Editor
6,807
edits
Sneezeball (talk | contribs) m (→Attacks) |
|||
Line 77: | Line 77: | ||
<!-- Attacks Table --> | <!-- Attacks Table --> | ||
<div align="center"> | <div align="center"> | ||
{| | {| class="text-center margin-top-10 border-rad-10" | ||
|- class="container-attacks" | |- class="container-attacks" | ||
| | | class="attacks" | '''Originating Pokémon''' | ||
| | | class="attacks" | '''Attack''' | ||
| | | class="attacks" | '''Type''' | ||
| | | class="attacks" | '''Power''' | ||
| | | class="attacks" | '''Accuracy''' | ||
| | | class="attacks" | '''Category''' | ||
|- class="container-ground" | |- class="container-ground" | ||
| | | class="ground" | Sandslash | ||
| | | class="ground" | Dig | ||
| | | class="ground" | [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | ||
| | | class="ground" | 80 | ||
| | | class="ground" | 100% | ||
| | | class="ground" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-steel" | |||
| class="ground" | Sandslash | |||
| class="ground" | Gyro Ball | |||
| class="ground" | [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | |||
| class="ground" | 150 | |||
| class="ground" | 100% | |||
| class="ground" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-rock" | |||
| class="ground" | Sandslash | |||
| class="ground" | Rock Slide | |||
| class="ground" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] | |||
| class="ground" | 75 | |||
| class="ground" | 90% | |||
| class="ground" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-bug" | |||
| class="ground" | Sandslash | |||
| class="ground" | X-Scissor | |||
| class="ground" | [[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] | |||
| class="ground" | 80 | |||
| class="ground" | 100% | |||
| class="ground" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-poison" | |||
| class="ground" | [[Sandshrew]] | |||
| class="ground" | Poison Sting | |||
| class="ground" | [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="ground" | 15 | |||
| class="ground" | 100% | |||
| class="ground" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-normal" | |- class="container-normal" | ||
| | | class="ground" | [[Sandshrew]] | ||
| | | class="ground" | Scratch | ||
| | | class="ground" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| | | class="ground" | 40 | ||
| | | class="ground" | 100% | ||
| | | class="ground" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-rock" | |||
| class="ground" | [[Sandshrew]] | |||
| class="ground" | Rollout | |||
| class="ground" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] | |||
| class="ground" | 30 | |||
| class="ground" | 90% | |||
| class="ground" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-ground" | |- class="container-ground" | ||
| | | class="ground" | [[Sandshrew]] | ||
| | | class="ground" | Dig | ||
| | | class="ground" | [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | ||
| | | class="ground" | 80 | ||
| | | class="ground" | 100% | ||
| | | class="ground" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|} | |} | ||
</div> | </div> | ||
Line 141: | Line 148: | ||
<!-- Attacks Table --> | <!-- Attacks Table --> | ||
<div align="center"> | <div align="center"> | ||
{| | {| class="text-center margin-top-10 border-rad-10" | ||
|- class="container-attacks" | |- class="container-attacks" | ||
| class="attacks" | '''Attack''' | | class="attacks" | '''Attack''' | ||
Line 152: | Line 159: | ||
| class="flying" | Aerial Ace | | class="flying" | Aerial Ace | ||
| class="flying" | [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | | class="flying" | [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | ||
| class="flying" | [[File:Pmoney.gif| | | class="flying" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="flying" | 60 | | class="flying" | 60 | ||
| class="flying" | 100% | | class="flying" | 100% | ||
Line 159: | Line 166: | ||
| class="fighting" | Brick Break | | class="fighting" | Brick Break | ||
| class="fighting" | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | | class="fighting" | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | ||
| class="fighting" | [[File:Pmoney.gif| | | class="fighting" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]56,250 | ||
| class="fighting" | 75 | | class="fighting" | 75 | ||
| class="fighting" | 100% | | class="fighting" | 100% | ||
Line 166: | Line 173: | ||
| class="ground" | Bulldoze | | class="ground" | Bulldoze | ||
| class="ground" | [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | | class="ground" | [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | ||
| class="ground" | [[File:Pmoney.gif| | | class="ground" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="ground" | 60 | | class="ground" | 60 | ||
| class="ground" | 100% | | class="ground" | 100% | ||
Line 173: | Line 180: | ||
| class="normal" | Chip Away | | class="normal" | Chip Away | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]52,500 | ||
| class="normal" | 70 | | class="normal" | 70 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
Line 180: | Line 187: | ||
