Strayazilas (talk | contribs) mNo edit summary |
Strayazilas (talk | contribs) |
||
Line 287: | Line 287: | ||
<div align="center"> | <div align="center"> | ||
{| style="text-align:center; margin-top: 10px;" | {| style="text-align:center; margin-top: 10px;" | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:054JMS.png|link=Psyduck (Jar Jar)|Psyduck (Jar Jar)]]<br/>#054J<br/>[[Psyduck (Jar Jar)]] | |||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:062MS.png|link=Poliwrath|Poliwrath]]<br/>#062<br/>[[Poliwrath]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:062MS.png|link=Poliwrath|Poliwrath]]<br/>#062<br/>[[Poliwrath]] | ||
| class="psychic-dex" style="width:140px;" | [[File:150MXMS.png|link=Mewtwo (Mega X)|Mewtwo (Mega X)]]<br/>#150MX<br/>[[Mewtwo (Mega X)]] | | class="psychic-dex" style="width:140px;" | [[File:150MXMS.png|link=Mewtwo (Mega X)|Mewtwo (Mega X)]]<br/>#150MX<br/>[[Mewtwo (Mega X)]] | ||
Line 292: | Line 293: | ||
| class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:214MMS.png|link=Heracross (Mega)|Heracross (Mega)]]<br/>#214M<br/>[[Heracross (Mega)]] | | class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:214MMS.png|link=Heracross (Mega)|Heracross (Mega)]]<br/>#214M<br/>[[Heracross (Mega)]] | ||
| class="fire-dex" style="width:140px;" | [[File:256MS.png|link=Combusken|Combusken]]<br/>#256<br/>[[Combusken]] | | class="fire-dex" style="width:140px;" | [[File:256MS.png|link=Combusken|Combusken]]<br/>#256<br/>[[Combusken]] | ||
|- | |||
| class="fire-dex" style="width:140px;" | [[File:257MS.png|link=Blaziken|Blaziken]]<br/>#257<br/>[[Blaziken]] | | class="fire-dex" style="width:140px;" | [[File:257MS.png|link=Blaziken|Blaziken]]<br/>#257<br/>[[Blaziken]] | ||
| class="fire-dex" style="width:140px;" | [[File:257MMS.png|link=Blaziken (Mega)|Blaziken (Mega)]]<br/>#257M<br/>[[Blaziken (Mega)]] | | class="fire-dex" style="width:140px;" | [[File:257MMS.png|link=Blaziken (Mega)|Blaziken (Mega)]]<br/>#257M<br/>[[Blaziken (Mega)]] | ||
| class="grass-dex" style="width:140px;" | [[File:286MS.png|link=Breloom|Breloom]]<br/>#286<br/>[[Breloom]] | | class="grass-dex" style="width:140px;" | [[File:286MS.png|link=Breloom|Breloom]]<br/>#286<br/>[[Breloom]] | ||
Line 299: | Line 300: | ||
| class="psychic-dex" style="width:140px;" | [[File:308MS.png|link=Medicham|Medicham]]<br/>#308<br/>[[Medicham]] | | class="psychic-dex" style="width:140px;" | [[File:308MS.png|link=Medicham|Medicham]]<br/>#308<br/>[[Medicham]] | ||
| class="fire-dex" style="width:140px;" | [[File:391MS.png|link=Monferno|Monferno]]<br/>#391<br/>[[Monferno]] | | class="fire-dex" style="width:140px;" | [[File:391MS.png|link=Monferno|Monferno]]<br/>#391<br/>[[Monferno]] | ||
|- | |||
| class="fire-dex" style="width:140px;" | [[File:392MS.png|link=Infernape|Infernape]]<br/>#392<br/>[[Infernape]] | | class="fire-dex" style="width:140px;" | [[File:392MS.png|link=Infernape|Infernape]]<br/>#392<br/>[[Infernape]] | ||
| class="normal-dex" style="width:140px;" | [[File:428MMS.png|link=Lopunny (Mega)|Lopunny (Mega)]]<br/>#428M<br/>[[Lopunny (Mega)]] | | class="normal-dex" style="width:140px;" | [[File:428MMS.png|link=Lopunny (Mega)|Lopunny (Mega)]]<br/>#428M<br/>[[Lopunny (Mega)]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:453MS.png|link=Croagunk|Croagunk]]<br/>#453<br/>[[Croagunk]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:453MS.png|link=Croagunk|Croagunk]]<br/>#453<br/>[[Croagunk]] | ||
Line 306: | Line 307: | ||
| class="psychic-dex" style="width:140px;" | [[File:475MS.png|link=Gallade|Gallade]]<br/>#475<br/>[[Gallade]] | | class="psychic-dex" style="width:140px;" | [[File:475MS.png|link=Gallade|Gallade]]<br/>#475<br/>[[Gallade]] | ||
| class="psychic-dex" style="width:140px;" | [[File:475MMS.png|link=Gallade (Mega)|Gallade (Mega)]]<br/>#475M<br/>[[Gallade (Mega)]] | | class="psychic-dex" style="width:140px;" | [[File:475MMS.png|link=Gallade (Mega)|Gallade (Mega)]]<br/>#475M<br/>[[Gallade (Mega)]] | ||
|- | |||
| class="fire-dex" style="width:140px;" | [[File:499MS.png|link=Pignite|Pignite]]<br/>#499<br/>[[Pignite]] | | class="fire-dex" style="width:140px;" | [[File:499MS.png|link=Pignite|Pignite]]<br/>#499<br/>[[Pignite]] | ||
