Editor
4,291
edits
Strayazilas (talk | contribs) |
Strayazilas (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 7: | Line 7: | ||
<div align="center">[[File:Map14.png|Map 14]]</div> | <div align="center">[[File:Map14.png|Map 14]]</div> | ||
=Land Portion Of The Map= | =Land Portion Of The Map= | ||
Line 287: | Line 288: | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:129MS.png|link=Magikarp|Magikarp]]<br/>#129<br/>[[Magikarp]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:129MS.png|link=Magikarp|Magikarp]]<br/>#129<br/>[[Magikarp]] | ||
|- | |- | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:194MS.png|link=Wooper|Wooper]]<br/>#194<br/>[[Wooper]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:194MS.png|link=Wooper|Wooper]]<br/>#194<br/>[[Wooper]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:222MS.png|link=Corsola|Corsola]]<br/>#222<br/>[[Corsola]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:222MS.png|link=Corsola|Corsola]]<br/>#222<br/>[[Corsola]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:339MS.png|link=Barboach|Barboach]]<br/>#339<br/>[[Barboach]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:339MS.png|link=Barboach|Barboach]]<br/>#339<br/>[[Barboach]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:351WMS.png|link=Castform (Water)|Castform (Water)]]<br/>#351W<br/>[[Castform (Water)]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:351WMS.png|link=Castform (Water)|Castform (Water)]]<br/>#351W<br/>[[Castform (Water)]] | ||
| class="ice-dex" style="width: 140px;" | [[File:363MS.png|link=Spheal|Spheal]]<br/>#363<br/>[[Spheal]] | | class="ice-dex" style="width: 140px;" | [[File:363MS.png|link=Spheal|Spheal]]<br/>#363<br/>[[Spheal]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:366MS.png|link=Clamperl|Clamperl]]<br/>#366<br/>[[Clamperl]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:366MS.png|link=Clamperl|Clamperl]]<br/>#366<br/>[[Clamperl]] | ||
|- | |||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:369MS.png|link=Relicanth|Relicanth]]<br/>#369<br/>[[Relicanth]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:369MS.png|link=Relicanth|Relicanth]]<br/>#369<br/>[[Relicanth]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:456MS.png|link=Finneon|Finneon]]<br/>#456<br/>[[Finneon]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:456MS.png|link=Finneon|Finneon]]<br/>#456<br/>[[Finneon]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:515MS.png|link=Panpour|Panpour]]<br/>#515<br/>[[Panpour]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:515MS.png|link=Panpour|Panpour]]<br/>#515<br/>[[Panpour]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:535MS.png|link=Tympole|Tympole]]<br/>#535<br/>[[Tympole]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:535MS.png|link=Tympole|Tympole]]<br/>#535<br/>[[Tympole]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:550MS.png|link=Basculin (Red Stripe)|Basculin (Red Stripe)]]<br/>#550R<br/>[[Basculin (Red Stripe)]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:550MS.png|link=Basculin (Red Stripe)|Basculin (Red Stripe)]]<br/>#550R<br/>[[Basculin (Red Stripe)]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:580MS.png|link=Ducklett|Ducklett]]<br/>#580<br/>[[Ducklett]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:580MS.png|link=Ducklett|Ducklett]]<br/>#580<br/>[[Ducklett]] | ||
|- | |||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:592MS.png|link=Frillish|Frillish]]<br/>#592<br/>[[Frillish]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:592MS.png|link=Frillish|Frillish]]<br/>#592<br/>[[Frillish]] | ||
| class="poison-dex" style="width: 140px;" | [[File:690MS.png|link=Skrelp|Skrelp]]<br/>#690<br/>[[Skrelp]] | | class="poison-dex" style="width: 140px;" | [[File:690MS.png|link=Skrelp|Skrelp]]<br/>#690<br/>[[Skrelp]] | ||
Line 309: | Line 307: | ||
|} | |} | ||
=== | ===Rare Pokémon=== | ||
{| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | {| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:073MS.png|link=Tentacruel|Tentacruel]]<br/>#073<br/>[[Tentacruel]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:073MS.png|link=Tentacruel|Tentacruel]]<br/>#073<br/>[[Tentacruel]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:130MS.png|link=Gyarados|Gyarados]]<br/>#130<br/>[[Gyarados]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:130MS.png|link=Gyarados|Gyarados]]<br/>#130<br/>[[Gyarados]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File: | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:131MS.png|link=Lapras|Lapras]]<br/>#131<br/>[[Lapras]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File: | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:258MS.png|link=Mudkip|Mudkip]]<br/>#258<br/>[[Mudkip]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:501MS.png|link=Oshawott|Oshawott]]<br/>#501<br/>[[Oshawott]] | |||
|} | |} | ||
===Legendary Pokémon=== | ===Legendary Pokémon=== | ||
{| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | {| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | ||
| class="psychic-dex" style="width: 140px;" | [[File:249MS.png|link=Lugia|Lugia]]<br/>#249<br/>[[Lugia]] | | class="psychic-dex" style="width: 140px;" | [[File:249MS.png|link=Lugia|Lugia]]<br/>#249<br/>[[Lugia]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:382MS.png|link=Kyogre|Kyogre]]<br/>#382<br/>[[Kyogre]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:382MS.png|link=Kyogre|Kyogre]]<br/>#382<br/>[[Kyogre]] | ||
