Editor
4,291
edits
Strayazilas (talk | contribs) |
Strayazilas (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 78: | Line 78: | ||
| class="rock-dex" style="width: 140px;" | [[File:703MS.png|link=Carbink|Carbink]]<br/>#703<br/>[[Carbink]] | | class="rock-dex" style="width: 140px;" | [[File:703MS.png|link=Carbink|Carbink]]<br/>#703<br/>[[Carbink]] | ||
| class="flying-dex" style="width: 140px;" | [[File:714MS.png|link=Noibat|Noibat]]<br/>#714<br/>[[Noibat]] | | class="flying-dex" style="width: 140px;" | [[File:714MS.png|link=Noibat|Noibat]]<br/>#714<br/>[[Noibat]] | ||
|} | |||
===Rare Pokemon=== | |||
{| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | |||
| class="ground-dex" style="width: 140px;" | [[File:051MS.png|link=Dugtrio|Dugtrio]]<br/>#051<br/>[[Dugtrio]] | |||
| class="fighting-dex" style="width: 140px;" | [[File:067MS.png|link=Machoke|Machoke]]<br/>#067<br/>[[Machoke]] | |||
| class="rock-dex" style="width: 140px;" | [[File:075MS.png|link=Graveler|Graveler]]<br/>#075<br/>[[Graveler]] | |||
| class="rock-dex" style="width: 140px;" | [[File:076MS.png|link=Golem|Golem]]<br/>#076<br/>[[Golem]] | |||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:132MS.png|link=Ditto|Ditto]]<br/>#132<br/>[[Ditto]] | |||
| class="dragon-dex" style="width: 140px;" | [[File:147MS.png|link=Dratini|Dratini]]<br/>#147<br/>[[Dratini]] | |||
|- | |||
| class="steel-dex" style="width: 140px;" | [[File:208MS.png|link=Steelix|Steelix]]<br/>#208<br/>[[Steelix]] | |||
| class="rock-dex" style="width: 140px;" | [[File:246MS.png|link=Larvitar|Larvitar]]<br/>#246<br/>[[Larvitar]] | |||
| class="steel-dex" style="width: 140px;" | [[File:305MS.png|link=Lairon|Lairon]]<br/>#305<br/>[[Lairon]] | |||
| class="ground-dex" style="width: 140px;" | [[File:329MS.png|link=Vibrava|Vibrava]]<br/>#329<br/>[[Vibrava]] | |||
| class="dragon-dex" style="width: 140px;" | [[File:371MS.png|link=Bagon|Bagon]]<br/>#371<br/>[[Bagon]] | |||
| class="steel-dex" style="width: 140px;" | [[File:375MS.png|link=Metang|Metang]]<br/>#375<br/>[[Metang]] | |||
|- | |||
| class="steel-dex" style="width: 140px;" | [[File:437MS.png|link=Bronzong|Bronzong]]<br/>#437<br/>[[Bronzong]] | |||
| class="fighting-dex" style="width: 140px;" | [[File:447MS.png|link=Riolu|Riolu]]<br/>#447<br/>[[Riolu]] | |||
| class="rock-dex" style="width: 140px;" | [[File:525MS.png|link=Boldore|Boldore]]<br/>#525<br/>[[Boldore]] | |||
| class="ground-dex" style="width: 140px;" | [[File:530MS.png|link=Excadrill|Excadrill]]<br/>#530<br/>[[Excadrill]] | |||
| class="fighting-dex" style="width: 140px;" | [[File:533MS.png|link=Gurdurr|Gurdurr]]<br/>#533<br/>[[Gurdurr]] | |||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:598MS.png|link=Ferrothorn|Ferrothorn]]<br/>#598<br/>[[Ferrothorn]] | |||
|- | |||
| class="dragon-dex" style="width: 140px;" | [[File:611MS.png|link=Fraxure|Fraxure]]<br/>#611<br/>[[Fraxure]] | |||