| class="fire-dex" style="width:140px;" | [[File:500MS.png|link=Emboar|Emboar]]<br/>#500<br/>[[Emboar]] | | class="fire-dex" style="width:140px;" | [[File:500MS.png|link=Emboar|Emboar]]<br/>#500<br/>[[Emboar]] | ||
| class="dark-dex" style="width:140px;" | [[File:559MS.png|link=Scraggy|Scraggy]]<br/>#559<br/>[[Scraggy]] | | class="dark-dex" style="width:140px;" | [[File:559MS.png|link=Scraggy|Scraggy]]<br/>#559<br/>[[Scraggy]] | ||
Line 313: | Line 314: | ||
| class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:638MS.png|link=Cobalion|Cobalion]]<br/>#638<br/>[[Cobalion]] | | class="steel-dex" style="width:140px;" | [[File:638MS.png|link=Cobalion|Cobalion]]<br/>#638<br/>[[Cobalion]] | ||
| class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:639MS.png|link=Terrakion|Terrakion]]<br/>#639<br/>[[Terrakion]] | | class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:639MS.png|link=Terrakion|Terrakion]]<br/>#639<br/>[[Terrakion]] | ||
|- | |||
| class="grass-dex" style="width:140px;" | [[File:640MS.png|link=Virizion|Virizion]]<br/>#640<br/>[[Virizion]] | | class="grass-dex" style="width:140px;" | [[File:640MS.png|link=Virizion|Virizion]]<br/>#640<br/>[[Virizion]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:647MS.png|link=Keldeo|Keldeo]]<br/>#647<br/>[[Keldeo]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:647MS.png|link=Keldeo|Keldeo]]<br/>#647<br/>[[Keldeo]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:647RMS.png|link=Keldeo (Resolute)|Keldeo (Resolute)]]<br/>#647R<br/>[[Keldeo (Resolute)]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:647RMS.png|link=Keldeo (Resolute)|Keldeo (Resolute)]]<br/>#647R<br/>[[Keldeo (Resolute)]] | ||
Line 320: | Line 321: | ||
| class="grass-dex" style="width:140px;" | [[File:652MS.png|link=Chesnaught|Chesnaught]]<br/>#652<br/>[[Chesnaught]] | | class="grass-dex" style="width:140px;" | [[File:652MS.png|link=Chesnaught|Chesnaught]]<br/>#652<br/>[[Chesnaught]] | ||
| class="normal-dex" style="width:140px;" | [[File:759MS.png|link=Stufful|Stufful]]<br/>#759<br/>[[Stufful]] | | class="normal-dex" style="width:140px;" | [[File:759MS.png|link=Stufful|Stufful]]<br/>#759<br/>[[Stufful]] | ||
|- | |||
| class="normal-dex" style="width:140px;" | [[File:760MS.png|link=Bewear|Bewear]]<br/>#760<br/>[[Bewear]] | | class="normal-dex" style="width:140px;" | [[File:760MS.png|link=Bewear|Bewear]]<br/>#760<br/>[[Bewear]] | ||
| class="dragon-dex" style="width:140px;" | [[File:783MS.png|link=Hakamo-o|Hakamo-o]]<br/>#783<br/>[[Hakamo-o]] | | class="dragon-dex" style="width:140px;" | [[File:783MS.png|link=Hakamo-o|Hakamo-o]]<br/>#783<br/>[[Hakamo-o]] | ||
| class="dragon-dex" style="width:140px;" | [[File:784MS.png|link=Kommo-o|Kommo-o]]<br/>#784<br/>[[Kommo-o]] | | class="dragon-dex" style="width:140px;" | [[File:784MS.png|link=Kommo-o|Kommo-o]]<br/>#784<br/>[[Kommo-o]] |
Revision as of 07:16, 4 May 2019
Type Effectiveness
Damaged Normally by: | |
Weak to: | |
Immune to: | |
Resistant to: |
Fighting Type Moves
Fighting Type Pokémon
Primary Fighting Type
#056 Mankey |
#057 Primeape |
#066 Machop |
#067 Machoke |
#068 Machamp |
#106 Hitmonlee |
#107 Hitmonchan |
#236 Tyrogue |
#237 Hitmontop |
#296 Makuhita |
#297 Hariyama |
#308M Medicham (Mega) |
#447 Riolu |
#448 Lucario |
#448M Lucario (Mega) |
#493Fig Arceus (Fighting) |
#532 Timburr |
#533 Gurdurr |
#534 Conkeldurr |
#538 Throh |
#539 Sawk |
#619 Mienfoo |
#620 Mienshao |
#674 Pancham |
#675 Pangoro |
#701 Hawlucha |
#739 Crabrawler |
#740 Crabominable |
#766 Passimian |
#802 Marshadow |
Secondary Fighting Type
#054J Psyduck (Jar Jar) |
#062 Poliwrath |
#150MX Mewtwo (Mega X) |
#214 Heracross |
#214M Heracross (Mega) |
#256 Combusken |
#257 Blaziken |
#257M Blaziken (Mega) |
#286 Breloom |
#307 Meditite |
#308 Medicham |
#391 Monferno |
#392 Infernape |
#428M Lopunny (Mega) |
#453 Croagunk |
#454 Toxicroak |
#475 Gallade |
#475M Gallade (Mega) |
#499 Pignite |
#500 Emboar |
#559 Scraggy |
#560 Scrafty |
#638 Cobalion |
#639 Terrakion |
#640 Virizion |
#647 Keldeo |
#647R Keldeo (Resolute) |
#648P Meloetta (Pirouette) |
#652 Chesnaught |
#759 Stufful |
#760 Bewear |
#783 Hakamo-o |
#784 Kommo-o |
#794 Buzzwole |
#795 Pheromosa |