Editor
6,807
edits
Sneezeball (talk | contribs) |
Sneezeball (talk | contribs) |
||
Line 90: | Line 90: | ||
<!-- Attacks Table --> | <!-- Attacks Table --> | ||
<div align="center"> | <div align="center"> | ||
{| | {| class="text-center margin-top-10 border-rad-10" | ||
|- class="container-attacks" | |- class="container-attacks" | ||
| | | class="attacks" | '''Originating Pokémon''' | ||
| | | class="attacks" | '''Attack''' | ||
| | | class="attacks" | '''Type''' | ||
| | | class="attacks" | '''Power''' | ||
| | | class="attacks" | '''Accuracy''' | ||
| | | class="attacks" | '''Category''' | ||
|- class="container-water" | |||
| class="water" | Wartortle | |||
| class="water" | Water Pulse | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | 60 | |||
| class="water" | 100% | |||
| class="water" | [[File:Special.png|Special]] | |||
|- class="container-dark" | |||
| class="water" | Wartortle | |||
| class="water" | Bite | |||
| class="water" | [[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | |||
| class="water" | 60 | |||
| class="water" | 100% | |||
| class="water" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-normal" | |- class="container-normal" | ||
| | | class="water" | Wartortle | ||
| | | class="water" | Body Slam | ||
| | | class="water" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| | | class="water" | 85 | ||
| | | class="water" | 100% | ||
| | | class="water" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-ice" | |- class="container-ice" | ||
| | | class="water" | Wartortle | ||
| | | class="water" | Ice Punch | ||
| | | class="water" | [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | ||
| | | class="water" | 75 | ||
| | | class="water" | 100% | ||
| | | class="water" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-water" | |||
| class="water" | [[Squirtle]] | |||
| class="water" | Water Gun | |||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | |||
| class="water" | 40 | |||
| class="water" | 100% | |||
| class="water" | [[File:Special.png|Special]] | |||
|- class="container-normal" | |||
| class="water" | [[Squirtle]] | |||
| class="water" | Tackle | |||
| class="water" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | |||
| class="water" | 50 | |||
| class="water" | 100% | |||
| class="water" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-ice" | |- class="container-ice" | ||
| | | class="water" | [[Squirtle]] | ||
| | | class="water" | Icy Wind | ||
| | | class="water" | [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | ||
| | | class="water" | 55 | ||
| | | class="water" | 95% | ||
| | | class="water" | [[File:Special.png|Special]] | ||
|} | |} | ||
</div> | </div> |