Editor
6,807
edits
Sneezeball (talk | contribs) m (→Locations) |
Sneezeball (talk | contribs) m (→Attacks) |
||
Line 99: | Line 99: | ||
<!-- Attacks Table --> | <!-- Attacks Table --> | ||
<div align="center"> | <div align="center"> | ||
{| | {| class="text-center margin-top-10 border-rad-10" | ||
|- class="container-attacks" | |- class="container-attacks" | ||
| | | class="attacks" | '''Originating Pokémon''' | ||
| | | class="attacks" | '''Attack''' | ||
| | | class="attacks" | '''Type''' | ||
| | | class="attacks" | '''Power''' | ||
| | | class="attacks" | '''Accuracy''' | ||
| | | class="attacks" | '''Category''' | ||
|- class="container-electric" | |- class="container-electric" | ||
| | | class="electric" | Raichu | ||
| | | class="electric" | Thunderbolt | ||
| | | class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | ||
| | | class="electric" | 90 | ||
| | | class="electric" | 100% | ||
| | | class="electric" | [[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-grass" | |||
| class="electric" | Raichu | |||
| class="electric" | Grass Knot | |||
| class="electric" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] | |||
| class="electric" | 100 | |||
| class="electric" | 100% | |||
| class="electric" | [[File:Special.png|Special]] | |||
|- class="container-ground" | |||
| class="electric" | Raichu | |||
| class="electric" | Dig | |||
| class="electric" | [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="electric" | 80 | |||
| class="electric" | 100% | |||
| class="electric" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-normal" | |- class="container-normal" | ||
| | | class="electric" | Raichu | ||
| | | class="electric" | Body Slam | ||
| | | class="electric" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| | | class="electric" | 85 | ||
| | | class="electric" | 100% | ||
| | | class="electric" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-normal" | |- class="container-normal" | ||
| | | class="electric" | [[Pikachu]] | ||
| | | class="electric" | Quick Attack | ||
| | | class="electric" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| | | class="electric" | 40 | ||
| | | class="electric" | 100% | ||
| | | class="electric" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-electric" | |- class="container-electric" | ||
| | | class="electric" | [[Pikachu]] | ||
| | | class="electric" | Spark | ||
| | | class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | ||
| | | class="electric" | 65 | ||
| | | class="electric" | 100% | ||
| | | class="electric" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-steel" | |||
| class="electric" | [[Pikachu]] | |||
| class="electric" | Iron Tail | |||
| class="electric" | [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | 100 | |||
| class="electric" | 75% | |||
| class="electric" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-fighting" | |||
| class="electric" | [[Pikachu]] | |||
| class="electric" | Reversal | |||
| class="electric" | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | |||
| class="electric" | 120 | |||
| class="electric" | 100% | |||
| class="electric" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-electric" | |- class="container-electric" | ||
| | | class="electric" | [[Pichu]] | ||
| | | class="electric" | Thunder Shock | ||
| | | class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | ||
| | | class="electric" | 40 | ||
| | | class="electric" | 100% | ||
| | | class="electric" | [[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-fairy" | |||
| class="electric" | [[Pichu]] | |||
| class="electric" | Disarming Voice | |||
| class="electric" | [[File:Fairy.gif|link=Fairy|Fairy]] | |||
| class="electric" | 40 | |||
| class="electric" | 100% | |||
| class="electric" | [[File:Special.png|Special]] | |||
|- class="container-electric" | |- class="container-electric" | ||
| | | class="electric" | [[Pichu]] | ||
| | | class="electric" | Thunder Wave | ||
| | | class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | ||
| | | class="electric" | 0 | ||
| | | class="electric" | 100% | ||
| | | class="electric" | [[File:Status.png|Status]] | ||
|} | |} | ||
</div> | </div> | ||
Line 170: | Line 191: | ||
<!-- Attacks Table --> | <!-- Attacks Table --> | ||
<div align="center"> | <div align="center"> | ||
{| | {| class="text-center margin-top-10 border-rad-10" | ||
|- class="container-attacks" | |- class="container-attacks" | ||
| class="attacks" | '''Attack''' | | class="attacks" | '''Attack''' | ||
Line 181: | Line 202: | ||
| class="normal" | Bide | | class="normal" | Bide | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]48,750 | ||
| class="normal" | 65 | | class="normal" | 65 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
Line 188: | Line 209: | ||
| class="fighting" | Brick Break | | class="fighting" | Brick Break | ||
| class="fighting" | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | | class="fighting" | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | ||
| class="fighting" | [[File:Pmoney.gif| | | class="fighting" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]56,250 | ||
| class="fighting" | 75 | | class="fighting" | 75 | ||
| class="fighting" | 100% | | class="fighting" | 100% | ||
Line 195: | Line 216: | ||
