1,196
edits
Line 132: | Line 132: | ||
| class="attacks" | '''Accuracy''' | | class="attacks" | '''Accuracy''' | ||
| class="attacks" | '''Category''' | | class="attacks" | '''Category''' | ||
|- class="container-normal" | |- class="container-normal" | ||
| class="normal" | Constrict | | class="normal" | Constrict | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]15,000 | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]15,000 | ||
| class="normal" | | | class="normal" | 20 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
| class="normal" | [[File:Physical.png|Physical]] | | class="normal" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-poison" | |- class="container-poison" | ||
| class="poison" | Cross | | class="poison" | Cross Poison | ||
| class="poison" | [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | | class="poison" | [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | ||
| class="poison" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]52,500 | | class="poison" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]52,500 | ||
Line 209: | Line 146: | ||
| class="poison" | 100% | | class="poison" | 100% | ||
| class="poison" | [[File:Physical.png|Physical]] | | class="poison" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container- | |- class="container-ground" | ||
| class=" | | class="ground" | Dig | ||
| class=" | | class="ground" | [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | ||
| class=" | | class="ground" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]60,000 | ||
| class=" | | class="ground" | 80 | ||
| class=" | | class="ground" | 100% | ||
| class=" | | class="ground" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-normal" | |||
| class="normal" | Facade | |||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | |||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]52,500 | |||
| class="normal" | 70 | |||
| class="normal" | 100% | |||
| class="normal" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-normal" | |||
| class="normal" | Frustration | |||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | |||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]76,500 | |||
| class="normal" | 102 | |||
| class="normal" | 100% | |||
| class="normal" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-normal" | |||
| class="normal" | Fury Swipes | |||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | |||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]33,750 | |||
| class="normal" | 45 | |||
| class="normal" | 100% | |||
| class="normal" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-bug" | |- class="container-bug" | ||
| class="bug" | Hidden Power (Bug) | | class="bug" | Hidden Power (Bug) | ||
Line 342: | Line 300: | ||
| class="water" | 100% | | class="water" | 100% | ||
| class="water" | [[File:Special.png|Special]] | | class="water" | [[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-bug" | |- class="container-bug" | ||
| class="bug" | | | class="bug" | Infestation | ||
| class="bug" | [[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] | | class="bug" | [[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] | ||
| class="bug" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]] | | class="bug" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]15,000 | ||
| class="bug" | | | class="bug" | 20 | ||
| class="bug" | 100% | | class="bug" | 100% | ||
| class="bug" | [[File: | | class="bug" | [[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-bug" | |- class="container-bug" | ||
| class="bug" | | | class="bug" | Leech Life | ||
| class="bug" | [[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] | | class="bug" | [[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] | ||
| class="bug" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]15,000 | | class="bug" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]15,000 | ||
| class="bug" | 20 | | class="bug" | 20 | ||
| class="bug" | 100% | | class="bug" | 100% | ||
| class="bug" | [[File: | | class="bug" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-bug" | |- class="container-bug" | ||
| class="bug" | Megahorn | | class="bug" | Megahorn | ||
Line 433: | Line 321: | ||
| class="bug" | 85% | | class="bug" | 85% | ||
| class="bug" | [[File:Physical.png|Physical]] | | class="bug" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-ghost" | |||
| class="ghost" | Night Shade | |||
| class="ghost" | [[File:Ghost.gif|link=Ghost|Ghost]] | |||
| class="ghost" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]37,500 | |||
| class="ghost" | 50 | |||
| class="ghost" | 100% | |||
| class="ghost" | [[File:Special.png|Special]] | |||
|- class="container-dark" | |- class="container-dark" | ||
| class="dark" | Night Slash | | class="dark" | Night Slash | ||
Line 440: | Line 335: | ||
| class="dark" | 100% | | class="dark" | 100% | ||
| class="dark" | [[File:Physical.png|Physical]] | | class="dark" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-bug" | |||
| class="bug" | Pin Missile | |||
| class="bug" | [[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] | |||
| class="bug" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]33,750 | |||
| class="bug" | 45 | |||
| class="bug" | 100% | |||
| class="bug" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-poison" | |||
