Strayazilas (talk | contribs) mNo edit summary |
Strayazilas (talk | contribs) mNo edit summary |
||
Line 345: | Line 345: | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:120MS.png|link=Staryu|Staryu]]<br/>#120<br/>[[Staryu]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:120MS.png|link=Staryu|Staryu]]<br/>#120<br/>[[Staryu]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:129MS.png|link=Magikarp|Magikarp]]<br/>#129<br/>[[Magikarp]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:129MS.png|link=Magikarp|Magikarp]]<br/>#129<br/>[[Magikarp]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:211MS.png|link=Qwilfish|Qwilfish]]<br/>#211<br/>[[Qwilfish]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:211MS.png|link=Qwilfish|Qwilfish]]<br/>#211<br/>[[Qwilfish]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:270MS.png|link=Lotad|Lotad]]<br/>#270<br/>[[Lotad]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:270MS.png|link=Lotad|Lotad]]<br/>#270<br/>[[Lotad]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:278MS.png|link=Wingull|Wingull]]<br/>#278<br/>[[Wingull]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:278MS.png|link=Wingull|Wingull]]<br/>#278<br/>[[Wingull]] | ||
| class="bug-dex" style="width: 140px;" | [[File:283MS.png|link=Surskit|Surskit]]<br/>#283<br/>[[Surskit]] | |||
|- | |- | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:298MS.png|link=Azurill|Azurill]]<br/>#298<br/>[[Azurill]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:298MS.png|link=Azurill|Azurill]]<br/>#298<br/>[[Azurill]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:320MS.png|link=Wailmer|Wailmer]]<br/>#320<br/>[[Wailmer]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:320MS.png|link=Wailmer|Wailmer]]<br/>#320<br/>[[Wailmer]] | ||
Line 356: | Line 355: | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:351WMS.png|link=Castform (Water)|Castform (Water)]]<br/>#351W<br/>[[Castform (Water)]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:351WMS.png|link=Castform (Water)|Castform (Water)]]<br/>#351W<br/>[[Castform (Water)]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:370MS.png|link=Luvdisc|Luvdisc]]<br/>#370<br/>[[Luvdisc]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:370MS.png|link=Luvdisc|Luvdisc]]<br/>#370<br/>[[Luvdisc]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:418MS.png|link=Buizel|Buizel]]<br/>#418<br/>[[Buizel]] | |||
|- | |- | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:515MS.png|link=Panpour|Panpour]]<br/>#515<br/>[[Panpour]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:515MS.png|link=Panpour|Panpour]]<br/>#515<br/>[[Panpour]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:535MS.png|link=Tympole|Tympole]]<br/>#535<br/>[[Tympole]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:535MS.png|link=Tympole|Tympole]]<br/>#535<br/>[[Tympole]] | ||
Line 363: | Line 362: | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:550RMS.png|link=Basculin (Red Stripe)|Basculin (Red Stripe)]]<br/>#550R<br/>[[Basculin (Red Stripe)]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:550RMS.png|link=Basculin (Red Stripe)|Basculin (Red Stripe)]]<br/>#550R<br/>[[Basculin (Red Stripe)]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:580MS.png|link=Ducklett|Ducklett]]<br/>#580<br/>[[Ducklett]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:580MS.png|link=Ducklett|Ducklett]]<br/>#580<br/>[[Ducklett]] | ||
| class="ice-dex" style="width: 140px;" | [[File:582MS.png|link=Vanillite|Vanillite]]<br/>#582<br/>[[Vanillite]] | |||
|- | |- | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:594MS.png|link=Alomomola|Alomomola]]<br/>#594<br/>[[Alomomola]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:594MS.png|link=Alomomola|Alomomola]]<br/>#594<br/>[[Alomomola]] | ||
| class="ice-dex" style="width: 140px;" | [[File:613MS.png|link=Cubchoo|Cubchoo]]<br/>#613<br/>[[Cubchoo]] | | class="ice-dex" style="width: 140px;" | [[File:613MS.png|link=Cubchoo|Cubchoo]]<br/>#613<br/>[[Cubchoo]] | ||
Line 370: | Line 369: | ||
| class="fighting-dex" style="width: 140px;" | [[File:739MS.png|link=Crabrawler|Crabrawler]]<br/>#739<br/>[[Crabrawler]] | | class="fighting-dex" style="width: 140px;" | [[File:739MS.png|link=Crabrawler|Crabrawler]]<br/>#739<br/>[[Crabrawler]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:746SoMS.png|link=Wishiwashi (Solo)|Wishiwashi (Solo)]]<br/>#746So<br/>[[Wishiwashi (Solo)]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:746SoMS.png|link=Wishiwashi (Solo)|Wishiwashi (Solo)]]<br/>#746So<br/>[[Wishiwashi (Solo)]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:751MS.png|link=Dewpider|Dewpider]]<br/>#751<br/>[[Dewpider]] | |||
|- | |- | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:771MS.png|link=Pyukumuku|Pyukumuku]]<br/>#771<br/>[[Pyukumuku]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:771MS.png|link=Pyukumuku|Pyukumuku]]<br/>#771<br/>[[Pyukumuku]] | ||
|} | |} | ||
