234
edits
Sneezeball (talk | contribs) |
VandheerLord (talk | contribs) |
||
Line 82: | Line 82: | ||
| class="attacks" | '''Category''' | | class="attacks" | '''Category''' | ||
|- class="container-normal" | |- class="container-normal" | ||
| class="normal" | [[ | | class="normal" | [[Venusaur]] | ||
| class="normal" | Double-Edge | | class="normal" | Double-Edge | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
Line 88: | Line 88: | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
| class="normal" | [[File:Physical.png|Physical]] | | class="normal" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-ground" | |||
| class="ground" | [[Venusaur]] | |||
| class="ground" | Earthquake | |||
| class="ground" | [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="ground" | 100 | |||
| class="ground" | 100% | |||
| class="ground" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-grass" | |- class="container-grass" | ||
| class="grass" | Venusaur | | class="grass" | [[Venusaur]] | ||
| class="grass" | Energy Ball | | class="grass" | Energy Ball | ||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] | | class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] | ||
Line 102: | Line 109: | ||
| class="grass" | 90% | | class="grass" | 90% | ||
| class="grass" | [[File:Special.png|Special]] | | class="grass" | [[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container- | |- class="container-normal" | ||
| class=" | | class="normal" | Venusaur (Mega) | ||
| class=" | | class="normal" | Giga Impact | ||
| class=" | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class=" | | class="normal" | 150 | ||
| class=" | | class="normal" | 90% | ||
| class=" | | class="normal" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-grass" | |- class="container-grass" | ||
| class="grass" | [[Ivysaur]] | | class="grass" | [[Ivysaur]] | ||
| class="grass" | | | class="grass" | Magical Leaf | ||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] | | class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] | ||
| class="grass" | | | class="grass" | 60 | ||
| class="grass" | 100% | | class="grass" | 100% | ||
| class="grass" | [[File:Special.png|Special]] | | class="grass" | [[File:Special.png|Special]] | ||
Line 131: | Line 138: | ||
| class="grass" | [[File:Physical.png|Physical]] | | class="grass" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-poison" | |- class="container-poison" | ||
| class="poison" | Venusaur | | class="poison" | [[Bulbasaur]] | ||
| class="poison" | Sludge | |||
| class="poison" | [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="poison" | 65 | |||
| class="poison" | 100% | |||
| class="poison" | [[File:Special.png|Special]] | |||
|- class="container-poison" | |||
| class="poison" | [[Venusaur]] | |||
| class="poison" | Sludge Bomb | | class="poison" | Sludge Bomb | ||
| class="poison" | [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | | class="poison" | [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | ||
Line 137: | Line 151: | ||
| class="poison" | 100% | | class="poison" | 100% | ||
| class="poison" | [[File:Special.png|Special]] | | class="poison" | [[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-normal" | |- class="container-normal" | ||
| class="normal" | [[Bulbasaur]] | | class="normal" | [[Bulbasaur]] | ||
Line 151: | Line 158: | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
| class="normal" | [[File:Physical.png|Physical]] | | class="normal" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container- | |- class="container-normal" | ||
| class=" | | class="normal" | [[Bulbasaur]] | ||
| class=" | | class="normal" | Take Down | ||
| class=" | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class=" | | class="normal" | 90 | ||
| class=" | | class="normal" | 85% | ||
| class=" | | class="normal" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|} | |} | ||
</div> | </div> |
edits