Editor
4,291
edits
m (Reverted edits by 70.26.55.94 (talk) to last revision by Patrick) |
Strayazilas (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 148: | Line 148: | ||
{| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | {| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | ||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:001MS.png|link=Bulbasaur|Bulbasaur]]<br/>#001<br/>[[Bulbasaur]] | | class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:001MS.png|link=Bulbasaur|Bulbasaur]]<br/>#001<br/>[[Bulbasaur]] | ||
| class="bug-dex" style="width: 140px;" | [[File:012MS.png|link=Butterfree|Butterfree]]<br/>#012<br/>[[Butterfree]] | | class="bug-dex" style="width: 140px;" | [[File:012MS.png|link=Butterfree|Butterfree]]<br/>#012<br/>[[Butterfree]] | ||
| class="bug-dex" style="width: 140px;" | [[File:015MS.png|link=Beedrill|Beedrill]]<br/>#015<br/>[[Beedrill]] | | class="bug-dex" style="width: 140px;" | [[File:015MS.png|link=Beedrill|Beedrill]]<br/>#015<br/>[[Beedrill]] | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:018MS.png|link=Pidgeot|Pidgeot]]<br/>#018<br/>[[Pidgeot]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:018MS.png|link=Pidgeot|Pidgeot]]<br/>#018<br/>[[Pidgeot]] | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:020MS.png|link=Raticate|Raticate]]<br/>#020<br/>[[Raticate]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:020MS.png|link=Raticate|Raticate]]<br/>#020<br/>[[Raticate]] | ||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:070MS.png|link=Weepinbell|Weepinbell]]<br/>#070<br/>[[Weepinbell]] | |||
|- | |- | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:133MS.png|link=Eevee|Eevee]]<br/>#133<br/>[[Eevee]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:133MS.png|link=Eevee|Eevee]]<br/>#133<br/>[[Eevee]] | ||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:152MS.png|link=Chikorita|Chikorita]]<br/>#152<br/>[[Chikorita]] | | class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:152MS.png|link=Chikorita|Chikorita]]<br/>#152<br/>[[Chikorita]] | ||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:252MS.png|link=Treecko|Treecko]]<br/>#252<br/>[[Treecko]] | | class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:252MS.png|link=Treecko|Treecko]]<br/>#252<br/>[[Treecko]] | ||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:387MS.png|link=Turtwig|Turtwig]]<br/>#387<br/>[[Turtwig]] | | class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:387MS.png|link=Turtwig|Turtwig]]<br/>#387<br/>[[Turtwig]] | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:428MS.png|link=Lopunny|Lopunny]]<br/>#428<br/>[[Lopunny]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:428MS.png|link=Lopunny|Lopunny]]<br/>#428<br/>[[Lopunny]] | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:446MS.png|link=Munchlax|Munchlax]]<br/>#446<br/>[[Munchlax]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:446MS.png|link=Munchlax|Munchlax]]<br/>#446<br/>[[Munchlax]] | ||
|- | |||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:470MS.png|link=Leafeon|Leafeon]]<br/>#470<br/>[[Leafeon]] | |||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:495MS.png|link=Snivy|Snivy]]<br/>#495<br/>[[Snivy]] | | class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:495MS.png|link=Snivy|Snivy]]<br/>#495<br/>[[Snivy]] | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:507MS.png|link=Herdier|Herdier]]<br/>#507<br/>[[Herdier]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:507MS.png|link=Herdier|Herdier]]<br/>#507<br/>[[Herdier]] | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:520MS.png|link=Tranquill|Tranquill]]<br/>#520<br/>[[Tranquill]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:520MS.png|link=Tranquill|Tranquill]]<br/>#520<br/>[[Tranquill]] | ||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:650MS.png|link=Chespin|Chespin]]<br/>#650<br/>[[Chespin]] | | class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:650MS.png|link=Chespin|Chespin]]<br/>#650<br/>[[Chespin]] | ||
| class="fire-dex" style="width: 140px;" | [[File:662MS.png|link=Fletchinder|Fletchinder]]<br/>#662<br/>[[Fletchinder]] | | class="fire-dex" style="width: 140px;" | [[File:662MS.png|link=Fletchinder|Fletchinder]]<br/>#662<br/>[[Fletchinder]] | ||
|- | |||
| class="bug-dex" style="width: 140px;" | [[File:665MS.png|link=Spewpa|Spewpa]]<br/>#665<br/>[[Spewpa]] | | class="bug-dex" style="width: 140px;" | [[File:665MS.png|link=Spewpa|Spewpa]]<br/>#665<br/>[[Spewpa]] | ||
|} | |} | ||
Line 281: | Line 278: | ||
| class="dragon-dex" style="width: 140px;" | [[File:704MS.png|link=Goomy|Goomy]]<br/>#704<br/>[[Goomy]] | | class="dragon-dex" style="width: 140px;" | [[File:704MS.png|link=Goomy|Goomy]]<br/>#704<br/>[[Goomy]] | ||
| class="steel-dex" style="width: 140px;" | [[File:707MS.png|link=Klefki|Klefki]]<br/>#707<br/>[[Klefki]] | | class="steel-dex" style="width: 140px;" | [[File:707MS.png|link=Klefki|Klefki]]<br/>#707<br/>[[Klefki]] | ||
