Editor
650
edits
VandheerLord (talk | contribs) (Created page with "<!-- Pokédex Navigation Menu --> {| class="dex" cellspacing="0" cellpadding="0" style="width: 100%;" | style="text-align: left;" | ↲ #095 File:095MS.png|lin...") |
IllumiNoob (talk | contribs) |
||
Line 468: | Line 468: | ||
[[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | ||
|} | |} | ||
==Appearances== | |||
===Sidequests=== | |||
<!-- Sidequest Appearances Table --> | |||
{| class="container-psychic" style="text-align: center; float: center; width: 100%; margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | |||
| class="psychic"| '''Pokémon''' | |||
| class="psychic"| '''Type''' | |||
| class="psychic"| '''Owner''' | |||
| class="psychic"| '''Battle #''' | |||
| class="psychic"| '''Attacks''' | |||
| class="psychic"| '''Level''' | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Dark Drowzee.gif|Dark Drowzee]]<br />Dark Drowzee | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | Team Rocket Mike | |||
| class="psychic" | 43 | |||
| class="psychic" | Confusion<br />Hypnosis<br />Pound<br />Body Slam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Drowzee.gif|Drowzee]]<br />Drowzee | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | Team Rocket Ben | |||
| class="psychic" | 46 | |||
| class="psychic" | Confusion<br />Hypnosis<br />Pound<br />Body Slam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Drowzee.gif|Drowzee]]<br />Drowzee | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | Juggler Kirk | |||
| class="psychic" | 53 | |||
| class="psychic" | Confusion<br />Hypnosis<br />Pound<br />Body Slam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Shiny Drowzee.gif|Shiny Drowzee]]<br />Shiny Drowzee | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | Juggler Nelson | |||
| class="psychic" | 91 | |||
| class="psychic" | Confusion<br />Hypnosis<br />Pound<br />Body Slam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Drowzee.gif|Drowzee]]<br />Drowzee | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | Psychic Trainer Hal | |||
| class="psychic" | 332 | |||
| class="psychic" | Confusion<br />Hypnosis<br />Pound<br />Body Slam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Drowzee.gif|Drowzee]]<br />Drowzee | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | Baker Semi | |||
| class="psychic" | 380 | |||
| class="psychic" | Confusion<br />Hypnosis<br />Pound<br />Body Slam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Drowzee.gif|Drowzee]]<br />Drowzee | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | Psychic Luffy | |||
| class="psychic" | 418 | |||
| class="psychic" | Confusion<br />Hypnosis<br />Pound<br />Body Slam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Drowzee.gif|Drowzee]]<br />Drowzee | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | Jr. Trainer Michelle | |||
| class="psychic" | 478 | |||
| class="psychic" | Confusion<br />Hypnosis<br />Pound<br />Body Slam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Drowzee.gif|Drowzee]]<br />Drowzee | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 736 | |||
| class="psychic" | Confusion<br />Hypnosis<br />Pound<br />Body Slam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Shadow Drowzee.gif|Shadow Drowzee]]<br />Shadow Drowzee | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 737 | |||
| class="psychic" | Confusion<br />Hypnosis<br />Pound<br />Body Slam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Dark Drowzee.gif|Dark Drowzee]]<br />Dark Drowzee | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 738 | |||
| class="psychic" | Confusion<br />Hypnosis<br />Pound<br />Body Slam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Shiny Drowzee.gif|Shiny Drowzee]]<br />Shiny Drowzee | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | Ruin Maniac Calvin | |||
| class="psychic" | 1081 | |||
| class="psychic" | Confusion<br />Hypnosis<br />Pound<br />Body Slam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Dark Drowzee.gif|Dark Drowzee]]<br />Dark Drowzee | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | Black Belt Gregory | |||
| class="psychic" | 1083 | |||
| class="psychic" | Confusion<br />Hypnosis<br />Pound<br />Body Slam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Drowzee.gif|Drowzee]]<br />Drowzee | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | Ace Trainer Dennis | |||
| class="psychic" | 1085 | |||
| class="psychic" | Confusion<br />Hypnosis<br />Pound<br />Body Slam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Drowzee.gif|Drowzee]]<br />Drowzee | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | Scientist Chan | |||
| class="psychic" | 1228 | |||
| class="psychic" | Confusion<br />Hypnosis<br />Pound<br />Body Slam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Dark Drowzee.gif|Dark Drowzee]]<br />Dark Drowzee | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 1564 | |||
| class="psychic" | Confusion<br />Hypnosis<br />Pound<br />Body Slam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Metallic Drowzee.gif|Metallic Drowzee]]<br />Metallic Drowzee | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 1564 | |||
| class="psychic" | Confusion<br />Hypnosis<br />Pound<br />Body Slam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Drowzee.gif|Drowzee]]<br />Drowzee | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 1631 | |||
| class="psychic" | Confusion<br />Hypnosis<br />Pound<br />Body Slam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Drowzee.gif|Drowzee]]<br />Drowzee | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 1632 | |||
| class="psychic" | Confusion<br />Hypnosis<br />Pound<br />Body Slam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Drowzee.gif|Drowzee]]<br />Drowzee | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 1633 | |||
| class="psychic" | Confusion<br />Hypnosis<br />Pound<br />Body Slam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Shadow Drowzee.gif|Shadow Drowzee]]<br />Shadow Drowzee | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 1636 | |||
| class="psychic" | Confusion<br />Hypnosis<br />Pound<br />Body Slam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Drowzee.gif|Drowzee]]<br />Drowzee | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 1639 | |||
| class="psychic" | Confusion<br />Hypnosis<br />Pound<br />Body Slam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Drowzee.gif|Drowzee]]<br />Drowzee | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 1703 | |||
| class="psychic" | Confusion<br />Hypnosis<br />Pound<br />Body Slam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Shiny Drowzee.gif|Shiny Drowzee]]<br />Shiny Drowzee | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 1705 | |||
| class="psychic" | Confusion<br />Hypnosis<br />Pound<br />Body Slam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Dark Drowzee.gif|Dark Drowzee]]<br />Dark Drowzee | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 1708 | |||
| class="psychic" | Confusion<br />Hypnosis<br />Pound<br />Body Slam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|- | |||
| class="psychic" | [[File:Drowzee.gif|Drowzee]]<br />Drowzee | |||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | |||
| class="psychic" | ??? | |||
| class="psychic" | 1711 | |||
| class="psychic" | Confusion<br />Hypnosis<br />Pound<br />Body Slam | |||
| class="psychic" | 100 | |||
|} | |||
<!-- End Sidequest Appearances Table --> |