2,362: | ||
| class="normal"|90% | | class="normal"|90% | ||
| class="normal"|[[File:Physical.png|Physical]] | | class="normal"|[[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-psychic" | |||
| class="psychic"|Prismatic Laser | |||
| class="psychic"|[[File:Psycic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic"|120,000 | |||
| class="psychic"|160 | |||
| class="psychic"|100% | |||
| class="psychic"|[[File:Special.png|Special]] | |||
|- class="container-psychic" | |- class="container-psychic" | ||
| class="psychic"|Psybeam | | class="psychic"|Psybeam | ||
Line 2,327: | Line 2,383: | ||
| class="psychic"|100% | | class="psychic"|100% | ||
| class="psychic"|[[File:Special.png|Special]] | | class="psychic"|[[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-psychic" | |||
| class="psychic"|Psychic Fangs | |||
| class="psychic"|[[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic"|63,750 | |||
| class="psychic"|85 | |||
| class="psychic"|100% | |||
| class="psychic"|[[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-psychic" | |- class="container-psychic" | ||
| class="psychic"|Psycho Boost | | class="psychic"|Psycho Boost | ||
Line 2,656: | Line 2,719: | ||
| class="ghost"|100% | | class="ghost"|100% | ||
| class="ghost"|[[File:Special.png|Special]] | | class="ghost"|[[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-ghost" | |||
| class="ghost"|Shadow Bone | |||
| class="ghost"|[[File:Ghost.gif|link=Ghost|Ghost]] | |||
| class="ghost"|63,750 | |||
| class="ghost"|85 | |||
| class="ghost"|100% | |||
| class="ghost"|[[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-ghost" | |- class="container-ghost" | ||
| class="ghost"|Shadow Claw | | class="ghost"|Shadow Claw | ||
Line 2,698: | Line 2,768: | ||
| class="ice"|30% | | class="ice"|30% | ||
| class="ice"|[[File:Special.png|Special]] | | class="ice"|[[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-fire" | |||
| class="fire"|Shell Trap | |||
| class="fire"|[[File:Fire.gif|link=Fire|Fire]] | |||
| class="fire"|112,500 | |||
| class="fire"|150 | |||
| class="fire"|100% | |||
| class="fire"|[[File:Special.png|Special]] | |||
|- class="container-electric" | |- class="container-electric" | ||
| class="electric"|Shock Wave | | class="electric"|Shock Wave | ||
Line 2,789: | Line 2,866: | ||
| class="rock"|100% | | class="rock"|100% | ||
| class="rock"|[[File:Physical.png|Physical]] | | class="rock"|[[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-steel" | |||
| class="steel"|Smart Strike | |||
| class="steel"|[[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="steel"|52,500 | |||
| class="steel"|70 | |||
| class="steel"|100% | |||
| class="steel"|[[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-normal" | |- class="container-normal" | ||
| class="normal"|Smelling Salts | | class="normal"|Smelling Salts | ||
Line 2,824: | Line 2,908: | ||
| class="grass"|100% | | class="grass"|100% | ||
| class="grass"|[[File:Special.png|Special]] | | class="grass"|[[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-grass" | |||
| class="grass"|Solar Blade | |||
| class="grass"|[[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] | |||
| class="grass"|93,750 | |||
| class="grass"|125 | |||
| class="grass"|100% | |||
| class="grass"|[[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-normal" | |- class="container-normal" | ||
| class="normal"|Sonic Boom | | class="normal"|Sonic Boom | ||
Line 2,852: | Line 2,943: | ||
| class="water"|100% | | class="water"|100% | ||
| class="water"|[[File:Special.png|Special]] | | class="water"|[[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-ghost" | |||
| class="ghost"|Spectral Thief | |||
| class="ghost"|[[File:Ghost.gif|link=Ghost|Ghost]] | |||
| class="ghost"|67,500 | |||
| class="ghost"|90 | |||
| class="ghost"|100% | |||
| class="ghost"|[[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-normal" | |- class="container-normal" | ||
| class="normal"|Spike Cannon | | class="normal"|Spike Cannon | ||
Line 2,901: | Line 2,999: | ||
| class="normal"|100% | | class="normal"|100% | ||
| class="normal"|[[File:Physical.png|Physical]] | | class="normal"|[[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-ground" | |||
| class="ground"|Stomping Tantrum | |||
| class="ground"|[[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="ground"|56,250 | |||
| class="ground"|75 | |||
| class="ground"|100% | |||
| class="ground"|[[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-rock" | |- class="container-rock" | ||
| class="rock"|Stone Edge | | class="rock"|Stone Edge | ||
Line 2,957: | Line 3,062: | ||
| class="dark"|100% | | class="dark"|100% | ||
| class="dark"|[[File:Physical.png|Physical]] | | class="dark"|[[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-steel" | |||
| class="steel"|Sunsteel Strike | |||
| class="steel"|[[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="steel"|75,000 | |||
| class="steel"|100 | |||
| class="steel"|100% | |||
| class="steel"|[[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-normal" | |- class="container-normal" | ||
| class="normal"|Super Fang | | class="normal"|Super Fang | ||
Line 3,076: | Line 3,188: | ||
| class="normal"|100% | | class="normal"|100% | ||
| class="normal"|[[File:Physical.png|Physical]] | | class="normal"|[[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-dark" | |||
| class="dark"|Throat Chop | |||
| class="dark"|[[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | |||
| class="dark"|60,000 | |||
| class="dark"|80 | |||
| class="dark"|100% | |||
| class="dark"|[[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-electric" | |- class="container-electric" | ||
| class="electric"|Thunder | | class="electric"|Thunder | ||
Line 3,125: | Line 3,244: | ||
| class="fighting"|90% | | class="fighting"|90% | ||
| class="fighting"|[[File:Physical.png|Physical]] | | class="fighting"|[[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-grass" | |||
| class="grass"|Trop Kick | |||
| class="grass"|[[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] | |||
| class="grass"|52,500 | |||
| class="grass"|70 | |||
| class="grass"|100% | |||
| class="grass"|[[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-normal" | |- class="container-normal" | ||
| class="normal"|Trump Card | | class="normal"|Trump Card |
edits