Editor
6,807
edits
Sneezeball (talk | contribs) |
Sneezeball (talk | contribs) |
||
Line 90: | Line 90: | ||
<!-- Attacks Table --> | <!-- Attacks Table --> | ||
<div align="center"> | <div align="center"> | ||
{| | {| class="text-center margin-top-10 border-rad-10" | ||
|- class="container-attacks" | |- class="container-attacks" | ||
| | | class="attacks" | '''Originating Pokémon''' | ||
| | | class="attacks" | '''Attack''' | ||
| | | class="attacks" | '''Type''' | ||
| | | class="attacks" | '''Power''' | ||
| | | class="attacks" | '''Accuracy''' | ||
| | | class="attacks" | '''Category''' | ||
|- class="container-poison" | |- class="container-poison" | ||
| | | class="grass" | Ivysaur | ||
| | | class="grass" | Sludge | ||
| | | class="grass" | [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | ||
| | | class="grass" | 65 | ||
| | | class="grass" | 100% | ||
| | | class="grass" | [[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-grass" | |- class="container-grass" | ||
| | | class="grass" | Ivysaur | ||
| | | class="grass" | Magical Leaf | ||
| | | class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] | ||
| | | class="grass" | 60 | ||
| | | class="grass" | 100% | ||
| | | class="grass" | [[File:Special.png|Special]] | ||
|- class="container-normal" | |||
| class="grass" | Ivysaur | |||
| class="grass" | Take Down | |||
| class="grass" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | |||
| class="grass" | 90 | |||
| class="grass" | 85% | |||
| class="grass" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-poison" | |- class="container-poison" | ||
| | | class="grass" | Ivysaur | ||
| | | class="grass" | Poison Powder | ||
| | | class="grass" | [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | ||
| | | class="grass" | 0 | ||
| | | class="grass" | 75% | ||
| | | class="grass" | [[File:Status.png|Status]] | ||
|- class="container-normal" | |- class="container-normal" | ||
| | | class="grass" | [[Bulbasaur]] | ||
| | | class="grass" | Tackle | ||
| | | class="grass" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| | | class="grass" | 50 | ||
| | | class="grass" | 100% | ||
| | | class="grass" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container- | |- class="container-grass" | ||
| | | class="grass" | [[Bulbasaur]] | ||
| | | class="grass" | Razor Leaf | ||
| | | class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] | ||
| | | class="grass" | 55 | ||
| | | class="grass" | 95% | ||
| | | class="grass" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|} | |} | ||
</div> | </div> |