LicketySplit (talk | contribs) |
|||
Line 326: | Line 326: | ||
| class="fire-dex" style="width:140px;" | [[File:499MS.png|link=Pignite|Pignite]]<br/>#499<br/>[[Pignite]] | | class="fire-dex" style="width:140px;" | [[File:499MS.png|link=Pignite|Pignite]]<br/>#499<br/>[[Pignite]] | ||
| class="fire-dex" style="width:140px;" | [[File:500MS.png|link=Emboar|Emboar]]<br/>#500<br/>[[Emboar]] | | class="fire-dex" style="width:140px;" | [[File:500MS.png|link=Emboar|Emboar]]<br/>#500<br/>[[Emboar]] | ||
| class="grass-dex" style="width:140px;" | [[File:549HMS.png|link=Lilligant (Hisuian)|Lilligant (Hisuian)]]<br/>#549H<br/>[[Lilligant (Hisuian)]] | |||
| class="dark-dex" style="width:140px;" | [[File:559MS.png|link=Scraggy|Scraggy]]<br/>#559<br/>[[Scraggy]] | | class="dark-dex" style="width:140px;" | [[File:559MS.png|link=Scraggy|Scraggy]]<br/>#559<br/>[[Scraggy]] | ||
| class="dark-dex" style="width:140px;" | [[File:560MS.png|link=Scrafty|Scrafty]]<br/>#560<br/>[[Scrafty]] | | class="dark-dex" style="width:140px;" | [[File:560MS.png|link=Scrafty|Scrafty]]<br/>#560<br/>[[Scrafty]] | ||
|- | |||
| class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:638MS.png|link=Cobalion|Cobalion]]<br/>#638<br/>[[Cobalion]] | | class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:638MS.png|link=Cobalion|Cobalion]]<br/>#638<br/>[[Cobalion]] | ||
| class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:639MS.png|link=Terrakion|Terrakion]]<br/>#639<br/>[[Terrakion]] | | class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:639MS.png|link=Terrakion|Terrakion]]<br/>#639<br/>[[Terrakion]] | ||
| class="grass-dex" style="width:140px;" | [[File:640MS.png|link=Virizion|Virizion]]<br/>#640<br/>[[Virizion]] | | class="grass-dex" style="width:140px;" | [[File:640MS.png|link=Virizion|Virizion]]<br/>#640<br/>[[Virizion]] | ||
Line 335: | Line 336: | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:647RMS.png|link=Keldeo (Resolute)|Keldeo (Resolute)]]<br/>#647R<br/>[[Keldeo (Resolute)]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:647RMS.png|link=Keldeo (Resolute)|Keldeo (Resolute)]]<br/>#647R<br/>[[Keldeo (Resolute)]] | ||
| class="normal-dex" style="width:140px;" | [[File:648PMS.png|link=Meloetta (Pirouette)|Meloetta (Pirouette)]]<br/>#648P<br/>[[Meloetta (Pirouette)]] | | class="normal-dex" style="width:140px;" | [[File:648PMS.png|link=Meloetta (Pirouette)|Meloetta (Pirouette)]]<br/>#648P<br/>[[Meloetta (Pirouette)]] | ||
|- | |||
| class="grass-dex" style="width:140px;" | [[File:652MS.png|link=Chesnaught|Chesnaught]]<br/>#652<br/>[[Chesnaught]] | | class="grass-dex" style="width:140px;" | [[File:652MS.png|link=Chesnaught|Chesnaught]]<br/>#652<br/>[[Chesnaught]] | ||
|- | | class="grass-dex" style="width:140px;" | [[File:724HMS.png|link=Decidueye (Hisuian)|Decidueye (Hisuian)]]<br/>#724H<br/>[[Decidueye (Hisuian)]] | ||
| class="normal-dex" style="width:140px;" | [[File:759MS.png|link=Stufful|Stufful]]<br/>#759<br/>[[Stufful]] | | class="normal-dex" style="width:140px;" | [[File:759MS.png|link=Stufful|Stufful]]<br/>#759<br/>[[Stufful]] | ||