| class="electric" | Charge Beam | | class="electric" | Charge Beam | ||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | | class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | ||
| class="electric" | [[File:Pmoney.gif| | | class="electric" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]37,500 | ||
| class="electric" | 50 | | class="electric" | 50 | ||
| class="electric" | 90% | | class="electric" | 90% | ||
Line 202: | Line 223: | ||
| class="ground" | Dig | | class="ground" | Dig | ||
| class="ground" | [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | | class="ground" | [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | ||
| class="ground" | [[File:Pmoney.gif| | | class="ground" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]60,000 | ||
| class="ground" | 80 | | class="ground" | 80 | ||
| class="ground" | 100% | | class="ground" | 100% | ||
Line 209: | Line 230: | ||
| class="fairy" | Disarming Voice | | class="fairy" | Disarming Voice | ||
| class="fairy" | [[File:Fairy.gif|link=Fairy|Fairy]] | | class="fairy" | [[File:Fairy.gif|link=Fairy|Fairy]] | ||
| class="fairy" | [[File:Pmoney.gif| | | class="fairy" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]30,000 | ||
| class="fairy" | 40 | | class="fairy" | 40 | ||
| class="fairy" | 100% | | class="fairy" | 100% | ||
Line 216: | Line 237: | ||
| class="electric" | Discharge | | class="electric" | Discharge | ||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | | class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | ||
| class="electric" | [[File:Pmoney.gif| | | class="electric" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]60,000 | ||
| class="electric" | 80 | | class="electric" | 80 | ||
| class="electric" | 100% | | class="electric" | 100% | ||
Line 223: | Line 244: | ||
| class="normal" | Double Slap | | class="normal" | Double Slap | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]33,750 | ||
| class="normal" | 45 | | class="normal" | 45 | ||
| class="normal" | 85% | | class="normal" | 85% | ||
Line 230: | Line 251: | ||
| class="normal" | Echoed Voice | | class="normal" | Echoed Voice | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]30,000 | ||
| class="normal" | 40 | | class="normal" | 40 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
Line 237: | Line 258: | ||
| class="electric" | Electro Ball | | class="electric" | Electro Ball | ||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | | class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | ||
| class="electric" | [[File:Pmoney.gif| | | class="electric" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]75,000 | ||
| class="electric" | 100 | | class="electric" | 100 | ||
| class="electric" | 100% | | class="electric" | 100% | ||
Line 244: | Line 265: | ||
| class="normal" | Facade | | class="normal" | Facade | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]52,500 | ||
| class="normal" | 70 | | class="normal" | 70 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
| class="normal" | [[File:Physical.png|Physical]] | | class="normal" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container- | |- class="container-dark" | ||
| class=" | | class="dark" | Fake Out | ||
| class=" | | class="dark" | [[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | ||
| class=" | | class="dark" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]30,000 | ||
| class=" | | class="dark" | 40 | ||
| class=" | | class="dark" | 100% | ||
| class=" | | class="dark" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-normal" | |- class="container-normal" | ||
| class="normal" | Feint | | class="normal" | Feint | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]22,500 | ||
| class="normal" | 30 | | class="normal" | 30 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
Line 265: | Line 286: | ||
| class="normal" | Flail | | class="normal" | Flail | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]112,500 | ||
| class="normal" | 150 | | class="normal" | 150 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
Line 272: | Line 293: | ||
| class="fighting" | Focus Blast | | class="fighting" | Focus Blast | ||
| class="fighting" | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | | class="fighting" | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | ||
| class="fighting" | [[File:Pmoney.gif| | | class="fighting" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]90,000 | ||
| class="fighting" | 120 | | class="fighting" | 120 | ||
| class="fighting" | 70% | | class="fighting" | 70% | ||
Line 279: | Line 300: | ||
| class="normal" | Frustration | | class="normal" | Frustration | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]76,500 | ||
| class="normal" | 102 | | class="normal" | 102 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
Line 286: | Line 307: | ||
| class="normal" | Giga Impact | | class="normal" | Giga Impact | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]112,500 | ||
| class="normal" | 150 | | class="normal" | 150 | ||
| class="normal" | 90% | | class="normal" | 90% | ||
Line 293: | Line 314: | ||
| class="grass" | Grass Knot | | class="grass" | Grass Knot | ||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] | | class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] | ||
