Strayazilas (talk | contribs) m (→Johto Pokédex: galarian slowking added) |
Strayazilas (talk | contribs) m (→Kanto Pokédex: added Galar birds) |
||
Line 253: | Line 253: | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:143GMS.png|link=Snorlax (Gigantamax)|Snorlax (Gigantamax)]]<br/>#143G<br/>[[Snorlax (Gigantamax)]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:143GMS.png|link=Snorlax (Gigantamax)|Snorlax (Gigantamax)]]<br/>#143G<br/>[[Snorlax (Gigantamax)]] | ||
| class="ice-dex" style="width: 140px;" | [[File:144MS.png|link=Articuno|Articuno]]<br/>#144<br/>[[Articuno]] | | class="ice-dex" style="width: 140px;" | [[File:144MS.png|link=Articuno|Articuno]]<br/>#144<br/>[[Articuno]] | ||
| class="psychic-dex" style="width: 140px;" | [[File:144GMS.png|link=Articuno (Galarian)|Articuno (Galarian)]]<br/>#144G<br/>[[Articuno (Galarian)]] | |||
| class="electric-dex" style="width: 140px;" | [[File:145MS.png|link=Zapdos|Zapdos]]<br/>#145<br/>[[Zapdos]] | | class="electric-dex" style="width: 140px;" | [[File:145MS.png|link=Zapdos|Zapdos]]<br/>#145<br/>[[Zapdos]] | ||
| class="fighting-dex" style="width: 140px;" | [[File:145GMS.png|link=Zapdos (Galarian)|Zapdos (Galarian)]]<br/>#145G<br/>[[Zapdos (Galarian)]] | |||
| class="fire-dex" style="width: 140px;" | [[File:146MS.png|link=Moltres|Moltres]]<br/>#146<br/>[[Moltres]] | | class="fire-dex" style="width: 140px;" | [[File:146MS.png|link=Moltres|Moltres]]<br/>#146<br/>[[Moltres]] | ||
|- | |||
| class="dark-dex" style="width: 140px;" | [[File:146GMS.png|link=Moltres (Galarian)|Moltres (Galarian)]]<br/>#146G<br/>[[Moltres (Galarian)]] | |||
| class="dragon-dex" style="width: 140px;" | [[File:147MS.png|link=Dratini|Dratini]]<br/>#147<br/>[[Dratini]] | | class="dragon-dex" style="width: 140px;" | [[File:147MS.png|link=Dratini|Dratini]]<br/>#147<br/>[[Dratini]] | ||
| class="dragon-dex" style="width: 140px;" | [[File:148MS.png|link=Dragonair|Dragonair]]<br/>#148<br/>[[Dragonair]] | | class="dragon-dex" style="width: 140px;" | [[File:148MS.png|link=Dragonair|Dragonair]]<br/>#148<br/>[[Dragonair]] | ||
| class="dragon-dex" style="width: 140px;" | [[File:149MS.png|link=Dragonite|Dragonite]]<br/>#149<br/>[[Dragonite]] | | class="dragon-dex" style="width: 140px;" | [[File:149MS.png|link=Dragonite|Dragonite]]<br/>#149<br/>[[Dragonite]] | ||
| class="psychic-dex" style="width: 140px;" | [[File:150MS.png|link=Mewtwo|Mewtwo]]<br/>#150<br/>[[Mewtwo]] | | class="psychic-dex" style="width: 140px;" | [[File:150MS.png|link=Mewtwo|Mewtwo]]<br/>#150<br/>[[Mewtwo]] | ||
| class="psychic-dex" style="width: 140px;" | [[File:150MXMS.png|link=Mewtwo (Mega X)|Mewtwo (Mega X)]]<br />#150MX<br />[[Mewtwo (Mega X)]] | | class="psychic-dex" style="width: 140px;" | [[File:150MXMS.png|link=Mewtwo (Mega X)|Mewtwo (Mega X)]]<br />#150MX<br />[[Mewtwo (Mega X)]] | ||
|- | |||
| class="psychic-dex" style="width: 140px;" | [[File:150MYMS.png|link=Mewtwo (Mega Y)|Mewtwo (Mega Y)]]<br />#150MY<br />[[Mewtwo (Mega Y)]] | | class="psychic-dex" style="width: 140px;" | [[File:150MYMS.png|link=Mewtwo (Mega Y)|Mewtwo (Mega Y)]]<br />#150MY<br />[[Mewtwo (Mega Y)]] | ||
| class="psychic-dex" style="width: 140px;" | [[File:151MS.png|link=Mew|Mew]]<br/>#151<br/>[[Mew]] | | class="psychic-dex" style="width: 140px;" | [[File:151MS.png|link=Mew|Mew]]<br/>#151<br/>[[Mew]] |