| class="fighting" | Counter | | class="fighting" | Counter | ||
| class="fighting" | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | | class="fighting" | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | ||
| class="fighting" | [[File:Pmoney.gif| | | class="fighting" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="fighting" | 60 | | class="fighting" | 60 | ||
| class="fighting" | 100% | | class="fighting" | 100% | ||
Line 187: | Line 194: | ||
| class="normal" | Crush Claw | | class="normal" | Crush Claw | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]56,250 | ||
| class="normal" | 75 | | class="normal" | 75 | ||
| class="normal" | 95% | | class="normal" | 95% | ||
Line 194: | Line 201: | ||
| class="normal" | Cut | | class="normal" | Cut | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]37,500 | ||
| class="normal" | 50 | | class="normal" | 50 | ||
| class="normal" | 95% | | class="normal" | 95% | ||
Line 201: | Line 208: | ||
| class="ground" | Dig | | class="ground" | Dig | ||
| class="ground" | [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | | class="ground" | [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | ||
| class="ground" | [[File:Pmoney.gif| | | class="ground" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]60,000 | ||
| class="ground" | 80 | | class="ground" | 80 | ||
| class="ground" | 100% | | class="ground" | 100% | ||
Line 208: | Line 215: | ||
| class="ground" | Earthquake | | class="ground" | Earthquake | ||
| class="ground" | [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | | class="ground" | [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | ||
| class="ground" | [[File:Pmoney.gif| | | class="ground" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]75,000 | ||
| class="ground" | 100 | | class="ground" | 100 | ||
| class="ground" | 100% | | class="ground" | 100% | ||
Line 215: | Line 222: | ||
| class="normal" | Facade | | class="normal" | Facade | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]52,500 | ||
| class="normal" | 70 | | class="normal" | 70 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
Line 222: | Line 229: | ||
| class="normal" | Flail | | class="normal" | Flail | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]112,500 | ||
| class="normal" | 150 | | class="normal" | 150 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
Line 229: | Line 236: | ||
| class="dark" | Fling | | class="dark" | Fling | ||
| class="dark" | [[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | | class="dark" | [[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | ||
| class="dark" | [[File:Pmoney.gif| | | class="dark" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]97,500 | ||
| class="dark" | 130 | | class="dark" | 130 | ||
| class="dark" | 100% | | class="dark" | 100% | ||
Line 236: | Line 243: | ||
| class="fighting" | Focus Blast | | class="fighting" | Focus Blast | ||
| class="fighting" | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | | class="fighting" | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | ||
| class="fighting" | [[File:Pmoney.gif| | | class="fighting" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]90,000 | ||
| class="fighting" | 120 | | class="fighting" | 120 | ||
| class="fighting" | 70% | | class="fighting" | 70% | ||
Line 243: | Line 250: | ||
| class="normal" | Frustration | | class="normal" | Frustration | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]76,500 | ||
| class="normal" | 102 | | class="normal" | 102 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
Line 250: | Line 257: | ||
| class="bug" | Fury Cutter | | class="bug" | Fury Cutter | ||
| class="bug" | [[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] | | class="bug" | [[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] | ||
| class="bug" | [[File:Pmoney.gif| | | class="bug" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]37,500 | ||
| class="bug" | 50 | | class="bug" | 50 | ||
| class="bug" | 100% | | class="bug" | 100% | ||
Line 257: | Line 264: | ||
| class="normal" | Fury Swipes | | class="normal" | Fury Swipes | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]33,750 | ||
| class="normal" | 45 | | class="normal" | 45 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
Line 264: | Line 271: | ||
| class="normal" | Giga Impact | | class="normal" | Giga Impact | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]112,500 | ||
| class="normal" | 150 | | class="normal" | 150 | ||
| class="normal" | 90% | | class="normal" | 90% | ||
Line 271: | Line 278: | ||
| class="steel" | Gyro Ball | | class="steel" | Gyro Ball | ||
| class="steel" | [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | | class="steel" | [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | ||
| class="steel" | [[File:Pmoney.gif| | | class="steel" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]112,500 | ||
| class="steel" | 150 | | class="steel" | 150 | ||
| class="steel" | 100% | | class="steel" | 100% | ||
Line 278: | Line 285: | ||
| class="bug" | Hidden Power (Bug) | | class="bug" | Hidden Power (Bug) | ||
