Editor
650
edits
IllumiNoob (talk | contribs) |
|||
Line 142: | Line 142: | ||
{| style="text-align: center; float: center; margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | {| style="text-align: center; float: center; margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | ||
|- class="container-attacks" | |- class="container-attacks" | ||
| class="attacks" | Attack | | class="attacks" | '''Attack''' | ||
| class="attacks" | Type | | class="attacks" | '''Type''' | ||
| class="attacks" | Price | | class="attacks" | '''Price''' | ||
| class="attacks" | Power | | class="attacks" | '''Power''' | ||
| class="attacks" | Accuracy | | class="attacks" | '''Accuracy''' | ||
| class="attacks" | Category | | class="attacks" | '''Category''' | ||
|- class="container-flying" | |- class="container-flying" | ||
| class="flying" | Aerial Ace | | class="flying" | Aerial Ace | ||
Line 466: | Line 466: | ||
</div> | </div> | ||
<!-- End Attacks Table --> | <!-- End Attacks Table --> | ||
===Sidequests=== | |||
<!-- Sidequest Appearances Table --> | |||
{| class="container-fire" style="text-align: center; float: center; width: 100%; margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | |||
| class="fire"| Pokémon | |||
| class="fire"| Type | |||
| class="fire"| Owner | |||
| class="fire"| Battle # | |||
| class="fire"| Attack 1 | |||
| class="fire"| Attack 2 | |||
| class="fire"| Attack 3 | |||
| class="fire"| Attack 4 | |||
| class="fire"| Level | |||
|- | |||
| class="fire" | [[File:Moltres.gif|Moltres]]<br />Moltres | |||
| class="fire" | [[File:Fire.gif|link=Fire|Fire]] [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | |||
| class="fire" | ??? | |||
| class="fire" | 95 | |||
| class="fire" | Flamethrower | |||
| class="fire" | Sky Attack | |||
| class="fire" | Solar Beam | |||
| class="fire" | Heat Wave | |||
| class="fire" | 120 | |||
|- | |||
| class="fire" | [[File:Moltres.gif|Moltres]]<br />Moltres | |||
| class="fire" | [[File:Fire.gif|link=Fire|Fire]] [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | |||
| class="fire" | ??? | |||
| class="fire" | 219 | |||
| class="fire" | Flamethrower | |||
| class="fire" | Sky Attack | |||
| class="fire" | Solar Beam | |||
| class="fire" | Heat Wave | |||
| class="fire" | 120 | |||
|- | |||
| class="fire" | [[File:Shiny Moltres.gif|Shiny Moltres]]<br />Shiny Moltres | |||
| class="fire" | [[File:Fire.gif|link=Fire|Fire]] [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | |||
| class="fire" | ??? | |||
| class="fire" | 219 | |||
| class="fire" | Flamethrower | |||
| class="fire" | Sky Attack | |||
| class="fire" | Solar Beam | |||
| class="fire" | Heat Wave | |||
| class="fire" | 120 | |||
|- | |||
| class="fire" | [[File:Dark Moltres.gif|Dark Moltres]]<br />Dark Moltres | |||
| class="fire" | [[File:Fire.gif|link=Fire|Fire]] [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | |||
| class="fire" | ??? | |||
| class="fire" | 219 | |||
| class="fire" | Flamethrower | |||
| class="fire" | Sky Attack | |||
| class="fire" | Solar Beam | |||
| class="fire" | Heat Wave | |||
| class="fire" | 120 | |||
|- | |||
| class="fire" | [[File:Moltres.gif|Moltres]]<br />Moltres | |||
| class="fire" | [[File:Fire.gif|link=Fire|Fire]] [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | |||
| class="fire" | Fire Trainer Glen | |||
| class="fire" | 320 | |||
| class="fire" | Flamethrower | |||
| class="fire" | Sky Attack | |||
| class="fire" | Solar Beam | |||
| class="fire" | Heat Wave | |||
| class="fire" | 100 | |||
|- | |||
| class="fire" | [[File:Moltres.gif|Moltres]]<br />Moltres | |||
| class="fire" | [[File:Fire.gif|link=Fire|Fire]] [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | |||
| class="fire" | Fire Trainer Rick | |||
| class="fire" | 321 | |||
| class="fire" | Flamethrower | |||
| class="fire" | Sky Attack | |||
| class="fire" | Solar Beam | |||
| class="fire" | Heat Wave | |||
| class="fire" | 100 | |||
|- | |||
| class="fire" | [[File:Moltres.gif|Moltres]]<br />Moltres | |||
| class="fire" | [[File:Fire.gif|link=Fire|Fire]] [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | |||
