Editor
650
edits
VandheerLord (talk | contribs) (Created page with "<!-- Pokédex Navigation Menu --> {| class="dex" cellspacing="0" cellpadding="0" style="width: 100%;" | style="text-align: left;" | ↲ #081 File:081MS.png|lin...") |
IllumiNoob (talk | contribs) |
||
Line 469: | Line 469: | ||
[[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] [[File:Fairy.gif|link=Fairy|Fairy]] [[File:Dragon.gif|link=Dragon|Dragon]] | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] [[File:Fairy.gif|link=Fairy|Fairy]] [[File:Dragon.gif|link=Dragon|Dragon]] | ||
|} | |} | ||
==Appearances== | |||
===Sidequests=== | |||
<!-- Sidequest Appearances Table --> | |||
{| class="container-electric" style="text-align: center; float: center; width: 100%; margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | |||
| class="electric"| '''Pokémon''' | |||
| class="electric"| '''Type''' | |||
| class="electric"| '''Owner''' | |||
| class="electric"| '''Battle #''' | |||
| class="electric"| '''Attacks''' | |||
| class="electric"| '''Level''' | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Magneton.gif|Magneton]]<br />Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Scientist Albert | |||
| class="electric" | 16 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Magneton.gif|Dark Magneton]]<br />Dark Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Scientist Albert | |||
| class="electric" | 16 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Metallic Magneton.gif|Metallic Magneton]]<br />Metallic Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Scientist Albert | |||
| class="electric" | 16 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Magneton.gif|Dark Magneton]]<br />Dark Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Engineer Baily | |||
| class="electric" | 31 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Magneton.gif|Magneton]]<br />Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Gentleman Tucker | |||
| class="electric" | 32 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shiny Magneton.gif|Shiny Magneton]]<br />Shiny Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Pokémon Herman | |||
| class="electric" | 36 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shiny Magneton.gif|Shiny Magneton]]<br />Shiny Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Engineer Mason | |||
| class="electric" | 84 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shadow Magneton.gif|Shadow Magneton]]<br />Shadow Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Engineer Dan | |||
| class="electric" | 85 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Magneton.gif|Magneton]]<br />Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Beauty Charlotte | |||
| class="electric" | 162 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shadow Magneton.gif|Shadow Magneton]]<br />Shadow Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Ace Trainer Ray | |||
| class="electric" | 192 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shiny Magneton.gif|Shiny Magneton]]<br />Shiny Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Scientist Gill | |||
| class="electric" | 248 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Mystic Magneton.gif|Mystic Magneton]]<br />Mystic Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Ruin Maniac Kevin | |||
| class="electric" | 306 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Magneton.gif|Dark Magneton]]<br />Dark Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Electric Trainer Alissa | |||
| class="electric" | 328 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Magneton.gif|Magneton]]<br />Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Lass Christina | |||
| class="electric" | 357 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Magneton.gif|Magneton]]<br />Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Scientist Anna | |||
| class="electric" | 359 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Mystic Magneton.gif|Mystic Magneton]]<br />Mystic Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Scientist Anna | |||
| class="electric" | 359 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Magneton.gif|Dark Magneton]]<br />Dark Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Scientist Anna | |||
| class="electric" | 359 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Magneton.gif|Magneton]]<br />Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Rocker Jimmy | |||
| class="electric" | 398 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Magneton.gif|Dark Magneton]]<br />Dark Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Scientist Mark | |||
| class="electric" | 420 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Magneton.gif|Magneton]]<br />Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Rocker Svea | |||
| class="electric" | 423 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Magneton.gif|Dark Magneton]]<br />Dark Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Super Nerd Niels | |||
| class="electric" | 460 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shiny Magneton.gif|Shiny Magneton]]<br />Shiny Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Psychic Jaclyn | |||
| class="electric" | 548 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Magneton.gif|Dark Magneton]]<br />Dark Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Hex Maniac Kindra | |||
| class="electric" | 658 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Magneton.gif|Magneton]]<br />Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Cooltrainer Clyde | |||
| class="electric" | 659 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Magneton.gif|Dark Magneton]]<br />Dark Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 719 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Magneton.gif|Dark Magneton]]<br />Dark Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 720 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Magneton.gif|Dark Magneton]]<br />Dark Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 721 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Magneton.gif|Dark Magneton]]<br />Dark Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 722 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Magneton.gif|Dark Magneton]]<br />Dark Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 723 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Magneton.gif|Dark Magneton]]<br />Dark Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 724 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Magneton.gif|Dark Magneton]]<br />Dark Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 725 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shiny Magneton.gif|Shiny Magneton]]<br />Shiny Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 726 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Magneton.gif|Magneton]]<br />Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 727 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Magneton.gif|Magneton]]<br />Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 729 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shiny Magneton.gif|Shiny Magneton]]<br />Shiny Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 729 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shadow Magneton.gif|Shadow Magneton]]<br />Shadow Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 729 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Magneton.gif|Dark Magneton]]<br />Dark Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 753 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shiny Magneton.gif|Shiny Magneton]]<br />Shiny Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 756 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Magneton.gif|Dark Magneton]]<br />Dark Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 758 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Magneton.gif|Magneton]]<br />Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 761 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Magneton.gif|Magneton]]<br />Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 771 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Magneton.gif|Magneton]]<br />Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 815 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shadow Magneton.gif|Shadow Magneton]]<br />Shadow Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 815 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Magneton.gif|Magneton]]<br />Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 817 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shadow Magneton.gif|Shadow Magneton]]<br />Shadow Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Ciper Peon Snidle | |||
| class="electric" | 860 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Magneton.gif|Dark Magneton]]<br />Dark Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Guitarist Anna | |||
| class="electric" | 1397 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Metallic Magneton.gif|Metallic Magneton]]<br />Metallic Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 1649 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Metallic Magneton.gif|Metallic Magneton]]<br />Metallic Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 1650 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Metallic Magneton.gif|Metallic Magneton]]<br />Metallic Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 1656 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Magneton.gif|Magneton]]<br />Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 1692 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Magneton.gif|Dark Magneton]]<br />Dark Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Rising Star Nelly | |||
| class="electric" | 1802 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Metallic Magneton.gif|Metallic Magneton]]<br />Metallic Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Rising Star Nelly | |||
| class="electric" | 1802 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shiny Magneton.gif|Shiny Magneton]]<br />Shiny Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Rising Star Estel | |||
| class="electric" | 1803 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Mystic Magneton.gif|Mystic Magneton]]<br />Mystic Magneton | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="electric" | Leader Clemont | |||
| class="electric" | 1805 | |||
| class="electric" | Thunderbolt<br />Sonic Boom<br />Mirror Shot<br />Magnet Bomb | |||
| class="electric" | 100 | |||
|} | |||
<!-- End Sidequest Appearances Table --> |