| class="ground-dex" style="width: 140px;" | [[File:623MS.png|link=Golurk|Golurk]]<br/>#623<br/>[[Golurk]] | |||
| class="dark-dex" style="width: 140px;" | [[File:634MS.png|link=Zweilous|Zweilous]]<br/>634<br/>[[Zweilous]] | |||
| class="rock-dex" style="width: 140px;" | [[File:689MS.png|link=Barbaracle|Barbaracle]]<br/>#689<br/>[[Barbaracle]] | |||
| class="electric-dex" style="width: 140px;" | [[File:695MS.png|link=Heliolisk|Heliolisk]]<br/>#695<br/>[[Heliolisk]] | |||
| class="flying-dex" style="width: 140px;" | [[File:715MS.png|link=Noivern|Noivern]]<br/>#715<br/>[[Noivern]] | |||
|- | |||
| class="dragon-dex" style="width: 140px;" | [[File:782MS.png|link=Jangmo-o|Jangmo-o]]<br/>#782<br/>[[Jangmo-o]] | |||
|} | |||
===Legendary Pokémon=== | |||
{| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | |||
| class="psychic-dex" style="width: 140px;" | [[File:150MS.png|link=Mewtwo|Mewtwo]]<br/>#150<br/>[[Mewtwo]] | |||
| class="rock-dex" style="width: 140px;" | [[File:377MS.png|link=Regirock|Regirock]]<br/>#377<br/>[[Regirock]] | |||
| class="steel-dex" style="width: 140px;" | [[File:379MS.png|link=Registeel|Registeel]]<br/>#379<br/>[[Registeel]] | |||
| class="ground-dex" style="width: 140px;" | [[File:383MS.png|link=Groudon|Groudon]]<br/>#383<br/>[[Groudon]] | |||
| class="steel-dex" style="width: 140px;" | [[File:385MS.png|link=Jirachi|Jirachi]]<br/>#385<br/>[[Jirachi]] | |||
| class="psychic-dex" style="width: 140px;" | [[File:386MS.png|link=Deoxys|Deoxys]]<br/>#386<br/>[[Deoxys]] | |||
|- | |||
| class="steel-dex" style="width: 140px;" | [[File:483MS.png|link=Dialga|Dialga]]<br/>#483<br/>[[Dialga]] | |||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:484MS.png|link=Palkia|Palkia]]<br/>#484<br/>[[Palkia]] | |||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:486MS.png|link=Regigigas|Regigigas]]<br/>#486<br/>[[Regigigas]] | |||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:493MS.png|link=Arceus|Arceus]]<br/>#493<br/>[[Arceus]] | |||
| class="steel-dex" style="width: 140px;" | [[File:638MS.png|link=Cobalion|Cobalion]]<br/>#638<br/>[[Cobalion]] | |||
| class="rock-dex" style="width: 140px;" | [[File:639MS.png|link=Terrakion|Terrakion]]<br/>#639<br/>[[Terrakion]] | |||
|- | |||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:640MS.png|link=Virizion|Virizion]]<br/>#640<br/>[[Virizion]] | |||
| class="dragon-dex" style="width: 140px;" | [[File:643MS.png|link=Reshiram|Reshiram]]<br/>#643<br/>[[Reshiram]] | |||
| class="dragon-dex" style="width: 140px;" | [[File:644MS.png|link=Zekrom|Zekrom]]<br/>#644<br/>[[Zekrom]] | |||
| class="ground-dex" style="width: 140px;" | [[File:645MS.png|link=Landorus|Landorus]]<br/>#645<br/>[[Landorus]] | |||
| class="dragon-dex" style="width: 140px;" | [[File:646MS.png|link=Kyurem|Kyurem]]<br/>#646<br/>[[Kyurem]] | |||
| class="bug-dex" style="width: 140px;" | [[File:649MS.png|link=Genesect|Genesect]]<br/>#649<br/>[[Genesect]] | |||