| class=" | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:731MS.png|link=Pikipek|Pikipek]]<br/>#731<br/>[[Pikipek]] | ||
|- | |- | ||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:753MS.png|link=Fomantis|Fomantis]]<br/>#753<br/>[[Fomantis]] | | class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:753MS.png|link=Fomantis|Fomantis]]<br/>#753<br/>[[Fomantis]] | ||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:755MS.png|link=Morelull|Morelull]]<br/>#755<br/>[[Morelull]] | | class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:755MS.png|link=Morelull|Morelull]]<br/>#755<br/>[[Morelull]] | ||
Line 291: | Line 287: | ||
===Rare Pokémon=== | ===Rare Pokémon=== | ||
{| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | {| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | ||
| class="bug-dex" style="width: 140px;" | [[File:012MS.png|link=Butterfree|Butterfree]]<br/>#012<br/>[[Butterfree]] | | class="bug-dex" style="width: 140px;" | [[File:012MS.png|link=Butterfree|Butterfree]]<br/>#012<br/>[[Butterfree]] | ||
| class="bug-dex" style="width: 140px;" | [[File:015MS.png|link=Beedrill|Beedrill]]<br/>#015<br/>[[Beedrill]] | | class="bug-dex" style="width: 140px;" | [[File:015MS.png|link=Beedrill|Beedrill]]<br/>#015<br/>[[Beedrill]] | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:018MS.png|link=Pidgeot|Pidgeot]]<br/>#018<br/>[[Pidgeot]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:018MS.png|link=Pidgeot|Pidgeot]]<br/>#018<br/>[[Pidgeot]] | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:020MS.png|link=Raticate|Raticate]]<br/>#020<br/>[[Raticate]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:020MS.png|link=Raticate|Raticate]]<br/>#020<br/>[[Raticate]] | ||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:070MS.png|link=Weepinbell|Weepinbell]]<br/>#070<br/>[[Weepinbell]] | | class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:070MS.png|link=Weepinbell|Weepinbell]]<br/>#070<br/>[[Weepinbell]] | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:133MS.png|link=Eevee|Eevee]]<br/>#133<br/>[[Eevee]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:133MS.png|link=Eevee|Eevee]]<br/>#133<br/>[[Eevee]] | ||
|- | |- | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:428MS.png|link=Lopunny|Lopunny]]<br/>#428<br/>[[Lopunny]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:428MS.png|link=Lopunny|Lopunny]]<br/>#428<br/>[[Lopunny]] | ||
| class=" | | class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:470MS.png|link=Leafeon|Leafeon]]<br/>#470<br/>[[Leafeon]] | ||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:495MS.png|link=Snivy|Snivy]]<br/>#495<br/>[[Snivy]] | | class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:495MS.png|link=Snivy|Snivy]]<br/>#495<br/>[[Snivy]] | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:507MS.png|link=Herdier|Herdier]]<br/>#507<br/>[[Herdier]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:507MS.png|link=Herdier|Herdier]]<br/>#507<br/>[[Herdier]] | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:520MS.png|link=Tranquill|Tranquill]]<br/>#520<br/>[[Tranquill]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:520MS.png|link=Tranquill|Tranquill]]<br/>#520<br/>[[Tranquill]] | ||
| class="fire-dex" style="width: 140px;" | [[File:662MS.png|link=Fletchinder|Fletchinder]]<br/>#662<br/>[[Fletchinder]] | | class="fire-dex" style="width: 140px;" | [[File:662MS.png|link=Fletchinder|Fletchinder]]<br/>#662<br/>[[Fletchinder]] | ||
|- | |||
| class="bug-dex" style="width: 140px;" | [[File:665MS.png|link=Spewpa|Spewpa]]<br/>#665<br/>[[Spewpa]] | | class="bug-dex" style="width: 140px;" | [[File:665MS.png|link=Spewpa|Spewpa]]<br/>#665<br/>[[Spewpa]] | ||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:722MS.png|link=Rowlet|Rowlet]]<br/>#722<br/>[[Rowlet]] | |||
|} | |} | ||
Line 336: | Line 324: | ||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:798MS.png|link=Kartana|Kartana]]<br/>#798<br/>[[Kartana]] | | class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:798MS.png|link=Kartana|Kartana]]<br/>#798<br/>[[Kartana]] | ||
|} | |} | ||
=Water Portion Of The Map= | =Water Portion Of The Map= | ||
Line 385: | Line 374: | ||
{| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | {| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:007MS.png|link=Squirtle|Squirtle]]<br/>#007<br/>[[Squirtle]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:007MS.png|link=Squirtle|Squirtle]]<br/>#007<br/>[[Squirtle]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:055MS.png|link=Golduck|Golduck]]<br/>#055<br/>[[Golduck]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:055MS.png|link=Golduck|Golduck]]<br/>#055<br/>[[Golduck]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:073MS.png|link=Tentacruel|Tentacruel]]<br/>#073<br/>[[Tentacruel]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:073MS.png|link=Tentacruel|Tentacruel]]<br/>#073<br/>[[Tentacruel]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:134MS.png|link=Vaporeon|Vaporeon]]<br/>#134<br/>[[Vaporeon]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:134MS.png|link=Vaporeon|Vaporeon]]<br/>#134<br/>[[Vaporeon]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:349MS.png|link=Feebas|Feebas]]<br/>#349<br/>[[Feebas]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:349MS.png|link=Feebas|Feebas]]<br/>#349<br/>[[Feebas]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:393MS.png|link=Piplup|Piplup]]<br/>#393<br/>[[Piplup]] | |||
|- | |- | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:501MS.png|link=Oshawott|Oshawott]]<br/>#501<br/>[[Oshawott]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:501MS.png|link=Oshawott|Oshawott]]<br/>#501<br/>[[Oshawott]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:656MS.png|link=Froakie|Froakie]]<br/>#656<br/>[[Froakie]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:656MS.png|link=Froakie|Froakie]]<br/>#656<br/>[[Froakie]] | ||
Line 452: | Line 440: | ||
|- | |- | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:692MS.png|link=Clauncher|Clauncher]]<br/>#692<br/>[[Clauncher]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:692MS.png|link=Clauncher|Clauncher]]<br/>#692<br/>[[Clauncher]] | ||
| class="fighting-dex" style="width: 140px;" | [[File:739MS.png|link=Crabrawler|Crabrawler]]<br/>#739<br/>[[Crabrawler]] | | class="fighting-dex" style="width: 140px;" | [[File:739MS.png|link=Crabrawler|Crabrawler]]<br/>#739<br/>[[Crabrawler]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:746ScMS.png|link=Wishiwashi (School)|Wishiwashi (School)]]<br/>#746Sc<br/>[[Wishiwashi (School)]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:746ScMS.png|link=Wishiwashi (School)|Wishiwashi (School)]]<br/>#746Sc<br/>[[Wishiwashi (School)]] | ||
| class="poison-dex" style="width: 140px;" | [[File:747MS.png|link=Mareanie|Mareanie]]<br/>#747<br/>[[Mareanie]] | | class="poison-dex" style="width: 140px;" | [[File:747MS.png|link=Mareanie|Mareanie]]<br/>#747<br/>[[Mareanie]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:769MS.png|link=Sandygast|Sandygast]]<br/>#769<br/>[[Sandygast]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:769MS.png|link=Sandygast|Sandygast]]<br/>#769<br/>[[Sandygast]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:771MS.png|link=Pyukumuku|Pyukumuku]]<br/>#771<br/>[[Pyukumuku]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:771MS.png|link=Pyukumuku|Pyukumuku]]<br/>#771<br/>[[Pyukumuku]] | ||
|} | |} | ||
Line 464: | Line 450: | ||
{| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | {| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:007MS.png|link=Squirtle|Squirtle]]<br/>#007<br/>[[Squirtle]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:007MS.png|link=Squirtle|Squirtle]]<br/>#007<br/>[[Squirtle]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:073MS.png|link=Tentacruel|Tentacruel]]<br/>#073<br/>[[Tentacruel]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:073MS.png|link=Tentacruel|Tentacruel]]<br/>#073<br/>[[Tentacruel]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:134MS.png|link=Vaporeon|Vaporeon]]<br/>#134<br/>[[Vaporeon]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:134MS.png|link=Vaporeon|Vaporeon]]<br/>#134<br/>[[Vaporeon]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:349MS.png|link=Feebas|Feebas]]<br/>#349<br/>[[Feebas]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:349MS.png|link=Feebas|Feebas]]<br/>#349<br/>[[Feebas]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:393MS.png|link=Piplup|Piplup]]<br/>#393<br/>[[Piplup]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:393MS.png|link=Piplup|Piplup]]<br/>#393<br/>[[Piplup]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:501MS.png|link=Oshawott|Oshawott]]<br/>#501<br/>[[Oshawott]] | |||
|- | |- | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:516MS.png|link=Simipour|Simipour]]<br/>#516<br/>[[Simipour]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:516MS.png|link=Simipour|Simipour]]<br/>#516<br/>[[Simipour]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:656MS.png|link=Froakie|Froakie]]<br/>#656<br/>[[Froakie]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:656MS.png|link=Froakie|Froakie]]<br/>#656<br/>[[Froakie]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:728MS.png|link=Popplio|Popplio]]<br/>#728<br/>[[Popplio]] | |||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:767MS.png|link=Wimpod|Wimpod]]<br/>#767<br/>[[Wimpod]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:767MS.png|link=Wimpod|Wimpod]]<br/>#767<br/>[[Wimpod]] | ||
|} | |} |