1,196
edits
m (→Key Items) |
m (→Fossils) |
||
Line 623: | Line 623: | ||
===Fossils=== | ===Fossils=== | ||
<div align="center"> | <div align="center"> | ||
{| | {| style="text-align: center; width: 50%; margin-top: 10px; border-radius: 10px" | ||
|- class="container-rock" | |- class="container-rock" | ||
| class="rock" | [[File:Helix Fossil.png|Helix Fossil]] | | class="container-rock" | '''Item''' | ||
| class="container-rock" | '''Item Sprite''' | |||
| class="container-rock" | '''Location''' | |||
| class="container-rock" | '''Price in PokéMart''' | |||
| class="container-rock" | '''Item Description''' | |||
|- class="container-rock" | |||
| class="rock" | Helix Fossil | |||
| class="rock" | [[File:Helix Fossil.png|Helix Fossil]] | |||
| class="rock" | Kanto Sidequests | | class="rock" | Kanto Sidequests | ||
| class="rock" | | | class="rock" | Cannot be bought | ||
| class="rock" | [[File:138MS.png | | class="rock" | Generates [[File:138MS.png|link=Omanyte|Omanyte]] | ||
|- class="container-rock" | |- class="container-rock" | ||
| class="rock" | [[File:Dome Fossil.png|Dome Fossil]] | | class="rock" | Dome Fossil | ||
| class="rock" | [[File:Dome Fossil.png|Dome Fossil]] | |||
| class="rock" | Kanto Sidequests | | class="rock" | Kanto Sidequests | ||
| class="rock" | | | class="rock" | Cannot be bought | ||
| class="rock" | [[File:140MS.png | | class="rock" | Generates [[File:140MS.png|link=Kabuto|Kabuto]] | ||
|- class="container-rock" | |- class="container-rock" | ||
| class="rock" | [[File: | | class="rock" | Old Amber | ||
| class="rock" | [[File:Old Amber.png|Old Amber]] | |||
| class="rock" | Kanto Sidequests | | class="rock" | Kanto Sidequests | ||
| class="rock" | | | class="rock" | Cannot be bought | ||
| class="rock" | [[File:142MS.png | | class="rock" | Generates [[File:142MS.png|link=Aerodactyl|Aerodactyl]] | ||
|- class="container-rock" | |- class="container-rock" | ||
| class="rock" | [[File:Root Fossil.png|Root Fossil]] | | class="rock" | Root Fossil | ||
| class="rock" | [[File:Root Fossil.png|Root Fossil]] | |||
| class="rock" | Hoenn Sidequests | | class="rock" | Hoenn Sidequests | ||
| class="rock" | | | class="rock" | Cannot be bought | ||
| class="rock" | [[File:345MS.png | | class="rock" | Generates [[File:345MS.png|link=Lileep|Lileep]] | ||
|- class="container-rock" | |- class="container-rock" | ||
| class="rock" | [[File:Claw Fossil.png|Claw Fossil]] | | class="rock" | Claw Fossil | ||
| class="rock" | [[File:Claw Fossil.png|Claw Fossil]] | |||
| class="rock" | Hoenn Sidequests | | class="rock" | Hoenn Sidequests | ||
| class="rock" | | | class="rock" | Cannot be bought | ||
| class="rock" | [[File:347MS.png | | class="rock" | Generates [[File:347MS.png|link=Anorith|Anorith]] | ||
|- class="container-rock" | |- class="container-rock" | ||
| class="rock" | [[File:Skull Fossil.png|Skull Fossil]] | | class="rock" | Skull Fossil | ||
| class="rock" | [[File:Skull Fossil.png|Skull Fossil]] | |||
| class="rock" | Sinnoh Sidequests | | class="rock" | Sinnoh Sidequests | ||
| class="rock" | | | class="rock" | Cannot be bought | ||
| class="rock" | [[File:408MS.png | | class="rock" | Generates [[File:408MS.png|link=Cranidos|Cranidos]] | ||
|- class="container-rock" | |- class="container-rock" | ||
| class="rock" | [[File:Armor Fossil.png|Armor Fossil]] | | class="rock" | Armor Fossil | ||
| class="rock" | [[File:Armor Fossil.png|Armor Fossil]] | |||
| class="rock" | Sinnoh Sidequests | | class="rock" | Sinnoh Sidequests | ||
| class="rock" | | | class="rock" | Cannot be bought | ||
| class="rock" | [[File:410MS.png | | class="rock" | Generates [[File:410MS.png|link=Shieldon|Shieldon]] | ||
|- class="container-rock" | |- class="container-rock" | ||
| class="rock" | [[File:Cover Fossil.png|Cover Fossil]] | | class="rock" | Cover Fossil | ||
| class="rock" | [[File:Cover Fossil.png|Cover Fossil]] | |||
| class="rock" | Unova Sidequests | | class="rock" | Unova Sidequests | ||
| class="rock" | | | class="rock" | Cannot be bought | ||
| class="rock" | [[File:564MS.png | | class="rock" | Generates [[File:564MS.png|link=Tirtouga|Tirtouga]] | ||
|- class="container-rock" | |- class="container-rock" | ||
| class="rock" | [[File:Plume Fossil.png|Plume Fossil]] | | class="rock" | Cover Fossil | ||
| class="rock" | [[File:Plume Fossil.png|Plume Fossil]] | |||
| class="rock" | Unova Sidequests | | class="rock" | Unova Sidequests | ||
| class="rock" | | | class="rock" | Cannot be bought | ||
| class="rock" | [[File:566MS.png | | class="rock" | Generates [[File:566MS.png|link=Archen|Archen]] | ||
|- class="container-rock" | |- class="container-rock" | ||
| class="rock" | [[File:Jaw Fossil.png|Jaw Fossil]] | | class="rock" | Jaw Fossil | ||
| class="rock" | [[File:Jaw Fossil.png|Jaw Fossil]] | |||
| class="rock" | Kalos Sidequests | | class="rock" | Kalos Sidequests | ||
| class="rock" | | | class="rock" | Cannot be bought | ||
| class="rock" | [[File:696MS.png | | class="rock" | Generates [[File:696MS.png|link=Tyrunt|Tyrunt]] | ||
|- class="container-rock" | |- class="container-rock" | ||
| class="rock" | [[File:Sail Fossil.png|Sail Fossil]] | | class="rock" | Sail Fossil | ||
| class="rock" | [[File:Sail Fossil.png|Sail Fossil]] | |||
| class="rock" | Kalos Sidequests | | class="rock" | Kalos Sidequests | ||
| class="rock" | | | class="rock" | Cannot be bought | ||
| class="rock" | [[File:698MS.png | | class="rock" | Generates [[File:698MS.png|link=Amaura|Amaura]] | ||
|} | |} | ||
</div> | </div> |
edits