Line 380: | Line 379: | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:055MS.png|link=Golduck|Golduck]]<br/>#055<br/>[[Golduck]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:055MS.png|link=Golduck|Golduck]]<br/>#055<br/>[[Golduck]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:073MS.png|link=Tentacruel|Tentacruel]]<br/>#073<br/>[[Tentacruel]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:073MS.png|link=Tentacruel|Tentacruel]]<br/>#073<br/>[[Tentacruel]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:131MS.png|link=Lapras|Lapras]]<br/>#131<br/>[[Lapras]] | |||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:134MS.png|link=Vaporeon|Vaporeon]]<br/>#134<br/>[[Vaporeon]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:134MS.png|link=Vaporeon|Vaporeon]]<br/>#134<br/>[[Vaporeon]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File: | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:158MS.png|link=Totodile|Totodile]]<br/>#158<br/>[[Totodile]] | ||
|- | |||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:349MS.png|link=Feebas|Feebas]]<br/>#349<br/>[[Feebas]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:349MS.png|link=Feebas|Feebas]]<br/>#349<br/>[[Feebas]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:393MS.png|link=Piplup|Piplup]]<br/>#393<br/>[[Piplup]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:393MS.png|link=Piplup|Piplup]]<br/>#393<br/>[[Piplup]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:501MS.png|link=Oshawott|Oshawott]]<br/>#501<br/>[[Oshawott]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:501MS.png|link=Oshawott|Oshawott]]<br/>#501<br/>[[Oshawott]] | ||
Line 410: | Line 410: | ||
===Common Pokémon=== | ===Common Pokémon=== | ||
{| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | {| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:060MS.png|link=Poliwag|Poliwag]]<br/>#060<br/>[[Poliwag]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:060MS.png|link=Poliwag|Poliwag]]<br/>#060<br/>[[Poliwag]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:072MS.png|link=Tentacool|Tentacool]]<br/>#072<br/>[[Tentacool]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:072MS.png|link=Tentacool|Tentacool]]<br/>#072<br/>[[Tentacool]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:098MS.png|link=Krabby|Krabby]]<br/>#098<br/>[[Krabby]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:098MS.png|link=Krabby|Krabby]]<br/>#098<br/>[[Krabby]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:120MS.png|link=Staryu|Staryu]]<br/>#120<br/>[[Staryu]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:120MS.png|link=Staryu|Staryu]]<br/>#120<br/>[[Staryu]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File: | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:129MS.png|link=Magikarp|Magikarp]]<br/>#129<br/>[[Magikarp]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:170MS.png|link=Chinchou|Chinchou]]<br/>#170<br/>[[Chinchou]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:170MS.png|link=Chinchou|Chinchou]]<br/>#170<br/>[[Chinchou]] | ||
|- | |||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:223MS.png|link=Remoraid|Remoraid]]<br/>#223<br/>[[Remoraid]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:223MS.png|link=Remoraid|Remoraid]]<br/>#223<br/>[[Remoraid]] | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:298MS.png|link=Azurill|Azurill]]<br/>#298<br/>[[Azurill]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:298MS.png|link=Azurill|Azurill]]<br/>#298<br/>[[Azurill]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:318MS.png|link=Carvanha|Carvanha]]<br/>#318<br/>[[Carvanha]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:318MS.png|link=Carvanha|Carvanha]]<br/>#318<br/>[[Carvanha]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:320MS.png|link=Wailmer|Wailmer]]<br/>#320<br/>[[Wailmer]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:320MS.png|link=Wailmer|Wailmer]]<br/>#320<br/>[[Wailmer]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:341MS.png|link=Corphish|Corphish]]<br/>#341<br/>[[Corphish]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:341MS.png|link=Corphish|Corphish]]<br/>#341<br/>[[Corphish]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:351WMS.png|link=Castform (Water)|Castform (Water)]]<br/>#351W<br/>[[Castform (Water)]] | |||
|- | |||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:370MS.png|link=Luvdisc|Luvdisc]]<br/>#370<br/>[[Luvdisc]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:370MS.png|link=Luvdisc|Luvdisc]]<br/>#370<br/>[[Luvdisc]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:418MS.png|link=Buizel|Buizel]]<br/>#418<br/>[[Buizel]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:418MS.png|link=Buizel|Buizel]]<br/>#418<br/>[[Buizel]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:422EMS.png|link=Shellos (East)|Shellos (East)]]<br/>#422E<br/>[[Shellos (East)]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:422EMS.png|link=Shellos (East)|Shellos (East)]]<br/>#422E<br/>[[Shellos (East)]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:422WMS.png|link=Shellos (West)|Shellos (West)]]<br/>#422W<br/>[[Shellos (West)]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:422WMS.png|link=Shellos (West)|Shellos (West)]]<br/>#422W<br/>[[Shellos (West)]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:458MS.png|link=Mantyke|Mantyke]]<br/>#458<br/>[[Mantyke]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:458MS.png|link=Mantyke|Mantyke]]<br/>#458<br/>[[Mantyke]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:515MS.png|link=Panpour|Panpour]]<br/>#515<br/>[[Panpour]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:515MS.png|link=Panpour|Panpour]]<br/>#515<br/>[[Panpour]] | ||
