Line 123: | Line 123: | ||
===Base & Evolution Attacks=== | ===Base & Evolution Attacks=== | ||
<!-- Attacks Table --> | <!-- Attacks Table --> | ||
<div align="center"> | <div align="center"> | ||
{| class="text-center margin-top-10 border-rad-10" | |||
|- class="container-attacks" | |||
| class="attacks" | '''Originating Pokémon''' | |||
| class="attacks" | '''Attack''' | |||
| class="attacks" | '''Type''' | |||
| class="attacks" | '''Power''' | |||
| class="attacks" | '''Accuracy''' | |||
| class="attacks" | '''Category''' | |||
|- class="container-fire" | |||
| class="fire" | Combusken | |||
| class="fire" | Flame Charge | |||
| class="fire" | [[File:Fire.gif|link=Fire|Fire]] | |||
| class="fire" | 50 | |||
| class="fire" | 100% | |||
| class="fire" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-normal" | |||
| class="fire" | Combusken | |||
| class="fire" | Secret Power | |||
| class="fire" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | |||
| class="fire" | 70 | |||
| class="fire" | 100% | |||
| class="fire" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-fighting" | |||
| class="fire" | Combusken | |||
| class="fire" | Double Kick | |||
| class="fire" | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | |||
| class="fire" | 60 | |||
| class="fire" | 100% | |||
| class="fire" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-flying" | |||
| class="fire" | Combusken | |||
| class="fire" | Aerial Ace | |||
| class="fire" | [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | |||
| class="fire" | 60 | |||
| class="fire" | 100% | |||
| class="fire" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-normal" | |||
| class="fire" | Torchic | |||
| class="fire" | Scratch | |||
| class="fire" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | |||
| class="fire" | 40 | |||
| class="fire" | 100% | |||
| class="fire" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-fire" | |||
| class="fire" | Torchic | |||
| class="fire" | Ember | |||
| class="fire" | [[File:Fire.gif|link=Fire|Fire]] | |||
| class="fire" | 40 | |||
| class="fire" | 100% | |||
| class="fire" | [[File:Special.png|Special]] | |||
|- class="container-flying" | |||
| class="fire" | Torchic | |||
| class="fire" | Peck | |||
| class="fire" | [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | |||
| class="fire" | 35 | |||
| class="fire" | 100% | |||
| class="fire" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-ground" | |||
| class="fire" | Torchic | |||
| class="fire" | Mud-slap | |||
| class="fire" | [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="fire" | 20 | |||
| class="fire" | 100% | |||
| class="fire" | [[File:Special.png|Special]] | |||
|} | |||
</div> | </div> | ||
<!-- End Attacks Table --> | <!-- End Attacks Table --> |