m (→Alolan Pokémon) |
m (→Kanto Pokédex) |
||
Line 219: | Line 219: | ||
| class="psychic-dex" style="width: 140px;" | [[File:151MS.png|link=Mew|Mew]]<br/>#151<br/>[[Mew]] | | class="psychic-dex" style="width: 140px;" | [[File:151MS.png|link=Mew|Mew]]<br/>#151<br/>[[Mew]] | ||
|}</div> | |}</div> | ||
===Kanto Pokédex (Alolan Forms)=== | |||
<div align="center"> | |||
{| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | |||
| class="dark-dex" style="width: 140px;" | [[File:019AMS.png|link=Rattata (Alolan)|Rattata (Alolan)]]<br />#019A<br />[[Rattata (Alolan)]] | |||
| class="dark-dex" style="width: 140px;" | [[File:020AMS.png|link=Raticate (Alolan)|Raticate (Alolan)]]<br />#020A<br />[[Raticate (Alolan)]] | |||
| class="electric-dex" style="width: 140px;" | [[File:026AMS.png|link=Raichu (Alolan)|Raichu (Alolan)]]<br />#026A<br />[[Raichu (Alolan)]] | |||
| class="ice-dex" style="width: 140px;" | [[File:027AMS.png|link=Sandshrew (Alolan)|Sandshrew (Alolan)]]<br />#027A<br />[[Sandshrew (Alolan)]] | |||
| class="ice-dex" style="width: 140px;" | [[File:028AMS.png|link=Sandslash (Alolan)|Sandslash (Alolan)]]<br />#028A<br />[[Sandslash (Alolan)]] | |||
| class="ice-dex" style="width: 140px;" | [[File:037AMS.png|link=Vulpix (Alolan)|Vulpix (Alolan)]]<br />#037A<br />[[Vulpix (Alolan)]] | |||
|- | |||
| class="ice-dex" style="width: 140px;" | [[File:038AMS.png|link=Ninetales (Alolan)|Ninetales (Alolan)]]<br />#038A<br />[[Ninetales (Alolan)]] | |||
| class="ground-dex" style="width: 140px;" | [[File:050AMS.png|link=Diglett (Alolan)|Diglett (Alolan)]]<br />#050A<br />[[Diglett (Alolan)]] | |||
| class="ground-dex" style="width: 140px;" | [[File:051AMS.png|link=Dugtrio (Alolan)|Dugtrio (Alolan)]]<br />#051A<br />[[Dugtrio (Alolan)]] | |||
| class="dark-dex" style="width: 140px;" | [[File:052AMS.png|link=Meowth (Alolan)|Meowth (Alolan)]]<br />#052A<br />[[Meowth (Alolan)]] | |||
| class="dark-dex" style="width: 140px;" | [[File:053AMS.png|link=Persian (Alolan)|Persian (Alolan)]]<br />#053A<br />[[Persian (Alolan)]] | |||
| class="rock-dex" style="width: 140px;" | [[File:074AMS.png|link=Geodude (Alolan)|Geodude (Alolan)]]<br />#074A<br />[[Geodude (Alolan)]] | |||
|- | |||
| class="rock-dex" style="width: 140px;" | [[File:075AMS.png|link=Graveler (Alolan)|Graveler (Alolan)]]<br />#075A<br />[[Graveler (Alolan)]] | |||
| class="rock-dex" style="width: 140px;" | [[File:076AMS.png|link=Golem (Alolan)|Golem (Alolan)]]<br />#076A<br />[[Golem (Alolan)]] | |||
| class="poison-dex" style="width: 140px;" | [[File:088AMS.png|link=Grimer (Alolan)|Grimer (Alolan)]]<br />#088A<br />[[Grimer (Alolan)]] | |||
| class="poison-dex" style="width: 140px;" | [[File:089AMS.png|link=Muk (Alolan)|Muk (Alolan)]]<br />#089A<br />[[Muk (Alolan)]] | |||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:103AMS.png|link=Exeggutor (Alolan)|Exeggutor (Alolan)]]<br />#103A<br />[[Exeggutor (Alolan)]] | |||
| class="fire-dex" style="width: 140px;" | [[File:105AMS.png|link=Marowak (Alolan)|Marowak (Alolan)]]<br />#105A<br />[[Marowak (Alolan)]] | |||
|} | |||
</div> | |||
===Johto Pokédex=== | ===Johto Pokédex=== |