|- | |||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:535MS.png|link=Tympole|Tympole]]<br/>#535<br/>[[Tympole]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:535MS.png|link=Tympole|Tympole]]<br/>#535<br/>[[Tympole]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:550BMS.png|link=Basculin (Blue Stripe)|Basculin (Blue Stripe)]]<br/>#550B<br/>[[Basculin (Blue Stripe)]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:550BMS.png|link=Basculin (Blue Stripe)|Basculin (Blue Stripe)]]<br/>#550B<br/>[[Basculin (Blue Stripe)]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:550RMS.png|link=Basculin (Red Stripe)|Basculin (Red Stripe)]]<br/>#550R<br/>[[Basculin (Red Stripe)]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:550RMS.png|link=Basculin (Red Stripe)|Basculin (Red Stripe)]]<br/>#550R<br/>[[Basculin (Red Stripe)]] | ||
| class="ice-dex" style="width: 140px;" | [[File:582MS.png|link=Vanillite|Vanillite]]<br/>#582<br/>[[Vanillite]] | | class="ice-dex" style="width: 140px;" | [[File:582MS.png|link=Vanillite|Vanillite]]<br/>#582<br/>[[Vanillite]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:592MS.png|link=Frillish|Frillish]]<br/>#592<br/>[[Frillish]] | |||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:594MS.png|link=Alomomola|Alomomola]]<br/>#594<br/>[[Alomomola]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:594MS.png|link=Alomomola|Alomomola]]<br/>#594<br/>[[Alomomola]] | ||
| | |- | ||
| class="poison-dex" style="width: 140px;" | [[File:690MS.png|link=Skrelp|Skrelp]]<br/>#690<br/>[[Skrelp]] | | class="poison-dex" style="width: 140px;" | [[File:690MS.png|link=Skrelp|Skrelp]]<br/>#690<br/>[[Skrelp]] | ||
| class="fighting-dex" style="width: 140px;" | [[File:739MS.png|link=Crabrawler|Crabrawler]]<br/>#739<br/>[[Crabrawler]] | | class="fighting-dex" style="width: 140px;" | [[File:739MS.png|link=Crabrawler|Crabrawler]]<br/>#739<br/>[[Crabrawler]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:746ScMS.png|link=Wishiwashi (School)|Wishiwashi (School)]]<br/>#746Sc<br/>[[Wishiwashi (School)]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:746ScMS.png|link=Wishiwashi (School)|Wishiwashi (School)]]<br/>#746Sc<br/>[[Wishiwashi (School)]] | ||
| class="poison-dex" style="width: 140px;" | [[File:747MS.png|link=Mareanie|Mareanie]]<br/>#747<br/>[[Mareanie]] | | class="poison-dex" style="width: 140px;" | [[File:747MS.png|link=Mareanie|Mareanie]]<br/>#747<br/>[[Mareanie]] | ||
| class=" | | class="ghost-dex" style="width: 140px;" | [[File:769MS.png|link=Sandygast|Sandygast]]<br/>#769<br/>[[Sandygast]] | ||
|} | |} | ||
Line 457: | Line 449: | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:007MS.png|link=Squirtle|Squirtle]]<br/>#007<br/>[[Squirtle]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:007MS.png|link=Squirtle|Squirtle]]<br/>#007<br/>[[Squirtle]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:073MS.png|link=Tentacruel|Tentacruel]]<br/>#073<br/>[[Tentacruel]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:073MS.png|link=Tentacruel|Tentacruel]]<br/>#073<br/>[[Tentacruel]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:183MS.png|link=Marill|Marill]]<br/>#183<br/>[[Marill]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:183MS.png|link=Marill|Marill]]<br/>#183<br/>[[Marill]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:349MS.png|link=Feebas|Feebas]]<br/>#349<br/>[[Feebas]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:349MS.png|link=Feebas|Feebas]]<br/>#349<br/>[[Feebas]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:501MS.png|link=Oshawott|Oshawott]]<br/>#501<br/>[[Oshawott]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:501MS.png|link=Oshawott|Oshawott]]<br/>#501<br/>[[Oshawott]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:516MS.png|link=Simipour|Simipour]]<br/>#516<br/>[[Simipour]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:516MS.png|link=Simipour|Simipour]]<br/>#516<br/>[[Simipour]] | ||
| | |- | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:728MS.png|link=Popplio|Popplio]]<br/>#728<br/>[[Popplio]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:728MS.png|link=Popplio|Popplio]]<br/>#728<br/>[[Popplio]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:767MS.png|link=Wimpod|Wimpod]]<br/>#767<br/>[[Wimpod]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:767MS.png|link=Wimpod|Wimpod]]<br/>#767<br/>[[Wimpod]] |