|- | |||
| class="dragon-dex" style="width: 140px;" | [[File:718MS.png|link=Zygarde|Zygarde]]<br/>#718<br/>[[Zygarde]] | |||
| class="rock-dex" style="width: 140px;" | [[File:719MS.png|link=Diancie|Diancie]]<br/>#719<br/>[[Diancie]] | |||
|} | |} | ||
Line 158: | Line 218: | ||
|} | |} | ||
=== | ===Rare Pokémon=== | ||
{| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | {| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | ||
| class="ground-dex" style="width: 140px;" | [[File:051MS.png|link=Dugtrio|Dugtrio]]<br/>#051<br/>[[Dugtrio]] | | class="ground-dex" style="width: 140px;" | [[File:051MS.png|link=Dugtrio|Dugtrio]]<br/>#051<br/>[[Dugtrio]] | ||
Line 164: | Line 224: | ||
| class="rock-dex" style="width: 140px;" | [[File:075MS.png|link=Graveler|Graveler]]<br/>#075<br/>[[Graveler]] | | class="rock-dex" style="width: 140px;" | [[File:075MS.png|link=Graveler|Graveler]]<br/>#075<br/>[[Graveler]] | ||
| class="rock-dex" style="width: 140px;" | [[File:076MS.png|link=Golem|Golem]]<br/>#076<br/>[[Golem]] | | class="rock-dex" style="width: 140px;" | [[File:076MS.png|link=Golem|Golem]]<br/>#076<br/>[[Golem]] | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:132MS.png|link=Ditto|Ditto]]<br/>#132<br/>[[Ditto]] | |||
| class="dragon-dex" style="width: 140px;" | [[File:147MS.png|link=Dratini|Dratini]]<br/>#147<br/>[[Dratini]] | |||
|- | |||
| class="steel-dex" style="width: 140px;" | [[File:208MS.png|link=Steelix|Steelix]]<br/>#208<br/>[[Steelix]] | | class="steel-dex" style="width: 140px;" | [[File:208MS.png|link=Steelix|Steelix]]<br/>#208<br/>[[Steelix]] | ||
| class="rock-dex" style="width: 140px;" | [[File: | | class="rock-dex" style="width: 140px;" | [[File:246MS.png|link=Larvitar|Larvitar]]<br/>#246<br/>[[Larvitar]] | ||
| class="steel-dex" style="width: 140px;" | [[File:305MS.png|link=Lairon|Lairon]]<br/>#305<br/>[[Lairon]] | | class="steel-dex" style="width: 140px;" | [[File:305MS.png|link=Lairon|Lairon]]<br/>#305<br/>[[Lairon]] | ||
| class="ground-dex" style="width: 140px;" | [[File:329MS.png|link=Vibrava|Vibrava]]<br/>#329<br/>[[Vibrava]] | | class="ground-dex" style="width: 140px;" | [[File:329MS.png|link=Vibrava|Vibrava]]<br/>#329<br/>[[Vibrava]] | ||
| class="dragon-dex" style="width: 140px;" | [[File: | | class="dragon-dex" style="width: 140px;" | [[File:371MS.png|link=Bagon|Bagon]]<br/>#371<br/>[[Bagon]] | ||
| class="steel-dex" style="width: 140px;" | [[File:375MS.png|link=Metang|Metang]]<br/>#375<br/>[[Metang]] | | class="steel-dex" style="width: 140px;" | [[File:375MS.png|link=Metang|Metang]]<br/>#375<br/>[[Metang]] | ||
|- | |||
| class="steel-dex" style="width: 140px;" | [[File:437MS.png|link=Bronzong|Bronzong]]<br/>#437<br/>[[Bronzong]] | | class="steel-dex" style="width: 140px;" | [[File:437MS.png|link=Bronzong|Bronzong]]<br/>#437<br/>[[Bronzong]] | ||
| class="fighting-dex" style="width: 140px;" | [[File:447MS.png|link=Riolu|Riolu]]<br/>#447<br/>[[Riolu]] | |||
