Editor
6,807
edits
Sneezeball (talk | contribs) m (→Pokémon Moves) |
Sneezeball (talk | contribs) m (Reverted edits by Sneezeball (talk) to last revision by Zeus) |
||
Line 375: | Line 375: | ||
| class="fighting"|[[File:Physical.png|Physical]] | | class="fighting"|[[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-normal" | |- class="container-normal" | ||
| class="normal"|Comet | | class="normal"|Comet punch | ||
| class="normal"|[[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal"|[[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal"|[[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]37,500 | | class="normal"|[[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]37,500 | ||
Line 641: | Line 641: | ||
| class="dragon"|[[File:Physical.png|Physical]] | | class="dragon"|[[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-fighting" | |- class="container-fighting" | ||
| class="fighting"| | | class="fighting"|DynamicPunch | ||
| class="fighting"|[[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | | class="fighting"|[[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | ||
| class="fighting"|[[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]75,000 | | class="fighting"|[[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]75,000 | ||
Line 713: | Line 713: | ||
| class="normal"|Explosion | | class="normal"|Explosion | ||
| class="normal"|[[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal"|[[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal"|[[File:Pmoney.gif|Pokémoney]] | | class="normal"|[[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]187,500 | ||
| class="normal"| | | class="normal"|250 | ||
| class="normal"|100% | | class="normal"|100% | ||
| class="normal"|[[File:Physical.png|Physical]] | | class="normal"|[[File:Physical.png|Physical]] | ||
Line 745: | Line 745: | ||
| class="fairy"|100% | | class="fairy"|100% | ||
| class="fairy"|[[File:Special.png|Special]] | | class="fairy"|[[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container- | |- class="container-dark" | ||
| class=" | | class="dark"|Fake Out | ||
| class=" | | class="dark"|[[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | ||
| class=" | | class="dark"|[[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]30,000 | ||
| class=" | | class="dark"|40 | ||
| class=" | | class="dark"|100% | ||
| class=" | | class="dark"|[[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-normal" | |- class="container-normal" | ||
| class="normal"|False Swipe | | class="normal"|False Swipe | ||
Line 1,816: | Line 1,816: | ||
| class="ground"|95% | | class="ground"|95% | ||
| class="ground"|[[File:Special.png|Special]] | | class="ground"|[[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-ground" | |- class="container-ground" | ||
| class="ground"|Mud-Slap | | class="ground"|Mud-Slap | ||
Line 1,886: | Line 1,879: | ||
| class="dark"|100% | | class="dark"|100% | ||
| class="dark"|[[File:Physical.png|Physical]] | | class="dark"|[[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-electric" | |||
| class="electric"|Nose Glow | |||
| class="electric"|[[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric"|[[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]97,500 | |||
| class="electric"|130 | |||
| class="electric"|100% | |||
| class="electric"|[[File:Special.png|Special]] | |||
|- class="container-electric" | |- class="container-electric" | ||
| class="electric"|Nuzzle | | class="electric"|Nuzzle | ||
Line 2,141: | Line 2,141: | ||
| class="dark"|Punishment | | class="dark"|Punishment | ||
| class="dark"|[[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | | class="dark"|[[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | ||
| class="dark"|[[File:Pmoney.gif|Pokémoney]] | | class="dark"|[[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]150,000 | ||
| class="dark"| | | class="dark"|200 | ||
| class="dark"|100% | | class="dark"|100% | ||
| class="dark"|[[File:Physical.png|Physical]] | | class="dark"|[[File:Physical.png|Physical]] | ||
Line 2,225: | Line 2,225: | ||
| class="fighting"|Reversal | | class="fighting"|Reversal | ||
| class="fighting"|[[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | | class="fighting"|[[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | ||
| class="fighting"|[[File:Pmoney.gif|Pokémoney]] | | class="fighting"|[[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]150,000 | ||
| class="fighting"| | | class="fighting"|200 | ||
| class="fighting"|100% | | class="fighting"|100% | ||
| class="fighting"|[[File:Physical.png|Physical]] | | class="fighting"|[[File:Physical.png|Physical]] | ||
Line 2,386: | Line 2,386: | ||
| class="normal"|Self-Destruct | | class="normal"|Self-Destruct | ||
| class="normal"|[[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal"|[[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal"|[[File:Pmoney.gif|Pokémoney]] | | class="normal"|[[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]150,000 | ||
| class="normal"| | | class="normal"|200 | ||
| class="normal"|100% | | class="normal"|100% | ||
| class="normal"|[[File:Physical.png|Physical]] | | class="normal"|[[File:Physical.png|Physical]] | ||
Line 2,855: | Line 2,855: | ||
| class="normal"|Trump Card | | class="normal"|Trump Card | ||
| class="normal"|[[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal"|[[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal"|[[File:Pmoney.gif|Pokémoney]] | | class="normal"|[[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]150,000 | ||
| class="normal"| | | class="normal"|200 | ||
| class="normal"|100% | | class="normal"|100% | ||
| class="normal"|[[File:Special.png|Special]] | | class="normal"|[[File:Special.png|Special]] |