mNo edit summary |
Sneezeball (talk | contribs) |
||
Line 80: | Line 80: | ||
| class="attacks" | '''Accuracy''' | | class="attacks" | '''Accuracy''' | ||
| class="attacks" | '''Category''' | | class="attacks" | '''Category''' | ||
|- class="container- | |- class="container-normal" | ||
| class=" | | class="normal" | [[Pidgeot]] | ||
| class=" | | class="normal" | Double-Edge | ||
| class=" | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class=" | | class="normal" | 120 | ||
| class=" | | class="normal" | 100% | ||
| class=" | | class="normal" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-flying" | |- class="container-flying" | ||
| class="flying" | [[Pidgeot]] | | class="flying" | [[Pidgeot]] | ||
Line 94: | Line 94: | ||
| class="flying" | 100% | | class="flying" | 100% | ||
| class="flying" | [[File:Physical.png|Physical]] | | class="flying" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-dark" | |||
| class="dark" | [[Pidgeotto]] | |||
| class="dark" | Feint Attack | |||
| class="dark" | [[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | |||
| class="dark" | 60 | |||
| class="dark" | 100% | |||
| class="dark" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-flying" | |- class="container-flying" | ||
| class="flying" | [[Pidgey]] | | class="flying" | [[Pidgey]] | ||
Line 101: | Line 108: | ||
| class="flying" | 100% | | class="flying" | 100% | ||
| class="flying" | [[File:Special.png|Special]] | | class="flying" | [[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-fire" | |- class="container-fire" | ||
| class="fire" | Pidgeot (Mega) | | class="fire" | Pidgeot (Mega) | ||
Line 119: | Line 119: | ||
| class="flying" | Hurricane | | class="flying" | Hurricane | ||
| class="flying" | [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | | class="flying" | [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | ||
| class="flying" | | | class="flying" | 120 | ||
| class="flying" | 70% | | class="flying" | 70% | ||
| class="flying" | [[File:Special.png|Special]] | | class="flying" | [[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-normal" | |- class="container-normal" | ||
| class="normal" | | | class="normal" | Pidgeot (Mega) | ||
| class="normal" | Hyper Beam | | class="normal" | Hyper Beam | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
Line 129: | Line 129: | ||
| class="normal" | 90% | | class="normal" | 90% | ||
| class="normal" | [[File:Special.png|Special]] | | class="normal" | [[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-dark" | |||
| class="dark" | [[Pidgey]] | |||
| class="dark" | Pursuit | |||
| class="dark" | [[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | |||
| class="dark" | 40 | |||
| class="dark" | 100% | |||
| class="dark" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-normal" | |- class="container-normal" | ||
| class="normal" | [[Pidgey]] | | class="normal" | [[Pidgey]] | ||
Line 134: | Line 141: | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | 40 | | class="normal" | 40 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
| class="normal" | [[File:Physical.png|Physical]] | | class="normal" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
Line 150: | Line 150: | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
| class="normal" | [[File:Physical.png|Physical]] | | class="normal" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-dragon" | |||
| class="dragon" | [[Pidgeotto]] | |||
| class="dragon" | Twister | |||
| class="dragon" | [[File:Dragon.gif|link=Dragon|Dragon]] | |||
| class="dragon" | 40 | |||
| class="dragon" | 100% | |||
| class="dragon" | [[File:Special.png|Special]] | |||
|- class="container-bug" | |- class="container-bug" | ||
| class="bug" | Pidgeot | | class="bug" | [[Pidgeot]] | ||
| class="bug" | U- | | class="bug" | U-turn | ||
| class="bug" | [[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] | | class="bug" | [[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] | ||
| class="bug" | 70 | | class="bug" | 70 | ||
Line 158: | Line 165: | ||
| class="bug" | [[File:Physical.png|Physical]] | | class="bug" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-flying" | |- class="container-flying" | ||
| class="flying" | [[ | | class="flying" | [[Pidgeotto]] | ||
| class="flying" | Wing Attack | | class="flying" | Wing Attack | ||
| class="flying" | [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | | class="flying" | [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] |