| class="grass" | [[File:Pmoney.gif| | | class="grass" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]75,000 | ||
| class="grass" | 100 | | class="grass" | 100 | ||
| class="grass" | 100% | | class="grass" | 100% | ||
Line 300: | Line 321: | ||
| class="bug" | Hidden Power (Bug) | | class="bug" | Hidden Power (Bug) | ||
| class="bug" | [[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] | | class="bug" | [[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] | ||
| class="bug" | [[File:Pmoney.gif| | | class="bug" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="bug" | 60 | | class="bug" | 60 | ||
| class="bug" | 100% | | class="bug" | 100% | ||
Line 307: | Line 328: | ||
| class="dark" | Hidden Power (Dark) | | class="dark" | Hidden Power (Dark) | ||
| class="dark" | [[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | | class="dark" | [[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | ||
| class="dark" | [[File:Pmoney.gif| | | class="dark" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="dark" | 60 | | class="dark" | 60 | ||
| class="dark" | 100% | | class="dark" | 100% | ||
Line 314: | Line 335: | ||
| class="dragon" | Hidden Power (Dragon) | | class="dragon" | Hidden Power (Dragon) | ||
| class="dragon" | [[File:Dragon.gif|link=Dragon|Dragon]] | | class="dragon" | [[File:Dragon.gif|link=Dragon|Dragon]] | ||
| class="dragon" | [[File:Pmoney.gif| | | class="dragon" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="dragon" | 60 | | class="dragon" | 60 | ||
| class="dragon" | 100% | | class="dragon" | 100% | ||
Line 321: | Line 342: | ||
| class="electric" | Hidden Power (Electric) | | class="electric" | Hidden Power (Electric) | ||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | | class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | ||
| class="electric" | [[File:Pmoney.gif| | | class="electric" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="electric" | 60 | | class="electric" | 60 | ||
| class="electric" | 100% | | class="electric" | 100% | ||
Line 328: | Line 349: | ||
| class="fairy" | Hidden Power (Fairy) | | class="fairy" | Hidden Power (Fairy) | ||
| class="fairy" | [[File:Fairy.gif|link=Fairy|Fairy]] | | class="fairy" | [[File:Fairy.gif|link=Fairy|Fairy]] | ||
| class="fairy" | [[File:Pmoney.gif| | | class="fairy" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="fairy" | 60 | | class="fairy" | 60 | ||
| class="fairy" | 100% | | class="fairy" | 100% | ||
Line 335: | Line 356: | ||
| class="fighting" | Hidden Power (Fighting) | | class="fighting" | Hidden Power (Fighting) | ||
| class="fighting" | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | | class="fighting" | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | ||
| class="fighting" | [[File:Pmoney.gif| | | class="fighting" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="fighting" | 60 | | class="fighting" | 60 | ||
| class="fighting" | 100% | | class="fighting" | 100% | ||
Line 342: | Line 363: | ||
| class="fire" | Hidden Power (Fire) | | class="fire" | Hidden Power (Fire) | ||
| class="fire" | [[File:Fire.gif|link=Fire|Fire]] | | class="fire" | [[File:Fire.gif|link=Fire|Fire]] | ||
| class="fire" | [[File:Pmoney.gif| | | class="fire" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="fire" | 60 | | class="fire" | 60 | ||
| class="fire" | 100% | | class="fire" | 100% | ||
Line 349: | Line 370: | ||
| class="flying" | Hidden Power (Flying) | | class="flying" | Hidden Power (Flying) | ||
| class="flying" | [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | | class="flying" | [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | ||
| class="flying" | [[File:Pmoney.gif| | | class="flying" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="flying" | 60 | | class="flying" | 60 | ||
| class="flying" | 100% | | class="flying" | 100% | ||
Line 356: | Line 377: | ||
| class="ghost" | Hidden Power (Ghost) | | class="ghost" | Hidden Power (Ghost) | ||
| class="ghost" | [[File:Ghost.gif|link=Ghost|Ghost]] | | class="ghost" | [[File:Ghost.gif|link=Ghost|Ghost]] | ||
| class="ghost" | [[File:Pmoney.gif| | | class="ghost" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="ghost" | 60 | | class="ghost" | 60 | ||
| class="ghost" | 100% | | class="ghost" | 100% | ||
Line 363: | Line 384: | ||
| class="grass" | Hidden Power (Grass) | | class="grass" | Hidden Power (Grass) | ||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] | | class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] | ||
| class="grass" | [[File:Pmoney.gif| | | class="grass" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="grass" | 60 | | class="grass" | 60 | ||
| class="grass" | 100% | | class="grass" | 100% | ||
Line 370: | Line 391: | ||
| class="ground" | Hidden Power (Ground) | | class="ground" | Hidden Power (Ground) | ||
| class="ground" | [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | | class="ground" | [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | ||
| class="ground" | [[File:Pmoney.gif| | | class="ground" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="ground" | 60 | | class="ground" | 60 | ||
| class="ground" | 100% | | class="ground" | 100% | ||
Line 377: | Line 398: | ||
| class="ice" | Hidden Power (Ice) | | class="ice" | Hidden Power (Ice) | ||