| class="bug" | [[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] | | class="bug" | [[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] | ||
| class="bug" | [[File:Pmoney.gif| | | class="bug" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="bug" | 60 | | class="bug" | 60 | ||
| class="bug" | 100% | | class="bug" | 100% | ||
Line 285: | Line 292: | ||
| class="dark" | Hidden Power (Dark) | | class="dark" | Hidden Power (Dark) | ||
| class="dark" | [[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | | class="dark" | [[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | ||
| class="dark" | [[File:Pmoney.gif| | | class="dark" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="dark" | 60 | | class="dark" | 60 | ||
| class="dark" | 100% | | class="dark" | 100% | ||
Line 292: | Line 299: | ||
| class="dragon" | Hidden Power (Dragon) | | class="dragon" | Hidden Power (Dragon) | ||
| class="dragon" | [[File:Dragon.gif|link=Dragon|Dragon]] | | class="dragon" | [[File:Dragon.gif|link=Dragon|Dragon]] | ||
| class="dragon" | [[File:Pmoney.gif| | | class="dragon" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="dragon" | 60 | | class="dragon" | 60 | ||
| class="dragon" | 100% | | class="dragon" | 100% | ||
Line 299: | Line 306: | ||
| class="electric" | Hidden Power (Electric) | | class="electric" | Hidden Power (Electric) | ||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | | class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | ||
| class="electric" | [[File:Pmoney.gif| | | class="electric" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="electric" | 60 | | class="electric" | 60 | ||
| class="electric" | 100% | | class="electric" | 100% | ||
Line 306: | Line 313: | ||
| class="fairy" | Hidden Power (Fairy) | | class="fairy" | Hidden Power (Fairy) | ||
| class="fairy" | [[File:Fairy.gif|link=Fairy|Fairy]] | | class="fairy" | [[File:Fairy.gif|link=Fairy|Fairy]] | ||
| class="fairy" | [[File:Pmoney.gif| | | class="fairy" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="fairy" | 60 | | class="fairy" | 60 | ||
| class="fairy" | 100% | | class="fairy" | 100% | ||
Line 313: | Line 320: | ||
| class="fighting" | Hidden Power (Fighting) | | class="fighting" | Hidden Power (Fighting) | ||
| class="fighting" | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | | class="fighting" | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | ||
| class="fighting" | [[File:Pmoney.gif| | | class="fighting" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="fighting" | 60 | | class="fighting" | 60 | ||
| class="fighting" | 100% | | class="fighting" | 100% | ||
Line 320: | Line 327: | ||
| class="fire" | Hidden Power (Fire) | | class="fire" | Hidden Power (Fire) | ||
| class="fire" | [[File:Fire.gif|link=Fire|Fire]] | | class="fire" | [[File:Fire.gif|link=Fire|Fire]] | ||
| class="fire" | [[File:Pmoney.gif| | | class="fire" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="fire" | 60 | | class="fire" | 60 | ||
| class="fire" | 100% | | class="fire" | 100% | ||
Line 327: | Line 334: | ||
| class="flying" | Hidden Power (Flying) | | class="flying" | Hidden Power (Flying) | ||
| class="flying" | [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | | class="flying" | [[File:Flying.gif|link=Flying|Flying]] | ||
| class="flying" | [[File:Pmoney.gif| | | class="flying" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="flying" | 60 | | class="flying" | 60 | ||
| class="flying" | 100% | | class="flying" | 100% | ||
Line 334: | Line 341: | ||
| class="ghost" | Hidden Power (Ghost) | | class="ghost" | Hidden Power (Ghost) | ||
| class="ghost" | [[File:Ghost.gif|link=Ghost|Ghost]] | | class="ghost" | [[File:Ghost.gif|link=Ghost|Ghost]] | ||
| class="ghost" | [[File:Pmoney.gif| | | class="ghost" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="ghost" | 60 | | class="ghost" | 60 | ||
| class="ghost" | 100% | | class="ghost" | 100% | ||
Line 341: | Line 348: | ||
| class="grass" | Hidden Power (Grass) | | class="grass" | Hidden Power (Grass) | ||
| class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] | | class="grass" | [[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] | ||
| class="grass" | [[File:Pmoney.gif| | | class="grass" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="grass" | 60 | | class="grass" | 60 | ||
| class="grass" | 100% | | class="grass" | 100% | ||
Line 348: | Line 355: | ||
| class="ground" | Hidden Power (Ground) | | class="ground" | Hidden Power (Ground) | ||
| class="ground" | [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | | class="ground" | [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | ||
| class="ground" | [[File:Pmoney.gif| | | class="ground" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="ground" | 60 | | class="ground" | 60 | ||
| class="ground" | 100% | | class="ground" | 100% | ||
Line 355: | Line 362: | ||
| class="ice" | Hidden Power (Ice) | | class="ice" | Hidden Power (Ice) | ||
| class="ice" | [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | | class="ice" | [[File:Ice.gif|link=Ice|Ice]] | ||
