Editor
650
edits
VandheerLord (talk | contribs) (Created page with "<!-- Pokédex Navigation Menu --> {| class="dex" cellspacing="0" cellpadding="0" style="width: 100%;" | style="text-align: left;" | ↲ #090 File:090MS.png|lin...") |
IllumiNoob (talk | contribs) |
||
Line 479: | Line 479: | ||
[[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | ||
|} | |} | ||
==Appearances== | |||
===Sidequests=== | |||
<!-- Sidequest Appearances Table --> | |||
{| class="container-water" style="text-align: center; float: center; width: 100%; margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | |||
| class="water"| '''Pokémon''' | |||
| class="water"| '''Type''' | |||
| class="water"| '''Owner''' | |||
| class="water"| '''Battle #''' | |||
| class="water"| '''Attacks''' | |||
| class="water"| '''Level''' | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shiny Cloyster.gif|Shiny Cloyster]]<br />Shiny Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | Fisherman Barny | |||
| class="water" | 29 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shadow Cloyster.gif|Shadow Cloyster]]<br />Shadow Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | Fisherman Suarez | |||
| class="water" | 61 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Cloyster.gif|Cloyster]]<br />Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | Swimmer Shirley | |||
| class="water" | 71 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Mystic Cloyster.gif|Mystic Cloyster]]<br />Mystic Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | Swimmer Shirley | |||
| class="water" | 71 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shiny Cloyster.gif|Shiny Cloyster]]<br />Shiny Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | Swimmer Dean | |||
| class="water" | 72 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Cloyster.gif|Cloyster]]<br />Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | Swimmer Spencer | |||
| class="water" | 77 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Mystic Cloyster.gif|Mystic Cloyster]]<br />Mystic Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | Cool Trainer George | |||
| class="water" | 92 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shadow Cloyster.gif|Shadow Cloyster]]<br />Shadow Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | Fisherman Marvin | |||
| class="water" | 191 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Metallic Cloyster.gif|Metallic Cloyster]]<br />Metallic Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | Sailor Jose | |||
| class="water" | 210 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Metallic Cloyster.gif|Metallic Cloyster]]<br />Metallic Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | Swimmer Garret | |||
| class="water" | 213 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Cloyster.gif|Cloyster]]<br />Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | Sailor Stan | |||
| class="water" | 237 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Dark Cloyster.gif|Dark Cloyster]]<br />Dark Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | Sailor Stan | |||
| class="water" | 237 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shiny Cloyster.gif|Shiny Cloyster]]<br />Shiny Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | Swimmer Kat | |||
| class="water" | 285 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Cloyster.gif|Cloyster]]<br />Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | Water Trainer Daryl | |||
| class="water" | 348 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Cloyster.gif|Cloyster]]<br />Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | Water Trainer Mark | |||
| class="water" | 350 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Cloyster.gif|Cloyster]]<br />Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | Cool Trainer Farley | |||
| class="water" | 352 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Cloyster.gif|Cloyster]]<br />Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | Fisher John | |||
| class="water" | 366 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shadow Cloyster.gif|Shadow Cloyster]]<br />Shadow Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | Fisher John | |||
| class="water" | 366 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shadow Cloyster.gif|Shadow Cloyster]]<br />Shadow Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | Swimmer Mia | |||
| class="water" | 374 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Dark Cloyster.gif|Dark Cloyster]]<br />Dark Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | Idol Josh | |||
| class="water" | 385 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Shiny Cloyster.gif|Shiny Cloyster]]<br />Shiny Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | Idol Josh | |||
| class="water" | 385 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Dark Cloyster.gif|Dark Cloyster]]<br />Dark Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | Lass Eefje | |||
| class="water" | 412 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Mystic Cloyster.gif|Mystic Cloyster]]<br />Mystic Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | Youngster Ine | |||
| class="water" | 453 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Cloyster.gif|Cloyster]]<br />Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | ??? | |||
| class="water" | 1468 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Cloyster.gif|Cloyster]]<br />Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | ??? | |||
| class="water" | 1486 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Cloyster.gif|Cloyster]]<br />Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | ??? | |||
| class="water" | 1528 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Cloyster.gif|Cloyster]]<br />Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | ??? | |||
| class="water" | 1538 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|- | |||
| class="water" | [[File:Cloyster.gif|Cloyster]]<br />Cloyster | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | |||
| class="water" | Ace Trainer Imelde | |||
| class="water" | 1903 | |||
| class="water" | Water Gun<br />Aurora Beam<br />Ice Beam<br />Spike Cannon | |||
| class="water" | 100 | |||
|} | |||
<!-- End Sidequest Appearances Table --> |