| class="ice" | [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | | class="ice" | [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | ||
| class="ice" | [[File:Pmoney.gif| | | class="ice" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="ice" | 60 | | class="ice" | 60 | ||
| class="ice" | 100% | | class="ice" | 100% | ||
Line 384: | Line 405: | ||
| class="normal" | Hidden Power (Normal) | | class="normal" | Hidden Power (Normal) | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="normal" | 60 | | class="normal" | 60 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
Line 391: | Line 412: | ||
| class="poison" | Hidden Power (Poison) | | class="poison" | Hidden Power (Poison) | ||
| class="poison" | [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | | class="poison" | [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | ||
| class="poison" | [[File:Pmoney.gif| | | class="poison" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="poison" | 60 | | class="poison" | 60 | ||
| class="poison" | 100% | | class="poison" | 100% | ||
Line 398: | Line 419: | ||
| class="psychic" | Hidden Power (Psychic) | | class="psychic" | Hidden Power (Psychic) | ||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | | class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | ||
| class="psychic" | [[File:Pmoney.gif| | | class="psychic" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="psychic" | 60 | | class="psychic" | 60 | ||
| class="psychic" | 100% | | class="psychic" | 100% | ||
Line 405: | Line 426: | ||
| class="rock" | Hidden Power (Rock) | | class="rock" | Hidden Power (Rock) | ||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] | | class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] | ||
| class="rock" | [[File:Pmoney.gif| | | class="rock" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="rock" | 60 | | class="rock" | 60 | ||
| class="rock" | 100% | | class="rock" | 100% | ||
Line 412: | Line 433: | ||
| class="steel" | Hidden Power (Steel) | | class="steel" | Hidden Power (Steel) | ||
| class="steel" | [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | | class="steel" | [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | ||
| class="steel" | [[File:Pmoney.gif| | | class="steel" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="steel" | 60 | | class="steel" | 60 | ||
| class="steel" | 100% | | class="steel" | 100% | ||
Line 419: | Line 440: | ||
| class="water" | Hidden Power (Water) | | class="water" | Hidden Power (Water) | ||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | | class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | ||
| class="water" | [[File:Pmoney.gif| | | class="water" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="water" | 60 | | class="water" | 60 | ||
| class="water" | 100% | | class="water" | 100% | ||
Line 426: | Line 447: | ||
| class="normal" | Hyper Beam | | class="normal" | Hyper Beam | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]112,500 | ||
| class="normal" | 150 | | class="normal" | 150 | ||
| class="normal" | 90% | | class="normal" | 90% | ||
Line 433: | Line 454: | ||
| class="normal" | Mega Kick | | class="normal" | Mega Kick | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]90,000 | ||
| class="normal" | 120 | | class="normal" | 120 | ||
| class="normal" | 75% | | class="normal" | 75% | ||
Line 440: | Line 461: | ||
| class="electric" | Nuzzle | | class="electric" | Nuzzle | ||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | | class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | ||
| class="electric" | [[File:Pmoney.gif| | | class="electric" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]15,000 | ||
| class="electric" | 20 | | class="electric" | 20 | ||
| class="electric" | 100% | | class="electric" | 100% | ||
Line 447: | Line 468: | ||
| class="normal" | Present | | class="normal" | Present | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="normal" | 60 | | class="normal" | 60 | ||
| class="normal" | 90% | | class="normal" | 90% | ||
Line 454: | Line 475: | ||
| class="normal" | Quick Attack | | class="normal" | Quick Attack | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]30,000 | ||
| class="normal" | 40 | | class="normal" | 40 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
Line 461: | Line 482: | ||
| class="normal" | Return | | class="normal" | Return | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]76,500 | ||
| class="normal" | 102 | | class="normal" | 102 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
Line 468: | Line 489: | ||
| class="fighting" | Reversal | | class="fighting" | Reversal | ||
| class="fighting" | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | | class="fighting" | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | ||
| class="fighting" | [[File:Pmoney.gif| | | class="fighting" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]150,000 | ||
| class="fighting" | | | class="fighting" | 200 | ||
| class="fighting" | 100% | | class="fighting" | 100% | ||
| class="fighting" | [[File:Physical.png|Physical]] | | class="fighting" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
Line 475: | Line 496: | ||
| class="fighting" | Rock Smash | | class="fighting" | Rock Smash | ||
| class="fighting" | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | | class="fighting" | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | ||
