VandheerLord (talk | contribs) |
IllumiNoob (talk | contribs) |
||
Line 426: | Line 426: | ||
[[File:Fire.gif|link=Fire|Fire]] [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | [[File:Fire.gif|link=Fire|Fire]] [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | ||
|} | |} | ||
==Appearances== | |||
===Sidequests=== | |||
<!-- Sidequest Appearances Table --> | |||
{| class="container-water" style="text-align: center; float: center; width: 100%; margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | |||
| class="water"| '''Pokémon''' | |||
| class="water"| '''Type''' | |||
| class="water"| '''Owner''' | |||
| class="water"| '''Battle #''' | |||
| class="water"| '''Attacks''' | |||
| class="water"| '''Level''' | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shellder.gif|Shellder]]<br />Shellder | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | Fisherman Barny | |||
| class="water" | 29 | |||
| class="water" | Aurora Beam<br />Water Gun<br />Withdraw<br />Tackle | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shellder.gif|Shellder]]<br />Shellder | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | Swimmer Spencer | |||
| class="water" | 77 | |||
| class="water" | Aurora Beam<br />Water Gun<br />Withdraw<br />Tackle | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Dark Shellder.gif|Dark Shellder]]<br />Dark Shellder | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | Swimmer Margaret | |||
| class="water" | 209 | |||
| class="water" | Aurora Beam<br />Water Gun<br />Withdraw<br />Tackle | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shellder.gif|Shellder]]<br />Shellder | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | Sailor Jose | |||
| class="water" | 210 | |||
| class="water" | Aurora Beam<br />Water Gun<br />Withdraw<br />Tackle | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Dark Shellder.gif|Dark Shellder]]<br />Dark Shellder | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | Sailor Jose | |||
| class="water" | 210 | |||
| class="water" | Aurora Beam<br />Water Gun<br />Withdraw<br />Tackle | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shiny Shellder.gif|Shiny Shellder]]<br />Shiny Shellder | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | Sailor Jose | |||
| class="water" | 210 | |||
| class="water" | Aurora Beam<br />Water Gun<br />Withdraw<br />Tackle | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shellder.gif|Shellder]]<br />Shellder | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | Swimmer Garret | |||
| class="water" | 213 | |||
| class="water" | Aurora Beam<br />Water Gun<br />Withdraw<br />Tackle | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shellder.gif|Shellder]]<br />Shellder | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | Water Trainer Cissy | |||
| class="water" | 347 | |||
| class="water" | Aurora Beam<br />Water Gun<br />Withdraw<br />Tackle | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shellder.gif|Shellder]]<br />Shellder | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | Tamer Bon | |||
| class="water" | 373 | |||
| class="water" | Aurora Beam<br />Water Gun<br />Withdraw<br />Tackle | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shellder.gif|Shellder]]<br />Shellder | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | Swimmer Mia | |||
| class="water" | 374 | |||
| class="water" | Aurora Beam<br />Water Gun<br />Withdraw<br />Tackle | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shellder.gif|Shellder]]<br />Shellder | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | Tuber Sascha | |||
| class="water" | 377 | |||
| class="water" | Aurora Beam<br />Water Gun<br />Withdraw<br />Tackle | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shellder.gif|Shellder]]<br />Shellder | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | Fisherman Senna | |||
| class="water" | 405 | |||
| class="water" | Aurora Beam<br />Water Gun<br />Withdraw<br />Tackle | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shellder.gif|Shellder]]<br />Shellder | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | Youngster Tim | |||
| class="water" | 421 | |||
| class="water" | Aurora Beam<br />Water Gun<br />Withdraw<br />Tackle | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shellder.gif|Shellder]]<br />Shellder | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | Fisherman Zuko | |||
| class="water" | 433 | |||
| class="water" | Aurora Beam<br />Water Gun<br />Withdraw<br />Tackle | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shiny Shellder.gif|Shiny Shellder]]<br />Shiny Shellder | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | Youngster Mac | |||
| class="water" | 467 | |||
| class="water" | Aurora Beam<br />Water Gun<br />Withdraw<br />Tackle | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shadow Shellder.gif|Shadow Shellder]]<br />Shadow Shellder | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | Cipher Peon Gorog | |||
| class="water" | 854 | |||
| class="water" | Aurora Beam<br />Water Gun<br />Withdraw<br />Tackle | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shadow Shellder.gif|Shadow Shellder]]<br />Shadow Shellder | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | Cipher Peon Kleto | |||
| class="water" | 855 | |||
| class="water" | Aurora Beam<br />Water Gun<br />Withdraw<br />Tackle | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shellder.gif|Shellder]]<br />Shellder | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | ??? | |||
| class="water" | 1493 | |||
| class="water" | Aurora Beam<br />Water Gun<br />Withdraw<br />Tackle | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shellder.gif|Shellder]]<br />Shellder | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | ??? | |||
| class="water" | 1531 | |||
| class="water" | Aurora Beam<br />Water Gun<br />Withdraw<br />Tackle | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shellder.gif|Shellder]]<br />Shellder | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | ??? | |||
| class="water" | 1544 | |||
| class="water" | Aurora Beam<br />Water Gun<br />Withdraw<br />Tackle | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shellder.gif|Shellder]]<br />Shellder | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | ??? | |||
| class="water" | 1551 | |||
| class="water" | Aurora Beam<br />Water Gun<br />Withdraw<br />Tackle | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shiny Shellder.gif|Shiny Shellder]]<br />Shiny Shellder | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | Fisherman Wharton | |||
| class="water" | 1831 | |||
| class="water" | Aurora Beam<br />Water Gun<br />Withdraw<br />Tackle | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Dark Shellder.gif|Dark Shellder]]<br />Dark Shellder | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | Swimmer F Marissa | |||
| class="water" | 1832 | |||
| class="water" | Aurora Beam<br />Water Gun<br />Withdraw<br />Tackle | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shadow Shellder.gif|Shadow Shellder]]<br />Shadow Shellder | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | Swimmer F Marissa | |||
| class="water" | 1832 | |||
| class="water" | Aurora Beam<br />Water Gun<br />Withdraw<br />Tackle | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shiny Shellder.gif|Shiny Shellder]]<br />Shiny Shellder | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | Swimmer F Marissa | |||
| class="water" | 1832 | |||
| class="water" | Aurora Beam<br />Water Gun<br />Withdraw<br />Tackle | |||
| class="water" | 100 | |||
|} | |||
<!-- End Sidequest Appearances Table --> |