79
edits
Sneezeball (talk | contribs) |
|||
(8 intermediate revisions by 2 users not shown) | |||
Line 181: | Line 181: | ||
| class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:719MMS.png|link=Diancie (Mega)|Diancie (Mega)]]<br/>#719M<br/>[[Diancie (Mega)]] | | class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:719MMS.png|link=Diancie (Mega)|Diancie (Mega)]]<br/>#719M<br/>[[Diancie (Mega)]] | ||
| class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:744MS.png|link=Rockruff|Rockruff]]<br/>#744<br/>[[Rockruff]] | | class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:744MS.png|link=Rockruff|Rockruff]]<br/>#744<br/>[[Rockruff]] | ||
| class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:745DuMS.png|link=Lycanroc (Dusk)|Lycanroc (Dusk)]]<br/>#745Du<br/>[[Lycanroc (Dusk)]] | |||
| class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:745MdMS.png|link=Lycanroc (Midday)|Lycanroc (Midday)]]<br/>#745Md<br/>[[Lycanroc (Midday)]] | | class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:745MdMS.png|link=Lycanroc (Midday)|Lycanroc (Midday)]]<br/>#745Md<br/>[[Lycanroc (Midday)]] | ||
| class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:745MnMS.png|link=Lycanroc (Midnight)|Lycanroc (Midnight)]]<br/>#745Mn<br/>[[Lycanroc (Midnight)]] | | class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:745MnMS.png|link=Lycanroc (Midnight)|Lycanroc (Midnight)]]<br/>#745Mn<br/>[[Lycanroc (Midnight)]] | ||
|- | |||
| class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:774CMS.png|link=Minior (Core)|Minior (Core)]]<br/>#774C<br/>[[Minior (Core)]] | | class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:774CMS.png|link=Minior (Core)|Minior (Core)]]<br/>#774C<br/>[[Minior (Core)]] | ||
| class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:774MMS.png|link=Minior (Meteor)|Minior (Meteor)]]<br/>#774M<br/>[[Minior (Meteor)]] | | class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:774MMS.png|link=Minior (Meteor)|Minior (Meteor)]]<br/>#774M<br/>[[Minior (Meteor)]] | ||
| class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:793MS.png|link=Nihilego|Nihilego]]<br/>#793<br/>[[Nihilego]] | | class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:793MS.png|link=Nihilego|Nihilego]]<br/>#793<br/>[[Nihilego]] | ||
| class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:805MS.png|link=Stakataka|Stakataka]]<br/>#805<br/>[[Stakataka]] | |||
| class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:837MS.png|link=Rolycoly|Rolycoly]]<br/>#837<br/>[[Rolycoly]] | |||
| class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:838MS.png|link=Carkol|Carkol]]<br/>#838<br/>[[Carkol]] | |||
|- | |||
| class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:874MS.png|link=Stonjourner|Stonjourner]]<br/>#874<br/>[[Stonjourner]] | |||
|} | |} | ||
</div> | </div> | ||
====Secondary Rock Type==== | ====Secondary Rock Type==== | ||
<div align="center"> | <div align="center"> | ||
{| style="text-align:center; margin-top: 10px;" | {| style="text-align:center; margin-top: 10px;" | ||
| class="fire-dex" style="width:140px;" | [[File:058HMS.png|link=Growlithe (Hisuian)|Growlithe (Hisuian)]]<br/>#058H<br/>[[Growlithe (Hisuian)]] | |||
| class="fire-dex" style="width:140px;" | [[File:059HMS.png|link=Arcanine (Hisuian)|Arcanine (Hisuian)]]<br/>#059H<br/>[[Arcanine (Hisuian)]] | |||
| class="ground-dex" style="width:140px;" | [[File:141FMS.png|link=Kabutops (Fossil)|Kabutops (Fossil)]]<br/>#141F<br/>[[Kabutops (Fossil)]] | | class="ground-dex" style="width:140px;" | [[File:141FMS.png|link=Kabutops (Fossil)|Kabutops (Fossil)]]<br/>#141F<br/>[[Kabutops (Fossil)]] | ||