| class="normal-dex" style="width:140px;" | [[File:760MS.png|link=Bewear|Bewear]]<br/>#760<br/>[[Bewear]] | | class="normal-dex" style="width:140px;" | [[File:760MS.png|link=Bewear|Bewear]]<br/>#760<br/>[[Bewear]] | ||
| class="dragon-dex" style="width:140px;" | [[File:783MS.png|link=Hakamo-o|Hakamo-o]]<br/>#783<br/>[[Hakamo-o]] | | class="dragon-dex" style="width:140px;" | [[File:783MS.png|link=Hakamo-o|Hakamo-o]]<br/>#783<br/>[[Hakamo-o]] | ||
| class="dragon-dex" style="width:140px;" | [[File:784MS.png|link=Kommo-o|Kommo-o]]<br/>#784<br/>[[Kommo-o]] | | class="dragon-dex" style="width:140px;" | [[File:784MS.png|link=Kommo-o|Kommo-o]]<br/>#784<br/>[[Kommo-o]] | ||
|- | |||
| class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:794MS.png|link=Buzzwole|Buzzwole]]<br/>#794<br/>[[Buzzwole]] | | class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:794MS.png|link=Buzzwole|Buzzwole]]<br/>#794<br/>[[Buzzwole]] | ||
| class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:795MS.png|link=Pheromosa|Pheromosa]]<br/>#795<br/>[[Pheromosa]] | | class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:795MS.png|link=Pheromosa|Pheromosa]]<br/>#795<br/>[[Pheromosa]] | ||
|} | |} | ||
</div> | </div> |
Revision as of 14:44, 27 January 2023
Type Effectiveness
Damaged Normally by: | |
Weak to: | |
Immune to: | |
Resistant to: |
Fighting Type Moves
Fighting Type Pokémon
Primary Fighting Type
#056 Mankey |
#057 Primeape |
#066 Machop |
#067 Machoke |
#068 Machamp |
#068G Machamp (Gigantamax) |
#083G Farfetch'd (Galarian) |
#106 Hitmonlee |
#107 Hitmonchan |
#145G Zapdos (Galarian) |
#236 Tyrogue |
#237 Hitmontop |
#296 Makuhita |
#297 Hariyama |
#308M Medicham (Mega) |
#447 Riolu |
#448 Lucario |
#448M Lucario (Mega) |
#493Fig Arceus (Fighting) |
#532 Timburr |
#533 Gurdurr |
#534 Conkeldurr |
#538 Throh |
#539 Sawk |
#619 Mienfoo |
#620 Mienshao |
#674 Pancham |
#675 Pangoro |
#701 Hawlucha |
#739 Crabrawler |
#740 Crabominable |
#766 Passimian |
#802 Marshadow |
#852 Clobbopus |
#853 Grapploct |
#865 Sirfetch'd |
#870 Falinks |
#889 Zamazenta |
#889 Zamazenta (Crowned) |
#891 Kubfu |
#892 Urshifu (Single Strike) |
#892 Urshifu (Rapid Strike) |
Secondary Fighting Type
#054J Psyduck (Jar Jar) |
#062 Poliwrath |
#143M Snorlax (Mega) |
#150MX Mewtwo (Mega X) |
#214 Heracross |
#214M Heracross (Mega) |
#256 Combusken |
#257 Blaziken |
#257M Blaziken (Mega) |
#286 Breloom |
#307 Meditite |
#308 Medicham |
#391 Monferno |
#392 Infernape |
#428M Lopunny (Mega) |
#453 Croagunk |
#454 Toxicroak |
#475 Gallade |
#475M Gallade (Mega) |
#499 Pignite |
#500 Emboar |
#549H Lilligant (Hisuian) |
#559 Scraggy |
#560 Scrafty |
#638 Cobalion |
#639 Terrakion |
#640 Virizion |
#647 Keldeo |
#647R Keldeo (Resolute) |
#648P Meloetta (Pirouette) |
#652 Chesnaught |
#724H Decidueye (Hisuian) |
#759 Stufful |
#760 Bewear |
#783 Hakamo-o |
#784 Kommo-o |
#794 Buzzwole |
#795 Pheromosa |