Line 336: | Line 334: | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:129MS.png|link=Magikarp|Magikarp]]<br/>#129<br/>[[Magikarp]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:129MS.png|link=Magikarp|Magikarp]]<br/>#129<br/>[[Magikarp]] | ||
|- | |- | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:194MS.png|link=Wooper|Wooper]]<br/>#194<br/>[[Wooper]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:194MS.png|link=Wooper|Wooper]]<br/>#194<br/>[[Wooper]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:222MS.png|link=Corsola|Corsola]]<br/>#222<br/>[[Corsola]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:222MS.png|link=Corsola|Corsola]]<br/>#222<br/>[[Corsola]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:339MS.png|link=Barboach|Barboach]]<br/>#339<br/>[[Barboach]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:339MS.png|link=Barboach|Barboach]]<br/>#339<br/>[[Barboach]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:351WMS.png|link=Castform (Water)|Castform (Water)]]<br/>#351W<br/>[[Castform (Water)]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:351WMS.png|link=Castform (Water)|Castform (Water)]]<br/>#351W<br/>[[Castform (Water)]] | ||
| class="ice-dex" style="width: 140px;" | [[File:363MS.png|link=Spheal|Spheal]]<br/>#363<br/>[[Spheal]] | | class="ice-dex" style="width: 140px;" | [[File:363MS.png|link=Spheal|Spheal]]<br/>#363<br/>[[Spheal]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:366MS.png|link=Clamperl|Clamperl]]<br/>#366<br/>[[Clamperl]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:366MS.png|link=Clamperl|Clamperl]]<br/>#366<br/>[[Clamperl]] | ||
|- | |||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:369MS.png|link=Relicanth|Relicanth]]<br/>#369<br/>[[Relicanth]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:369MS.png|link=Relicanth|Relicanth]]<br/>#369<br/>[[Relicanth]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:456MS.png|link=Finneon|Finneon]]<br/>#456<br/>[[Finneon]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:456MS.png|link=Finneon|Finneon]]<br/>#456<br/>[[Finneon]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:515MS.png|link=Panpour|Panpour]]<br/>#515<br/>[[Panpour]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:515MS.png|link=Panpour|Panpour]]<br/>#515<br/>[[Panpour]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:535MS.png|link=Tympole|Tympole]]<br/>#535<br/>[[Tympole]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:535MS.png|link=Tympole|Tympole]]<br/>#535<br/>[[Tympole]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:550MS.png|link=Basculin (Red Stripe)|Basculin (Red Stripe)]]<br/>#550R<br/>[[Basculin (Red Stripe)]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:550MS.png|link=Basculin (Red Stripe)|Basculin (Red Stripe)]]<br/>#550R<br/>[[Basculin (Red Stripe)]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:580MS.png|link=Ducklett|Ducklett]]<br/>#580<br/>[[Ducklett]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:580MS.png|link=Ducklett|Ducklett]]<br/>#580<br/>[[Ducklett]] | ||
|- | |||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:592MS.png|link=Frillish|Frillish]]<br/>#592<br/>[[Frillish]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:592MS.png|link=Frillish|Frillish]]<br/>#592<br/>[[Frillish]] | ||
| class="poison-dex" style="width: 140px;" | [[File:690MS.png|link=Skrelp|Skrelp]]<br/>#690<br/>[[Skrelp]] | | class="poison-dex" style="width: 140px;" | [[File:690MS.png|link=Skrelp|Skrelp]]<br/>#690<br/>[[Skrelp]] | ||
Line 362: | Line 357: | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:073MS.png|link=Tentacruel|Tentacruel]]<br/>#073<br/>[[Tentacruel]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:073MS.png|link=Tentacruel|Tentacruel]]<br/>#073<br/>[[Tentacruel]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:130MS.png|link=Gyarados|Gyarados]]<br/>#130<br/>[[Gyarados]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:130MS.png|link=Gyarados|Gyarados]]<br/>#130<br/>[[Gyarados]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File: | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:131MS.png|link=Lapras|Lapras]]<br/>#131<br/>[[Lapras]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File: | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:258MS.png|link=Mudkip|Mudkip]]<br/>#258<br/>[[Mudkip]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:501MS.png|link=Oshawott|Oshawott]]<br/>#501<br/>[[Oshawott]] | |||
|} | |} | ||
===Legendary Pokémon=== | ===Legendary Pokémon=== | ||
{| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | {| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | ||
| class="psychic-dex" style="width: 140px;" | [[File:249MS.png|link=Lugia|Lugia]]<br/>#249<br/>[[Lugia]] | | class="psychic-dex" style="width: 140px;" | [[File:249MS.png|link=Lugia|Lugia]]<br/>#249<br/>[[Lugia]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:382MS.png|link=Kyogre|Kyogre]]<br/>#382<br/>[[Kyogre]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:382MS.png|link=Kyogre|Kyogre]]<br/>#382<br/>[[Kyogre]] | ||
| class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:647MS.png|link=Keldeo|Keldeo]]<br/>#647<br/>[[Keldeo]] | | class="water-dex" style="width: 140px;" | [[File:647MS.png|link=Keldeo|Keldeo]]<br/>#647<br/>[[Keldeo]] | ||
|} | |} |