Editor
6,807
edits
VandheerLord (talk | contribs) |
Sneezeball (talk | contribs) |
||
Line 72: | Line 72: | ||
<!-- Attacks Table --> | <!-- Attacks Table --> | ||
<div align="center"> | <div align="center"> | ||
{| | {| class="text-center margin-top-10 border-rad-10" | ||
|- class="container-attacks" | |- class="container-attacks" | ||
| | | class="attacks" | '''Originating Pokémon''' | ||
| | | class="attacks" | '''Attack''' | ||
| | | class="attacks" | '''Type''' | ||
| | | class="attacks" | '''Power''' | ||
| | | class="attacks" | '''Accuracy''' | ||
| | | class="attacks" | '''Category''' | ||
|- class="container-water" | |||
| class="water" | Blastoise (Mega) | |||
| class="water" | Hydro Cannon | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | 150 | |||
| class="water" | 90% | |||
| class="water" | [[File:Special.png|Special]] | |||
|- class="container-dark" | |||
| class="water" | Blastoise (Mega) | |||
| class="water" | Dark Pulse | |||
| class="water" | [[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | |||
| class="water" | 80 | |||
| class="water" | 100% | |||
| class="water" | [[File:Special.png|Special]] | |||
|- class="container-fighting" | |- class="container-fighting" | ||
| | | class="water" | Blastoise (Mega) | ||
| | | class="water" | Aura Sphere | ||
| | | class="water" | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | ||
| | | class="water" | 90 | ||
| | | class="water" | 100% | ||
| | | class="water" | [[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-dragon" | |- class="container-dragon" | ||
| | | class="water" | Blastoise (Mega) | ||
| | | class="water" | Dragon Pulse | ||
| | | class="water" | [[File:Dragon.gif|link=Dragon|Dragon]] | ||
| | | class="water" | 90 | ||
| | | class="water" | 100% | ||
| | | class="water" | [[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-water" | |- class="container-water" | ||
| | | class="water" | [[Blastoise]] | ||
| | | class="water" | Scald | ||
| | | class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | ||
| | | class="water" | 80 | ||
| | | class="water" | 100% | ||
| | | class="water" | [[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-ice" | |- class="container-ice" | ||
| | | class="water" | [[Blastoise]] | ||
| | | class="water" | Ice Beam | ||
| | | class="water" | [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | ||
| | | class="water" | 90 | ||
| | | class="water" | 100% | ||
| | | class="water" | [[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container- | |- class="container-steel" | ||
| | | class="water" | [[Blastoise]] | ||
| | | class="water" | Flash Cannon | ||
| | | class="water" | [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | ||
| | | class="water" | 80 | ||
| | | class="water" | 100% | ||
| | | class="water" | [[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-normal" | |- class="container-normal" | ||
| | | class="water" | [[Blastoise]] | ||
| | | class="water" | Skull Bash | ||
| | | class="water" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| | | class="water" | 100 | ||
| | | class="water" | 100% | ||
| | | class="water" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-water" | |- class="container-water" | ||
| | | class="water" | [[Wartortle]] | ||
| | | class="water" | Water Pulse | ||
| | | class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | ||
| | | class="water" | 60 | ||
| | | class="water" | 100% | ||
| | | class="water" | [[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-dark" | |||
| class="water" | [[Wartortle]] | |||
| class="water" | Bite | |||
| class="water" | [[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | |||
| class="water" | 60 | |||
| class="water" | 100% | |||
| class="water" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-normal" | |- class="container-normal" | ||
| | | class="water" | [[Wartortle]] | ||
| | | class="water" | Body Slam | ||
| | | class="water" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| | | class="water" | 85 | ||
| | | class="water" | 100% | ||
| | | class="water" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-ice" | |||
| class="water" | [[Wartortle]] | |||
| class="water" | Ice Punch | |||
| class="water" | [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | 75 | |||
| class="water" | 100% | |||
| class="water" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-water" | |- class="container-water" | ||
| | | class="water" | [[Squirtle]] | ||
| | | class="water" | Water Gun | ||
| | | class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | ||
| | | class="water" | 40 | ||
| | | class="water" | 100% | ||
| | | class="water" | [[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-water" | |- class="container-normal" | ||
| | | class="water" | [[Squirtle]] | ||
| | | class="water" | Tackle | ||
| | | class="water" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| | | class="water" | 50 | ||
| | | class="water" | 100% | ||
| | | class="water" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-ice" | |||
| class="water" | [[Squirtle]] | |||
| class="water" | Icy Wind | |||
| class="water" | [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | 55 | |||
| class="water" | 95% | |||
| class="water" | [[File:Special.png|Special]] | |||
|} | |} | ||
</div> | </div> |