1,196
edits
m (→Key Items) |
m (→Key Items) |
||
Line 618: | Line 618: | ||
| class="grass" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]15,000 each | | class="grass" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]15,000 each | ||
| class="grass" | One of the mysterious Mega Stones. Have [[Venusaur]] hold it, and this stone will enable it to Mega Evolve. | | class="grass" | One of the mysterious Mega Stones. Have [[Venusaur]] hold it, and this stone will enable it to Mega Evolve. | ||
|} | |||
</div> | |||
===Fossils=== | |||
==Available Fossils== | |||
<div align="center"> | |||
{| class="container-rock" style="text-align: center; margin-top: 10px; border-radius: 10px" | |||
|- class="container-unknown" | |||
| class="unknown" | '''Fossil''' | |||
| class="unknown" | '''Location''' | |||
| class="unknown" | '''Drop Rate''' | |||
| class="unknown" | '''Generates''' | |||
|- class="container-rock" | |||
| class="rock" | [[File:Helix Fossil.png|Helix Fossil]]<br />Helix Fossil | |||
| class="rock" | Kanto Sidequests | |||
| class="rock" | 33.<span style="text-decoration:overline;">3</span>% | |||
| class="rock" | [[File:138MS.png]]<br />[[Omanyte]] | |||
|- class="container-rock" | |||
| class="rock" | [[File:Dome Fossil.png|Dome Fossil]]<br />Dome Fossil | |||
| class="rock" | Kanto Sidequests | |||
| class="rock" | 33.<span style="text-decoration:overline;">3</span>% | |||
| class="rock" | [[File:140MS.png]]<br />[[Kabuto]] | |||
|- class="container-rock" | |||
| class="rock" | [[File:Old_Amber.png|Old Amber]]<br />Old Amber | |||
| class="rock" | Kanto Sidequests | |||
| class="rock" | 33.<span style="text-decoration:overline;">3</span>% | |||
| class="rock" | [[File:142MS.png]]<br />[[Aerodactyl]] | |||
|- class="container-rock" | |||
| class="rock" | [[File:Root Fossil.png|Root Fossil]]<br />Root Fossil | |||
| class="rock" | Hoenn Sidequests | |||
| class="rock" | 25% | |||
| class="rock" | [[File:345MS.png]]<br />[[Lileep]] | |||
|- class="container-rock" | |||
| class="rock" | [[File:Claw Fossil.png|Claw Fossil]]<br />Claw Fossil | |||
| class="rock" | Hoenn Sidequests | |||
| class="rock" | 25% | |||
| class="rock" | [[File:347MS.png]]<br />[[Anorith]] | |||
|- class="container-rock" | |||
| class="rock" | [[File:Skull Fossil.png|Skull Fossil]]<br />Skull Fossil | |||
| class="rock" | Sinnoh Sidequests | |||
| class="rock" | 50% | |||
| class="rock" | [[File:408MS.png]]<br />[[Cranidos]] | |||
|- class="container-rock" | |||
| class="rock" | [[File:Armor Fossil.png|Armor Fossil]]<br />Armor Fossil | |||
| class="rock" | Sinnoh Sidequests | |||
| class="rock" | 50% | |||
| class="rock" | [[File:410MS.png]]<br />[[Shieldon]] | |||
|- class="container-rock" | |||
| class="rock" | [[File:Cover Fossil.png|Cover Fossil]]<br />Cover Fossil | |||
| class="rock" | Unova Sidequests | |||
| class="rock" | ???% | |||
| class="rock" | [[File:564MS.png]]<br />[[Tirtouga]] | |||
|- class="container-rock" | |||
| class="rock" | [[File:Plume Fossil.png|Plume Fossil]]<br />Plume Fossil | |||
| class="rock" | Unova Sidequests | |||
| class="rock" | ???% | |||
| class="rock" | [[File:566MS.png]]<br />[[Archen]] | |||
|- class="container-rock" | |||
| class="rock" | [[File:Jaw Fossil.png|Jaw Fossil]]<br />Jaw Fossil | |||
| class="rock" | Kalos Sidequests | |||
| class="rock" | ???% | |||
| class="rock" | [[File:696MS.png]]<br />[[Tyrunt]] | |||
|- class="container-rock" | |||
| class="rock" | [[File:Sail Fossil.png|Sail Fossil]]<br />Sail Fossil | |||
| class="rock" | Kalos Sidequests | |||
| class="rock" | ???% | |||
| class="rock" | [[File:698MS.png]]<br />[[Amaura]] | |||
|} | |} | ||
</div> | </div> |
edits