Editor
6,807
edits
Sneezeball (talk | contribs) |
Sneezeball (talk | contribs) m (→Attacks) |
||
Line 102: | Line 102: | ||
<!-- Attacks Table --> | <!-- Attacks Table --> | ||
<div align="center"> | <div align="center"> | ||
{| | {| class="text-center margin-top-10 border-rad-10" | ||
|- class="container-attacks" | |- class="container-attacks" | ||
| class="attacks" | '''Originating Pokémon''' | |||
| class="attacks" | '''Attack''' | | class="attacks" | '''Attack''' | ||
| class="attacks" | '''Type''' | | class="attacks" | '''Type''' | ||
| class="attacks" | '''Power''' | | class="attacks" | '''Power''' | ||
| class="attacks" | '''Accuracy''' | | class="attacks" | '''Accuracy''' | ||
| class="attacks" | '''Category''' | | class="attacks" | '''Category''' | ||
|- class="container-bug" | |- class="container-bug" | ||
| class="bug" | Weedle | |||
| class="bug" | String Shot | |||
| class="bug" | [[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] | |||
| class="bug" | 0 | |||
| class="bug" | 95% | |||
| class="bug" | [[File:Status.png|Status]] | |||
|- class="container-poison" | |||
| class="bug" | Weedle | |||
| class="bug" | Poison Sting | |||
| class="bug" | [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="bug" | 15 | |||
| class="bug" | 100% | |||
| class="bug" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-bug" | |||
| class="bug" | Weedle | |||
| class="bug" | Bug Bite | | class="bug" | Bug Bite | ||
| class="bug" | [[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] | | class="bug" | [[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] | ||
| class="bug" | 60 | | class="bug" | 60 | ||
| class="bug" | 100% | | class="bug" | 100% | ||
| class="bug" | [[File:Physical.png|Physical]] | | class="bug" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container- | |- class="container-electric" | ||
| class=" | | class="bug" | Weedle | ||
| class=" | | class="bug" | Electroweb | ||
| class=" | | class="bug" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | ||
| class=" | | class="bug" | 55 | ||
| class=" | | class="bug" | 95% | ||
| class=" | | class="bug" | [[File:Special.png|Special]] | ||
|} | |} | ||
</div> | </div> | ||
<!-- End Attacks Table --> | <!-- End Attacks Table --> | ||
===Purchasable Attacks=== | |||
''Weedle cannot learn any moves other than it's base moves.'' | |||
==Type Effectiveness== | ==Type Effectiveness== |