Editor
650
edits
Sneezeball (talk | contribs) mNo edit summary |
IllumiNoob (talk | contribs) |
||
Line 507: | Line 507: | ||
[[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Fairy.gif|link=Fairy|Fairy]] | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] [[File:Water.gif|link=Water|Water]] [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Fairy.gif|link=Fairy|Fairy]] | ||
|} | |} | ||
== Appearances == | |||
=== Sidequests === | |||
<!-- Sidequest Appearances Table --> | |||
{| class="container-grass" style="text-align: center; float: center; width: 100%; margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | |||
| class="grass"| Pokémon | |||
| class="grass"| Type | |||
| class="grass"| Owner | |||
| class="grass"| Battle # | |||
| class="grass"| Attacks | |||
| class="grass"| Level | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Dark Weepinbell.gif|Dark Weepinbell]]<br />Dark Weepinbell | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | Beauty Bridget | |||
| class="grass" | 41 | |||
| class="grass" | Vine Whip<br />Razor Leaf<br />Sleep Powder<br />Acid | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Weepinbell.gif|Weepinbell]]<br />Weepinbell | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | Cool Trainer Caroline | |||
| class="grass" | 94 | |||
| class="grass" | Vine Whip<br />Razor Leaf<br />Sleep Powder<br />Acid | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Weepinbell.gif|Weepinbell]]<br />Weepinbell | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | Lass Sara | |||
| class="grass" | 220 | |||
| class="grass" | Vine Whip<br />Razor Leaf<br />Sleep Powder<br />Acid | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Metallic Weepinbell.gif|Metallic Weepinbell]]<br />Metallic Weepinbell | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | Pokémon Ranger Nick | |||
| class="grass" | 273 | |||
| class="grass" | Vine Whip<br />Razor Leaf<br />Sleep Powder<br />Acid | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Weepinbell.gif|Weepinbell]]<br />Weepinbell | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | Grass Trainer Lola | |||
| class="grass" | 323 | |||
| class="grass" | Vine Whip<br />Razor Leaf<br />Sleep Powder<br />Acid | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Weepinbell.gif|Weepinbell]]<br />Weepinbell | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | Fisher John | |||
| class="grass" | 366 | |||
| class="grass" | Vine Whip<br />Razor Leaf<br />Sleep Powder<br />Acid | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Shadow Weepinbell.gif|Shadow Weepinbell]]<br />Shadow Weepinbell | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | Bug Catcher Roland | |||
| class="grass" | 370 | |||
| class="grass" | Vine Whip<br />Razor Leaf<br />Sleep Powder<br />Acid | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Weepinbell.gif|Weepinbell]]<br />Weepinbell | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | Driver fee | |||
| class="grass" | 384 | |||
| class="grass" | Vine Whip<br />Razor Leaf<br />Sleep Powder<br />Acid | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Dark Weepinbell.gif|Dark Weepinbell]]<br />Dark Weepinbell | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | Youngster Korneel | |||
| class="grass" | 442 | |||
| class="grass" | Vine Whip<br />Razor Leaf<br />Sleep Powder<br />Acid | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Shadow Weepinbell.gif|Shadow Weepinbell]]<br />Shadow Weepinbell | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | Cipher Peon Angic | |||
| class="grass" | 863 | |||
| class="grass" | Vine Whip<br />Razor Leaf<br />Sleep Powder<br />Acid | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Shadow Weepinbell.gif|Shadow Weepinbell]]<br />Shadow Weepinbell | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | PKMN Ranger Hillary | |||
| class="grass" | 1283 | |||
| class="grass" | Vine Whip<br />Razor Leaf<br />Sleep Powder<br />Acid | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Dark Weepinbell.gif|Dark Weepinbell]]<br />Dark Weepinbell | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | ??? | |||
| class="grass" | 1670 | |||
| class="grass" | Vine Whip<br />Razor Leaf<br />Sleep Powder<br />Acid | |||
| class="grass" | 100 | |||
|- | |||
| class="grass" | [[File:Mystic Weepinbell.gif|Mystic Weepinbell]]<br />Mystic Weepinbell | |||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="grass" | Leader Ramos | |||
| class="grass" | 1861 | |||
| class="grass" | Vine Whip<br />Razor Leaf<br />Sleep Powder<br />Acid | |||
| class="grass" | 100 | |||
|} | |||
<!-- End Sidequest Appearances Table --> |