LicketySplit (talk | contribs) |
|||
Line 195: | Line 195: | ||
| class="ice-dex" style="width:140px;" | [[File:712MS.png|link=Bergmite|Bergmite]]<br/>#712<br/>[[Bergmite]] | | class="ice-dex" style="width:140px;" | [[File:712MS.png|link=Bergmite|Bergmite]]<br/>#712<br/>[[Bergmite]] | ||
| class="ice-dex" style="width:140px;" | [[File:713MS.png|link=Avalugg|Avalugg]]<br/>#713<br/>[[Avalugg]] | | class="ice-dex" style="width:140px;" | [[File:713MS.png|link=Avalugg|Avalugg]]<br/>#713<br/>[[Avalugg]] | ||
| class="ice-dex" style="width:140px;" | [[File:713HMS.png|link=Avalugg (Hisuian)|Avalugg (Hisuian)]]<br/>#713H<br/>[[Avalugg (Hisuian)]] | |||
| class="ice-dex" style="width:140px;" | [[File:866MS.png|link=Mr.Rime|Mr. Rime]]<br/>#866<br/>[[Mr. Rime]] | | class="ice-dex" style="width:140px;" | [[File:866MS.png|link=Mr.Rime|Mr. Rime]]<br/>#866<br/>[[Mr. Rime]] | ||
| class="ice-dex" style="width:140px;" | [[File:872MS.png|link=Snom|Snom]]<br/>#872<br/>[[Snom]] | | class="ice-dex" style="width:140px;" | [[File:872MS.png|link=Snom|Snom]]<br/>#872<br/>[[Snom]] | ||
|- | |||
| class="ice-dex" style="width:140px;" | [[File:873MS.png|link=Frosmoth|Frosmoth]]<br/>#873<br/>[[Frosmoth]] | | class="ice-dex" style="width:140px;" | [[File:873MS.png|link=Frosmoth|Frosmoth]]<br/>#873<br/>[[Frosmoth]] | ||
| class="ice-dex" style="width:140px;" | [[File:875IMS.png|link= Eiscue (Ice)|Eiscue (Ice)]]<br/>#875I<br/>[[Eiscue (Ice)]] | | class="ice-dex" style="width:140px;" | [[File:875IMS.png|link= Eiscue (Ice)|Eiscue (Ice)]]<br/>#875I<br/>[[Eiscue (Ice)]] | ||
| class="ice-dex" style="width:140px;" | [[File:875NMS.png|link=Eiscue (Noice)|Eiscue (Noice)]]<br/>#875N<br/>[[Eiscue (Noice)]] | | class="ice-dex" style="width:140px;" | [[File:875NMS.png|link=Eiscue (Noice)|Eiscue (Noice)]]<br/>#875N<br/>[[Eiscue (Noice)]] |
Revision as of 15:05, 27 January 2023
Type Effectiveness
Damaged Normally by: | |
Weak to: | |
Immune to: | |
Resistant to: |
Ice Type Moves
Ice Type Pokémon
Primary Ice Type
#027A Sandshrew (Alolan) |
#028A Sandslash (Alolan) |
#037A Vulpix (Alolan) |
#038A Ninetales (Alolan) |
#050C Diglett (Christmas) |
#051C Dugtrio (Christmas) |
#122G Mr. Mime (Galarian) |
#124 Jynx |
#144 Articuno |
#220 Swinub |
#221 Piloswine |
#225 Delibird |
#238 Smoochum |
#351I Castform (Ice) |
#361 Snorunt |
#362 Glalie |
#362M Glalie (Mega) |
#378 Regice |
#461 Weavile |
#471 Glaceon |
#473 Mamoswine |
#493Ice Arceus (Ice) |
#554G Darumaka (Galarian) |
#555G Darmanitan (Galarian) |
#555GZ Darmanitan (Galarian Zen) |
#582 Vanillite |
#583 Vanillish |
#584 Vanilluxe |
#613 Cubchoo |
#614 Beartic |
#615 Cryogonal |
#712 Bergmite |
#713 Avalugg |
#713H Avalugg (Hisuian) |
#866 Mr. Rime |
#872 Snom |
#873 Frosmoth |
#875I Eiscue (Ice) |
#875N Eiscue (Noice) |
#896 Glastrier |
#996 Dratinice |
Secondary Ice Type
#025Ch Pikachu (Christmas) |
#026C Raichu (Christmas) |
#087 Dewgong |
#091 Cloyster |
#131 Lapras |
#172C Pichu (Christmas) |
#215 Sneasel |
#363 Spheal |
#364 Sealeo |
#365 Walrein |
#459 Snover |
#460 Abomasnow |
#460M Abomasnow (Mega) |
#478 Froslass |
#479F Rotom (Frost) |
#646 Kyurem |
#646B Kyurem (Black) |
#646W Kyurem (White) |
#698 Amaura |
#699 Aurorus |
#740 Crabominable |
#881 Arctozolt |
#883 Arctovish |