Editor
4,291
edits
Strayazilas (talk | contribs) m (→B) |
Strayazilas (talk | contribs) m (→B) |
||
Line 579: | Line 579: | ||
| class="bug" | Evolve from [[Metapod]] starting at level 10 / [[Route 17]] during the day | | class="bug" | Evolve from [[Metapod]] starting at level 10 / [[Route 17]] during the day | ||
| class="bug" | Common | | class="bug" | Common | ||
|- class="bug-dex" | |||
| class="bug" | #012C [[File:012CMS.png|link=Butterfree (Christmas)|Butterfree (Christmas)]] [[Butterfree (Christmas)]] | |||
| class="bug" | [[Events#Christmas 2020 - Metapod & Butterfree (Christmas) Event|Christmas 2020 - Metapod & Butterfree (Christmas) Event]] | |||
| class="bug" | Event | |||
|- class="bug-dex" | |- class="bug-dex" | ||
| class="bug" | #012G [[File:012GMS.png|link=Butterfree (Gigantamax)|Butterfree (Gigantamax)]] [[Butterfree (Gigantamax)]] | | class="bug" | #012G [[File:012GMS.png|link=Butterfree (Gigantamax)|Butterfree (Gigantamax)]] [[Butterfree (Gigantamax)]] |