55
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 3: | Line 3: | ||
| style="text-align: left;" | ↲ #252 [[File:252MS.png|link=Treecko|Treecko]] [[Treecko|<span style="color:#fff;">Treecko</span>]] | | style="text-align: left;" | ↲ #252 [[File:252MS.png|link=Treecko|Treecko]] [[Treecko|<span style="color:#fff;">Treecko</span>]] | ||
| style="text-align: center;" | #253 - Grovyle [[File:253MS.png|Grovyle]] | | style="text-align: center;" | #253 - Grovyle [[File:253MS.png|Grovyle]] | ||
| style="text-align: right;" | [[ | | style="text-align: right;" | [[Sceptile|<span style="color:#fff;">Sceptile</span>]] [[File:254MS.png|link=Sceptile|Sceptile]] #254 ↳ | ||
|} | |} | ||
<!-- End Pokédex Navigation Menu --> | <!-- End Pokédex Navigation Menu --> | ||
Line 100: | Line 100: | ||
| class="attacks" | '''Category''' | | class="attacks" | '''Category''' | ||
|- class="container-grass" | |- class="container-grass" | ||
| | | class="grass" | Grovyle | ||
| | | class="grass" | Mega Drain | ||
| | | class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] | ||
| | | class="grass" | 40 | ||
| | | class="grass" | 100% | ||
| | | class="grass" | [[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-grass" | |- class="container-bug" | ||
| | | class="grass" | Grovyle | ||
| | | class="grass" | Fury Cutter | ||
| | | class="grass" | [[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] | ||
| | | class="grass" | 50 | ||
| | | class="grass" | 100% | ||
| | | class="grass" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-dark" | |||
| class="grass" | Grovyle | |||
| class="grass" | Pursuit | |||
| class="grass" | [[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | |||
| class="grass" | 40 | |||
| class="grass" | 100% | |||
| class="grass" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-dragon" | |||
| class="grass" | Grovyle | |||
| class="grass" | Dragon Breath | |||
| class="grass" | [[File:Dragon.gif|link=Dragon|Dragon]] | |||
| class="grass" | 60 | |||
| class="grass" | 100% | |||
| class="grass" | [[File:Special.png|Special]] | |||
|- class="container-normal" | |- class="container-normal" | ||
| | | class="grass" | Treecko | ||
| | | class="grass" | Pound | ||
| | | class="grass" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| | | class="grass" | 40 | ||
| | | class="grass" | 100% | ||
| | | class="grass" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-grass" | |- class="container-grass" | ||
| | | class="grass" | Treecko | ||
| class="grass" | Absorb | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] | |||
| class="grass" | 20 | |||
| class="grass" | 100% | |||
| class="grass" | [[File:Special.png|Special]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|} | |} | ||
</div> | </div> |
edits