| class="rock-dex" style="width: 140px;" | [[File:525MS.png|link=Boldore|Boldore]]<br/>#525<br/>[[Boldore]] | | class="rock-dex" style="width: 140px;" | [[File:525MS.png|link=Boldore|Boldore]]<br/>#525<br/>[[Boldore]] | ||
| class="ground-dex" style="width: 140px;" | [[File:530MS.png|link=Excadrill|Excadrill]]<br/>#530<br/>[[Excadrill]] | | class="ground-dex" style="width: 140px;" | [[File:530MS.png|link=Excadrill|Excadrill]]<br/>#530<br/>[[Excadrill]] | ||
| class="fighting-dex" style="width: 140px;" | [[File:533MS.png|link=Gurdurr|Gurdurr]]<br/>#533<br/>[[Gurdurr]] | | class="fighting-dex" style="width: 140px;" | [[File:533MS.png|link=Gurdurr|Gurdurr]]<br/>#533<br/>[[Gurdurr]] | ||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:598MS.png|link=Ferrothorn|Ferrothorn]]<br/>#598<br/>[[Ferrothorn]] | | class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:598MS.png|link=Ferrothorn|Ferrothorn]]<br/>#598<br/>[[Ferrothorn]] | ||
|- | |||
| class="dragon-dex" style="width: 140px;" | [[File:611MS.png|link=Fraxure|Fraxure]]<br/>#611<br/>[[Fraxure]] | | class="dragon-dex" style="width: 140px;" | [[File:611MS.png|link=Fraxure|Fraxure]]<br/>#611<br/>[[Fraxure]] | ||
| class="ground-dex" style="width: 140px;" | [[File:623MS.png|link=Golurk|Golurk]]<br/>#623<br/>[[Golurk]] | | class="ground-dex" style="width: 140px;" | [[File:623MS.png|link=Golurk|Golurk]]<br/>#623<br/>[[Golurk]] | ||
| class="dark-dex" style="width: 140px;" | [[File:634MS.png|link=Zweilous|Zweilous]]<br/>634<br/>[[Zweilous]] | | class="dark-dex" style="width: 140px;" | [[File:634MS.png|link=Zweilous|Zweilous]]<br/>634<br/>[[Zweilous]] | ||
| class="rock-dex" style="width: 140px;" | [[File:689MS.png|link=Barbaracle|Barbaracle]]<br/>#689<br/>[[Barbaracle]] | | class="rock-dex" style="width: 140px;" | [[File:689MS.png|link=Barbaracle|Barbaracle]]<br/>#689<br/>[[Barbaracle]] | ||
| class="electric-dex" style="width: 140px;" | [[File:695MS.png|link=Heliolisk|Heliolisk]]<br/>#695<br/>[[Heliolisk]] | | class="electric-dex" style="width: 140px;" | [[File:695MS.png|link=Heliolisk|Heliolisk]]<br/>#695<br/>[[Heliolisk]] | ||
| class="flying-dex" style="width: 140px;" | [[File:715MS.png|link=Noivern|Noivern]]<br/>#715<br/>[[Noivern]] | | class="flying-dex" style="width: 140px;" | [[File:715MS.png|link=Noivern|Noivern]]<br/>#715<br/>[[Noivern]] | ||
|- | |||
| class="dragon-dex" style="width: 140px;" | [[File:782MS.png|link=Jangmo-o|Jangmo-o]]<br/>#782<br/>[[Jangmo-o]] | |||
|} | |} | ||
===Legendary Pokémon=== | ===Legendary Pokémon=== | ||
{| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | {| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | ||
| class="psychic-dex" style="width: 140px;" | [[File:150MS.png|link=Mewtwo|Mewtwo]]<br/>#150<br/>[[Mewtwo]] | | class="psychic-dex" style="width: 140px;" | [[File:150MS.png|link=Mewtwo|Mewtwo]]<br/>#150<br/>[[Mewtwo]] |