| class="poison" | Poison Jab | |||
| class="poison" | [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="poison" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]60,000 | |||
| class="poison" | 80 | |||
| class="poison" | 100% | |||
| class="poison" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-poison" | |||
| class="poison" | Poison Sting | |||
| class="poison" | [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="poison" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]11,250 | |||
| class="poison" | 15 | |||
| class="poison" | 100% | |||
| class="poison" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-psychic" | |- class="container-psychic" | ||
| class="psychic" | Psybeam | | class="psychic" | Psybeam | ||
Line 445: | Line 361: | ||
| class="psychic" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]48,750 | | class="psychic" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]48,750 | ||
| class="psychic" | 65 | | class="psychic" | 65 | ||
| class="psychic" | 100% | |||
| class="psychic" | [[File:Special.png|Special]] | |||
|- class="container-psychic" | |||
| class="psychic" | Psychic | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]67,500 | |||
| class="psychic" | 90 | |||
| class="psychic" | 100% | | class="psychic" | 100% | ||
| class="psychic" | [[File:Special.png|Special]] | | class="psychic" | [[File:Special.png|Special]] | ||
Line 454: | Line 377: | ||
| class="dark" | 100% | | class="dark" | 100% | ||
| class="dark" | [[File:Physical.png|Physical]] | | class="dark" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-normal" | |||
| class="normal" | Return | |||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | |||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]76,500 | |||
| class="normal" | 102 | |||
| class="normal" | 100% | |||
| class="normal" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-normal" | |||
| class="normal" | Round | |||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | |||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]45,000 | |||
| class="normal" | 60 | |||
| class="normal" | 100% | |||
| class="normal" | [[File:Special.png|Special]] | |||
|- class="container-ghost" | |||
| class="ghost" | Shadow Sneak | |||
| class="ghost" | [[File:Ghost.gif|link=Ghost|Ghost]] | |||
| class="ghost" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]30,000 | |||
| class="ghost" | 40 | |||
| class="ghost" | 100% | |||
| class="ghost" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-bug" | |- class="container-bug" | ||
| class="bug" | Signal Beam | | class="bug" | Signal Beam | ||
Line 461: | Line 405: | ||
| class="bug" | 100% | | class="bug" | 100% | ||
| class="bug" | [[File:Special.png|Special]] | | class="bug" | [[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container- | |- class="container-poison" | ||
| class=" | | class="poison" | Sludge Bomb | ||
| class=" | | class="poison" | [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | ||
| class=" | | class="poison" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]67,500 | ||
| class=" | | class="poison" | 90 | ||
| class=" | | class="poison" | 100% | ||
| class=" | | class="poison" | [[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-grass" | |||
| class="grass" | Solar Beam | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] | |||
| class="grass" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]90,000 | |||
| class="grass" | 120 | |||
| class="grass" | 100% | |||
| class="grass" | [[File:Special.png|Special]] | |||
|- class="container-bug" | |||
| class="bug" | Struggle Bug | |||
| class="bug" | [[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] | |||
| class="bug" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]22,500 | |||
| class="bug" | 30 | |||
| class="bug" | 100% | |||
| class="bug" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-dark" | |||
| class="dark" | Sucker Punch | |||
| class="dark" | [[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | |||
| class="dark" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]60,000 | |||
| class="dark" | 80 | |||
| class="dark" | 100% | |||
| class="dark" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-bug" | |- class="container-bug" | ||
| class="bug" | Twineedle | | class="bug" | Twineedle | ||
Line 473: | Line 438: | ||
| class="bug" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]37,500 | | class="bug" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]37,500 | ||
| class="bug" | 50 | | class="bug" | 50 | ||
| class="bug" | 100% | |||
| class="bug" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-poison" | |||
| class="poison" | Venoshock | |||
| class="poison" | [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="poison" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]48,750 | |||
| class="poison" | 65 | |||
| class="poison" | 100% | |||
| class="poison" | [[File:Special.png|Special]] | |||
|- class="container-bug" | |||
| class="bug" | X-Scissor | |||
| class="bug" | [[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] | |||
| class="bug" | [[File:Pmoney.gif|Pokemoney]]60,000 | |||
| class="bug" | 80 | |||
| class="bug" | 100% | | class="bug" | 100% | ||
| class="bug" | [[File:Physical.png|Physical]] | | class="bug" | [[File:Physical.png|Physical]] |
edits