| class="fighting" | [[File:Pmoney.gif| | | class="fighting" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]30,000 | ||
| class="fighting" | 40 | | class="fighting" | 40 | ||
| class="fighting" | 100% | | class="fighting" | 100% | ||
Line 482: | Line 503: | ||
| class="normal" | Round | | class="normal" | Round | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="normal" | 60 | | class="normal" | 60 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
Line 489: | Line 510: | ||
| class="normal" | Slam | | class="normal" | Slam | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]60,000 | ||
| class="normal" | 80 | | class="normal" | 80 | ||
| class="normal" | 75% | | class="normal" | 75% | ||
Line 496: | Line 517: | ||
| class="normal" | Strength | | class="normal" | Strength | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]60,000 | ||
| class="normal" | 80 | | class="normal" | 80 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
Line 503: | Line 524: | ||
| class="water" | Surf | | class="water" | Surf | ||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | | class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | ||
| class="water" | [[File:Pmoney.gif| | | class="water" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]67,500 | ||
| class="water" | 90 | | class="water" | 90 | ||
| class="water" | 100% | | class="water" | 100% | ||
Line 510: | Line 531: | ||
| class="normal" | Tackle | | class="normal" | Tackle | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]37,500 | ||
| class="normal" | 50 | | class="normal" | 50 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
Line 517: | Line 538: | ||
| class="dark" | Thief | | class="dark" | Thief | ||
| class="dark" | [[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | | class="dark" | [[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | ||
| class="dark" | [[File:Pmoney.gif| | | class="dark" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="dark" | 60 | | class="dark" | 60 | ||
| class="dark" | 100% | | class="dark" | 100% | ||
Line 524: | Line 545: | ||
| class="electric" | Thunder | | class="electric" | Thunder | ||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | | class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | ||
| class="electric" | [[File:Pmoney.gif| | | class="electric" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]82,500 | ||
| class="electric" | 110 | | class="electric" | 110 | ||
| class="electric" | 70% | | class="electric" | 70% | ||
Line 531: | Line 552: | ||
| class="electric" | Thunder Punch | | class="electric" | Thunder Punch | ||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | | class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | ||
| class="electric" | [[File:Pmoney.gif| | | class="electric" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]56,250 | ||
| class="electric" | 75 | | class="electric" | 75 | ||
| class="electric" | 100% | | class="electric" | 100% | ||
Line 538: | Line 559: | ||
| class="electric" | Thunder Shock | | class="electric" | Thunder Shock | ||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | | class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | ||
| class="electric" | [[File:Pmoney.gif| | | class="electric" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]30,000 | ||
| class="electric" | 40 | | class="electric" | 40 | ||
| class="electric" | 100% | | class="electric" | 100% | ||
Line 545: | Line 566: | ||
| class="electric" | Thunderbolt | | class="electric" | Thunderbolt | ||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | | class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | ||
| class="electric" | [[File:Pmoney.gif| | | class="electric" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]67,500 | ||
| class="electric" | 90 | | class="electric" | 90 | ||
| class="electric" | 100% | | class="electric" | 100% | ||
Line 552: | Line 573: | ||
| class="electric" | Volt Switch | | class="electric" | Volt Switch | ||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | | class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | ||
| class="electric" | [[File:Pmoney.gif| | | class="electric" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]52,500 | ||
| class="electric" | 70 | | class="electric" | 70 | ||
| class="electric" | 100% | | class="electric" | 100% | ||
Line 559: | Line 580: | ||
| class="electric" | Volt Tackle | | class="electric" | Volt Tackle | ||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | | class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | ||
| class="electric" | [[File:Pmoney.gif| | | class="electric" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]90,000 | ||
| class="electric" | 120 | | class="electric" | 120 | ||
| class="electric" | 100% | | class="electric" | 100% | ||
Line 566: | Line 587: | ||
| class="electric" | Wild Charge | | class="electric" | Wild Charge | ||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | | class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | ||
| class="electric" | [[File:Pmoney.gif| | | class="electric" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]67,500 | ||
| class="electric" | 90 | | class="electric" | 90 | ||
| class="electric" | 100% | | class="electric" | 100% |