79
edits
(3 intermediate revisions by the same user not shown) | |||
Line 169: | Line 169: | ||
|- | |- | ||
| class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:436MS.png|link=Bronzor|Bronzor]]<br/>#436<br/>[[Bronzor]] | | class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:436MS.png|link=Bronzor|Bronzor]]<br/>#436<br/>[[Bronzor]] | ||
| class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:483OMS.png|link=Dialga (Origin)|Dialga (Origin)]]<br/>#483O<br/>[[Dialga (Origin)]] | |||
| class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:437MS.png|link=Bronzong|Bronzong]]<br/>#437<br/>[[Bronzong]] | | class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:437MS.png|link=Bronzong|Bronzong]]<br/>#437<br/>[[Bronzong]] | ||
| class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:493SteMS.png|link=Arceus (Steel)|Arceus (Steel)]]<br/>#493Ste<br/>[[Arceus (Steel)]] | | class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:493SteMS.png|link=Arceus (Steel)|Arceus (Steel)]]<br/>#493Ste<br/>[[Arceus (Steel)]] | ||
| class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:599MS.png|link=Klink|Klink]]<br/>#599<br/>[[Klink]] | | class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:599MS.png|link=Klink|Klink]]<br/>#599<br/>[[Klink]] | ||
| class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:600MS.png|link=Klang|Klang]]<br/>#600<br/>[[Klang]] | | class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:600MS.png|link=Klang|Klang]]<br/>#600<br/>[[Klang]] | ||
|- | |||
| class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:601MS.png|link=Klinklang|Klinklang]]<br/>#601<br/>[[Klinklang]] | | class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:601MS.png|link=Klinklang|Klinklang]]<br/>#601<br/>[[Klinklang]] | ||
| class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:638MS.png|link=Cobalion|Cobalion]]<br/>#638<br/>[[Cobalion]] | | class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:638MS.png|link=Cobalion|Cobalion]]<br/>#638<br/>[[Cobalion]] | ||
| class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:679MS.png|link=Honedge|Honedge]]<br/>#679<br/>[[Honedge]] | | class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:679MS.png|link=Honedge|Honedge]]<br/>#679<br/>[[Honedge]] | ||
Line 180: | Line 181: | ||
| class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:681BMS.png|link=Aegislash (Blade)|Aegislash (Blade)]]<br/>#681B<br/>[[Aegislash (Blade)]] | | class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:681BMS.png|link=Aegislash (Blade)|Aegislash (Blade)]]<br/>#681B<br/>[[Aegislash (Blade)]] | ||
| class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:681SMS.png|link=Aegislash (Shield)|Aegislash (Shield)]]<br/>#681S<br/>[[Aegislash (Shield)]] | | class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:681SMS.png|link=Aegislash (Shield)|Aegislash (Shield)]]<br/>#681S<br/>[[Aegislash (Shield)]] | ||
|- | |||
| class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:705HMS.png|link=Sliggoo (Hisuian)|Sliggoo (Hisuian)]]<br/>#705H<br/>[[Sliggoo (Hisuian)]] | |||
| class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:706HMS.png|link=Goodra (Hisuian)|Goodra (Hisuian)]]<br/>#706H<br/>[[Goodra (Hisuian)]] | |||
| class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:707MS.png|link=Klefki|Klefki]]<br/>#707<br/>[[Klefki]] | | class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:707MS.png|link=Klefki|Klefki]]<br/>#707<br/>[[Klefki]] | ||
| class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:797MS.png|link=Celesteela|Celesteela]]<br/>#797<br/>[[Celesteela]] | | class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:797MS.png|link=Celesteela|Celesteela]]<br/>#797<br/>[[Celesteela]] | ||
| class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:801MS.png|link=Magearna|Magearna]]<br/>#801<br/>[[Magearna]] | | class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:801MS.png|link=Magearna|Magearna]]<br/>#801<br/>[[Magearna]] | ||
| class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:801OMS.png|link=Magearna (Original)|Magearna (Original)]]<br/>#801O<br/>[[Magearna (Original)]] | | class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:801OMS.png|link=Magearna (Original)|Magearna (Original)]]<br/>#801O<br/>[[Magearna (Original)]] | ||
|- | |||
| class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:808MS.png|link=Meltan|Meltan]]<br/>#808<br/>[[Meltan]] | | class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:808MS.png|link=Meltan|Meltan]]<br/>#808<br/>[[Meltan]] | ||
| class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:809MS.png|link=Melmetal|Melmetal]]<br/>#809<br/>[[Melmetal]] | | class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:809MS.png|link=Melmetal|Melmetal]]<br/>#809<br/>[[Melmetal]] | ||
| class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:863MS.png|link=Perrserker|Perrserker]]<br/>#863<br/>[[Perrserker]] | |||
| class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:878MS.png|link=Cufant|Cufant]]<br/>#878<br/>[[Cufant]] | |||
| class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:879MS.png|link=Copperajah|Copperajah]]<br/>#879<br/>[[Copperajah]] | |||
| class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:884MS.png|link=Duraludon|Duraludon]]<br/>#884<br/>[[Duraludon]] | |||
|} | |} | ||
</div> | </div> | ||
Line 240: | Line 248: | ||
| class="psychic-dex" style="width:140px;" | [[File:800DMMS.png|link=Necrozma (Dusk Mane)|Necrozma (Dusk Mane)]]<br/>#800DM<br/>[[Necrozma (Dusk Mane)]] | | class="psychic-dex" style="width:140px;" | [[File:800DMMS.png|link=Necrozma (Dusk Mane)|Necrozma (Dusk Mane)]]<br/>#800DM<br/>[[Necrozma (Dusk Mane)]] | ||
| class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:805MS.png|link=Stakataka|Stakataka]]<br/>#805<br/>[[Stakataka]] | | class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:805MS.png|link=Stakataka|Stakataka]]<br/>#805<br/>[[Stakataka]] | ||
| class="flying-dex" style="width:140px;" | [[File:823MS.png|link=Corviknight|Corviknight]]<br />#823<br/>[[Corviknight]] | |||
|- | |||
| class="fairy-dex" style="width:140px;" | [[File:888CMS.png|link=Zacian (Crowned)|Zacian (Crowned)]]<br/>#888C<br/>[[Zacian (Crowned)]] | | class="fairy-dex" style="width:140px;" | [[File:888CMS.png|link=Zacian (Crowned)|Zacian (Crowned)]]<br/>#888C<br/>[[Zacian (Crowned)]] | ||
| class="fighting-dex" style="width:140px;" | [[File:889CMS.png|link=Zamazenta (Crowned)|Zamazenta(Crowned)]]<br/>#889C<br/>[[Zamazenta (Crowned)]] | | class="fighting-dex" style="width:140px;" | [[File:889CMS.png|link=Zamazenta (Crowned)|Zamazenta(Crowned)]]<br/>#889C<br/>[[Zamazenta (Crowned)]] | ||
|} | |} | ||
</div> | </div> |
edits