Sneezeball (talk | contribs) m (→Pokémon Moves) |
VandheerLord (talk | contribs) |
||
Line 458: | Line 458: | ||
| class="dark"|100% | | class="dark"|100% | ||
| class="dark"|[[File:Special.png|Special]] | | class="dark"|[[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-dark" | |||
| class="dark"|Darkest Lariat | |||
| class="dark"|[[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | |||
| class="dark"|63,750 | |||
| class="dark"|85 | |||
| class="dark"|100% | |||
| class="dark"|[[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-fairy" | |- class="container-fairy" | ||
| class="fairy"|Dazzling Gleam | | class="fairy"|Dazzling Gleam | ||
Line 1,648: | Line 1,655: | ||
| class="grass"|90% | | class="grass"|90% | ||
| class="grass"|[[File:Special.png|Special]] | | class="grass"|[[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-grass" | |||
| class="grass"|Leafage | |||
| class="grass"|[[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] | |||
| class="grass"|30,000 | |||
| class="grass"|40 | |||
| class="grass"|100% | |||
| class="grass"|[[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-bug" | |- class="container-bug" | ||
| class="bug"|Leech Life | | class="bug"|Leech Life | ||
Line 2,593: | Line 2,607: | ||
| class="electric"|100% | | class="electric"|100% | ||
| class="electric"|[[File:Physical.png|Physical]] | | class="electric"|[[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-water" | |||
| class="water"|Sparkling Aria | |||
| class="water"|[[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water"|67,500 | |||
| class="water"|90 | |||
| class="water"|100% | |||
| class="water"|[[File:Special.png|Special]] | |||
|- class="container-normal" | |- class="container-normal" | ||
| class="normal"|Spike Cannon | | class="normal"|Spike Cannon | ||
Line 2,600: | Line 2,621: | ||
| class="normal"|100% | | class="normal"|100% | ||
| class="normal"|[[File:Physical.png|Physical]] | | class="normal"|[[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-ghost" | |||
| class="ghost"|Spirit Shackle | |||
| class="ghost"|[[File:Ghost.gif|link=Ghost|Ghost]] | |||
| class="ghost"|60,000 | |||
| class="ghost"|80 | |||
| class="ghost"|100% | |||
| class="ghost"|[[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-normal" | |- class="container-normal" | ||
| class="normal"|Spit Up | | class="normal"|Spit Up |
Revision as of 06:31, 30 December 2016
Pokémon Moves
Here is the list of Attacks available in Pokémon Vortex :