| class="ice" | [[File:Pmoney.gif| | | class="ice" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="ice" | 60 | | class="ice" | 60 | ||
| class="ice" | 100% | | class="ice" | 100% | ||
Line 362: | Line 369: | ||
| class="normal" | Hidden Power (Normal) | | class="normal" | Hidden Power (Normal) | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="normal" | 60 | | class="normal" | 60 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
Line 369: | Line 376: | ||
| class="poison" | Hidden Power (Poison) | | class="poison" | Hidden Power (Poison) | ||
| class="poison" | [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | | class="poison" | [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | ||
| class="poison" | [[File:Pmoney.gif| | | class="poison" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="poison" | 60 | | class="poison" | 60 | ||
| class="poison" | 100% | | class="poison" | 100% | ||
Line 376: | Line 383: | ||
| class="psychic" | Hidden Power (Psychic) | | class="psychic" | Hidden Power (Psychic) | ||
| class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | | class="psychic" | [[File:Psychic.gif|link=Psychic|Psychic]] | ||
| class="psychic" | [[File:Pmoney.gif| | | class="psychic" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="psychic" | 60 | | class="psychic" | 60 | ||
| class="psychic" | 100% | | class="psychic" | 100% | ||
Line 383: | Line 390: | ||
| class="rock" | Hidden Power (Rock) | | class="rock" | Hidden Power (Rock) | ||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] | | class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] | ||
| class="rock" | [[File:Pmoney.gif| | | class="rock" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="rock" | 60 | | class="rock" | 60 | ||
| class="rock" | 100% | | class="rock" | 100% | ||
Line 390: | Line 397: | ||
| class="steel" | Hidden Power (Steel) | | class="steel" | Hidden Power (Steel) | ||
| class="steel" | [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | | class="steel" | [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | ||
| class="steel" | [[File:Pmoney.gif| | | class="steel" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="steel" | 60 | | class="steel" | 60 | ||
| class="steel" | 100% | | class="steel" | 100% | ||
Line 397: | Line 404: | ||
| class="water" | Hidden Power (Water) | | class="water" | Hidden Power (Water) | ||
| class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | | class="water" | [[File:Water.gif|link=Water|Water]] | ||
| class="water" | [[File:Pmoney.gif| | | class="water" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="water" | 60 | | class="water" | 60 | ||
| class="water" | 100% | | class="water" | 100% | ||
Line 404: | Line 411: | ||
| class="normal" | Hyper Beam | | class="normal" | Hyper Beam | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]112,500 | ||
| class="normal" | 150 | | class="normal" | 150 | ||
| class="normal" | 90% | | class="normal" | 90% | ||
Line 411: | Line 418: | ||
| class="ground" | Magnitude | | class="ground" | Magnitude | ||
| class="ground" | [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | | class="ground" | [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | ||
| class="ground" | [[File:Pmoney.gif| | | class="ground" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]52,500 | ||
| class="ground" | 70 | | class="ground" | 70 | ||
| class="ground" | 100% | | class="ground" | 100% | ||
Line 418: | Line 425: | ||
| class="steel" | Metal Claw | | class="steel" | Metal Claw | ||
| class="steel" | [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | | class="steel" | [[File:Steel.gif|link=Steel|Steel]] | ||
| class="steel" | [[File:Pmoney.gif| | | class="steel" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]37,500 | ||
| class="steel" | 50 | | class="steel" | 50 | ||
| class="steel" | 95% | | class="steel" | 95% | ||
Line 425: | Line 432: | ||
| class="ground" | Mud Shot | | class="ground" | Mud Shot | ||
| class="ground" | [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | | class="ground" | [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | ||
| class="ground" | [[File:Pmoney.gif| | | class="ground" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]41,250 | ||
| class="ground" | 55 | | class="ground" | 55 | ||
| class="ground" | 95% | | class="ground" | 95% | ||
Line 432: | Line 439: | ||
| class="dark" | Night Slash | | class="dark" | Night Slash | ||
| class="dark" | [[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | | class="dark" | [[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | ||
| class="dark" | [[File:Pmoney.gif| | | class="dark" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]52,500 | ||
| class="dark" | 70 | | class="dark" | 70 | ||
| class="dark" | 100% | | class="dark" | 100% | ||
Line 439: | Line 446: | ||
| class="poison" | Poison Jab | | class="poison" | Poison Jab | ||
| class="poison" | [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | | class="poison" | [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | ||
| class="poison" | [[File:Pmoney.gif| | | class="poison" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]60,000 | ||
