127
edits
Strayazilas (talk | contribs) |
LicketySplit (talk | contribs) |
||
Line 177: | Line 177: | ||
|- | |- | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:042HMS.png|link=Golbat (Halloween)|Golbat (Halloween)]]<br/>#042H<br/>[[Golbat (Halloween)]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:042HMS.png|link=Golbat (Halloween)|Golbat (Halloween)]]<br/>#042H<br/>[[Golbat (Halloween)]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:080GMS.png|link=Slowbro (Galarian)|Slowbro (Galarian)]]<br/>#080G<br/>[[Slowbro (Galarian)]] | |||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:088MS.png|link=Grimer|Grimer]]<br/>#088<br/>[[Grimer]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:088MS.png|link=Grimer|Grimer]]<br/>#088<br/>[[Grimer]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:088AMS.png|link=Grimer (Alolan)|Grimer (Alolan)]]<br/>#088A<br/>[[Grimer (Alolan)]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:088AMS.png|link=Grimer (Alolan)|Grimer (Alolan)]]<br/>#088A<br/>[[Grimer (Alolan)]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:089MS.png|link=Muk|Muk]]<br/>#089<br/>[[Muk]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:089MS.png|link=Muk|Muk]]<br/>#089<br/>[[Muk]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:089AMS.png|link=Muk (Alolan)|Muk (Alolan)]]<br/>#089A<br/>[[Muk (Alolan)]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:089AMS.png|link=Muk (Alolan)|Muk (Alolan)]]<br/>#089A<br/>[[Muk (Alolan)]] | ||
|- | |||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:109MS.png|link=Koffing|Koffing]]<br/>#109<br/>[[Koffing]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:109MS.png|link=Koffing|Koffing]]<br/>#109<br/>[[Koffing]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:110MS.png|link=Weezing|Weezing]]<br/>#110<br/>[[Weezing]] | |||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:110GMS.png|link=Weezing (Galarian)|Weezing (Galarian)]]<br/>#110G<br/>[[Weezing (Galarian)]] | |||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:169MS.png|link=Crobat|Crobat]]<br/>#169<br/>[[Crobat]] | |||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:169HMS.png|link=Crobat (Halloween)|Crobat (Halloween)]]<br/>#169H<br/>[[Crobat (Halloween)]] | |||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:199GMS.png|link=Slowking (Galarian)|Slowking (Galarian)]]<br/>#199G<br/>[[Slowking (Galarian)]] | |||
|- | |- | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:316MS.png|link=Gulpin|Gulpin]]<br/>#316<br/>[[Gulpin]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:316MS.png|link=Gulpin|Gulpin]]<br/>#316<br/>[[Gulpin]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:317MS.png|link=Swalot|Swalot]]<br/>#317<br/>[[Swalot]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:317MS.png|link=Swalot|Swalot]]<br/>#317<br/>[[Swalot]] | ||
Line 189: | Line 195: | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:434MS.png|link=Stunky|Stunky]]<br/>#434<br/>[[Stunky]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:434MS.png|link=Stunky|Stunky]]<br/>#434<br/>[[Stunky]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:435MS.png|link=Skuntank|Skuntank]]<br/>#435<br/>[[Skuntank]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:435MS.png|link=Skuntank|Skuntank]]<br/>#435<br/>[[Skuntank]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:451MS.png|link=Skorupi|Skorupi]]<br/>#451<br/>[[Skorupi]] | |||
|- | |- | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:452MS.png|link=Drapion|Drapion]]<br/>#452<br/>[[Drapion]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:452MS.png|link=Drapion|Drapion]]<br/>#452<br/>[[Drapion]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:453MS.png|link=Croagunk|Croagunk]]<br/>#453<br/>[[Croagunk]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:453MS.png|link=Croagunk|Croagunk]]<br/>#453<br/>[[Croagunk]] | ||
Line 196: | Line 202: | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:493PoiMS.png|link=Arceus (Poison)|Arceus (Poison)]]<br/>#493Poi<br/>[[Arceus (Poison)]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:493PoiMS.png|link=Arceus (Poison)|Arceus (Poison)]]<br/>#493Poi<br/>[[Arceus (Poison)]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:568MS.png|link=Trubbish|Trubbish]]<br/>#568<br/>[[Trubbish]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:568MS.png|link=Trubbish|Trubbish]]<br/>#568<br/>[[Trubbish]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:569MS.png|link=Garbodor|Garbodor]]<br/>#569<br/>[[Garbodor]] | |||
|- | |- | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File: | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:569GMS.png|link=Garbodor(Gigantamax)|Garbodor(Gigantamax)]]<br/>#569G<br/>[[Garbodor(Gigantamax)]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:690MS.png|link=Skrelp|Skrelp]]<br/>#690<br/>[[Skrelp]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:690MS.png|link=Skrelp|Skrelp]]<br/>#690<br/>[[Skrelp]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:691MS.png|link=Dragalge|Dragalge]]<br/>#691<br/>[[Dragalge]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:691MS.png|link=Dragalge|Dragalge]]<br/>#691<br/>[[Dragalge]] | ||
Line 204: | Line 211: | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:757MS.png|link=Salandit|Salandit]]<br/>#757<br/>[[Salandit]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:757MS.png|link=Salandit|Salandit]]<br/>#757<br/>[[Salandit]] | ||
|- | |- | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:758MS.png|link=Salazzle|Salazzle]]<br/>#758<br/>[[Salazzle]] | |||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:803MS.png|link=Poipole|Poipole]]<br/>#803<br/>[[Poipole]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:803MS.png|link=Poipole|Poipole]]<br/>#803<br/>[[Poipole]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:804MS.png|link=Naganadel|Naganadel]]<br/>#804<br/>[[Naganadel]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:804MS.png|link=Naganadel|Naganadel]]<br/>#804<br/>[[Naganadel]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:890MS.png|link=Eternatus|Eternatus]]<br/>#890<br/>[[Eternatus]] | |||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:890EMS.png|link=Eternatus(Eternamax)|Eternatus(Eternamax)]]<br/>#890E<br/>[[Eternatus(Eternamax)]] | |||
|} | |} | ||
</div> | </div> |
edits