| class="ground-dex" style="width:140px;" | [[File:142FMS.png|link=Aerodactyl (Fossil)|Aerodactyl (Fossil)]]<br/>#142F<br/>[[Aerodactyl (Fossil)]] | | class="ground-dex" style="width:140px;" | [[File:142FMS.png|link=Aerodactyl (Fossil)|Aerodactyl (Fossil)]]<br/>#142F<br/>[[Aerodactyl (Fossil)]] | ||
| class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:213MS.png|link=Shuckle|Shuckle]]<br/>#213<br/>[[Shuckle]] | | class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:213MS.png|link=Shuckle|Shuckle]]<br/>#213<br/>[[Shuckle]] | ||
| class="fire-dex" style="width:140px;" | [[File:219MS.png|link=Magcargo|Magcargo]]<br/>#219<br/>[[Magcargo]] | | class="fire-dex" style="width:140px;" | [[File:219MS.png|link=Magcargo|Magcargo]]<br/>#219<br/>[[Magcargo]] | ||
|- | |||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:222MS.png|link=Corsola|Corsola]]<br/>#222<br/>[[Corsola]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:222MS.png|link=Corsola|Corsola]]<br/>#222<br/>[[Corsola]] | ||
| class="grass-dex" style="width:140px;" | [[File:345MS.png|link=Lileep|Lileep]]<br/>#345<br/>[[Lileep]] | | class="grass-dex" style="width:140px;" | [[File:345MS.png|link=Lileep|Lileep]]<br/>#345<br/>[[Lileep]] | ||
| class="grass-dex" style="width:140px;" | [[File:346MS.png|link=Cradily|Cradily]]<br/>#346<br/>[[Cradily]] | | class="grass-dex" style="width:140px;" | [[File:346MS.png|link=Cradily|Cradily]]<br/>#346<br/>[[Cradily]] | ||
| class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:347MS.png|link=Anorith|Anorith]]<br/>#347<br/>[[Anorith]] | | class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:347MS.png|link=Anorith|Anorith]]<br/>#347<br/>[[Anorith]] | ||
| class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:348MS.png|link=Armaldo|Armaldo]]<br/>#348<br/>[[Armaldo]] | | class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:348MS.png|link=Armaldo|Armaldo]]<br/>#348<br/>[[Armaldo]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:369MS.png|link=Relicanth|Relicanth]]<br/>#369<br/>[[Relicanth]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:369MS.png|link=Relicanth|Relicanth]]<br/>#369<br/>[[Relicanth]] | ||
|- | |||
| class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:557MS.png|link=Dwebble|Dwebble]]<br/>#557<br/>[[Dwebble]] | | class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:557MS.png|link=Dwebble|Dwebble]]<br/>#557<br/>[[Dwebble]] | ||
| class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:558MS.png|link=Crustle|Crustle]]<br/>#558<br/>[[Crustle]] | | class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:558MS.png|link=Crustle|Crustle]]<br/>#558<br/>[[Crustle]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:564MS.png|link=Tirtouga|Tirtouga]]<br/>#564<br/>[[Tirtouga]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:564MS.png|link=Tirtouga|Tirtouga]]<br/>#564<br/>[[Tirtouga]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:565MS.png|link=Carracosta|Carracosta]]<br/>#565<br/>[[Carracosta]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:565MS.png|link=Carracosta|Carracosta]]<br/>#565<br/>[[Carracosta]] | ||
| class="ice-dex" style="width:140px;" | [[File:713HMS.png|link=Avalugg (Hisuian)|Avalugg (Hisuian)]]<br/>#713H<br/>[[Avalugg (Hisuian)]] | |||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:834MS.png|link=Drednaw|Drednaw]]<br />#834<br/>[[Drednaw]] | |||
|} | |} | ||
</div> | </div> |
edits