| class="fire" | Scientist Malcolm | |||
| class="fire" | 345 | |||
| class="fire" | Flamethrower | |||
| class="fire" | Sky Attack | |||
| class="fire" | Solar Beam | |||
| class="fire" | Heat Wave | |||
| class="fire" | 100 | |||
|- | |||
| class="fire" | [[File:Moltres.gif|Moltres]]<br />Moltres | |||
| class="fire" | [[File:Fire.gif|link=Fire|Fire]] [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | |||
| class="fire" | ??? | |||
| class="fire" | 406 | |||
| class="fire" | Flamethrower | |||
| class="fire" | Sky Attack | |||
| class="fire" | Solar Beam | |||
| class="fire" | Heat Wave | |||
| class="fire" | 120 | |||
|- | |||
| class="fire" | [[File:Metallic Moltres.gif|Metallic Moltres]]<br />Metallic Moltres | |||
| class="fire" | [[File:Fire.gif|link=Fire|Fire]] [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | |||
| class="fire" | ??? | |||
| class="fire" | 406 | |||
| class="fire" | Flamethrower | |||
| class="fire" | Sky Attack | |||
| class="fire" | Solar Beam | |||
| class="fire" | Heat Wave | |||
| class="fire" | 120 | |||
|- | |||
| class="fire" | [[File:Shadow Moltres.gif|Shadow Moltres]]<br />Shadow Moltres | |||
| class="fire" | [[File:Fire.gif|link=Fire|Fire]] [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | |||
| class="fire" | ??? | |||
| class="fire" | 406 | |||
| class="fire" | Flamethrower | |||
| class="fire" | Sky Attack | |||
| class="fire" | Solar Beam | |||
| class="fire" | Heat Wave | |||
| class="fire" | 120 | |||
|- | |||
| class="fire" | [[File:Shiny Moltres.gif|Shiny Moltres]]<br />Shiny Moltres | |||
| class="fire" | [[File:Fire.gif|link=Fire|Fire]] [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | |||
| class="fire" | ??? | |||
| class="fire" | 406 | |||
| class="fire" | Flamethrower | |||
| class="fire" | Sky Attack | |||
| class="fire" | Solar Beam | |||
| class="fire" | Heat Wave | |||
| class="fire" | 120 | |||
|- | |||
| class="fire" | [[File:Mystic Moltres.gif|Mystic Moltres]]<br />Mystic Moltres | |||
| class="fire" | [[File:Fire.gif|link=Fire|Fire]] [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | |||
| class="fire" | ??? | |||
| class="fire" | 406 | |||
| class="fire" | Flamethrower | |||
| class="fire" | Sky Attack | |||
| class="fire" | Solar Beam | |||
| class="fire" | Heat Wave | |||
| class="fire" | 120 | |||
|- | |||
| class="fire" | [[File:Shiny Moltres.gif|Shiny Moltres]]<br />Shiny Moltres | |||
| class="fire" | [[File:Fire.gif|link=Fire|Fire]] [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | |||
| class="fire" | ??? | |||
| class="fire" | 406 | |||
| class="fire" | Flamethrower | |||
| class="fire" | Sky Attack | |||
| class="fire" | Solar Beam | |||
| class="fire" | Heat Wave | |||
| class="fire" | 120 | |||
|- | |||
| class="fire" | [[File:Mystic Moltres.gif|Mystic Moltres]]<br />Mystic Moltres | |||
| class="fire" | [[File:Fire.gif|link=Fire|Fire]] [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | |||
| class="fire" | ??? | |||
| class="fire" | 482 | |||
| class="fire" | Flamethrower | |||
| class="fire" | Sky Attack | |||
| class="fire" | Solar Beam | |||
| class="fire" | Heat Wave | |||
| class="fire" | 150 | |||
|- | |||
| class="fire" | [[File:Shadow Moltres.gif|Shadow Moltres]]<br />Shadow Moltres | |||
| class="fire" | [[File:Fire.gif|link=Fire|Fire]] [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | |||
| class="fire" | Cooltrainer Ebson | |||
| class="fire" | 932 | |||
| class="fire" | Flamethrower | |||
| class="fire" | Sky Attack | |||
| class="fire" | Solar Beam | |||
| class="fire" | Heat Wave | |||
| class="fire" | 100 | |||
|- | |||
| class="fire" | [[File:Shadow Moltres.gif|Shadow Moltres]]<br />Shadow Moltres | |||
| class="fire" | [[File:Fire.gif|link=Fire|Fire]] [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | |||
| class="fire" | Grand Master Greevil | |||
| class="fire" | 985 | |||
| class="fire" | Flamethrower | |||
| class="fire" | Sky Attack | |||
| class="fire" | Solar Beam | |||
| class="fire" | Heat Wave | |||
| class="fire" | 100 | |||
|} | |||
<!-- End Sidequest Appearances Table --> | |||
==Type Effectiveness== | ==Type Effectiveness== |