| class="poison" | 80 | | class="poison" | 80 | ||
| class="poison" | 100% | | class="poison" | 100% | ||
Line 446: | Line 453: | ||
| class="poison" | Poison Sting | | class="poison" | Poison Sting | ||
| class="poison" | [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | | class="poison" | [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | ||
| class="poison" | [[File:Pmoney.gif| | | class="poison" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]11,250 | ||
| class="poison" | 15 | | class="poison" | 15 | ||
| class="poison" | 100% | | class="poison" | 100% | ||
Line 453: | Line 460: | ||
| class="normal" | Rapid Spin | | class="normal" | Rapid Spin | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]15,000 | ||
| class="normal" | 20 | | class="normal" | 20 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
Line 460: | Line 467: | ||
| class="normal" | Return | | class="normal" | Return | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]76,500 | ||
| class="normal" | 102 | | class="normal" | 102 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
Line 467: | Line 474: | ||
| class="normal" | Rock Climb | | class="normal" | Rock Climb | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]67,500 | ||
| class="normal" | 90 | | class="normal" | 90 | ||
| class="normal" | 85% | | class="normal" | 85% | ||
Line 474: | Line 481: | ||
| class="rock" | Rock Slide | | class="rock" | Rock Slide | ||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] | | class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] | ||
| class="rock" | [[File:Pmoney.gif| | | class="rock" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]56,250 | ||
| class="rock" | 75 | | class="rock" | 75 | ||
| class="rock" | 90% | | class="rock" | 90% | ||
Line 481: | Line 488: | ||
| class="fighting" | Rock Smash | | class="fighting" | Rock Smash | ||
| class="fighting" | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | | class="fighting" | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | ||
| class="fighting" | [[File:Pmoney.gif| | | class="fighting" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]30,000 | ||
| class="fighting" | 40 | | class="fighting" | 40 | ||
| class="fighting" | 100% | | class="fighting" | 100% | ||
Line 488: | Line 495: | ||
| class="rock" | Rock Tomb | | class="rock" | Rock Tomb | ||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] | | class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] | ||
| class="rock" | [[File:Pmoney.gif| | | class="rock" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="rock" | 60 | | class="rock" | 60 | ||
| class="rock" | 95% | | class="rock" | 95% | ||
Line 495: | Line 502: | ||
| class="rock" | Rollout | | class="rock" | Rollout | ||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] | | class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] | ||
| class="rock" | [[File:Pmoney.gif| | | class="rock" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]22,500 | ||
| class="rock" | 30 | | class="rock" | 30 | ||
| class="rock" | 90% | | class="rock" | 90% | ||
Line 502: | Line 509: | ||
| class="normal" | Round | | class="normal" | Round | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="normal" | 60 | | class="normal" | 60 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
Line 509: | Line 516: | ||
| class="ground" | Sand Tomb | | class="ground" | Sand Tomb | ||
| class="ground" | [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | | class="ground" | [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | ||
| class="ground" | [[File:Pmoney.gif| | | class="ground" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]26,250 | ||
| class="ground" | 35 | | class="ground" | 35 | ||
| class="ground" | 85% | | class="ground" | 85% | ||
Line 516: | Line 523: | ||
| class="normal" | Scratch | | class="normal" | Scratch | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]30,000 | ||
| class="normal" | 40 | | class="normal" | 40 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
Line 523: | Line 530: | ||
| class="ghost" | Shadow Claw | | class="ghost" | Shadow Claw | ||
| class="ghost" | [[File:Ghost.gif|link=Ghost|Ghost]] | | class="ghost" | [[File:Ghost.gif|link=Ghost|Ghost]] | ||
| class="ghost" | [[File:Pmoney.gif| | | class="ghost" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]52,500 | ||
| class="ghost" | 70 | | class="ghost" | 70 | ||
| class="ghost" | 100% | | class="ghost" | 100% | ||
Line 530: | Line 537: | ||
| class="normal" | Slash | | class="normal" | Slash | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]52,500 | ||
| class="normal" | 70 | | class="normal" | 70 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
Line 537: | Line 544: | ||
| class="rock" | Stone Edge | | class="rock" | Stone Edge | ||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] | | class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] | ||
| class="rock" | [[File:Pmoney.gif| | | class="rock" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]75,000 | ||
| class="rock" | 100 | | class="rock" | 100 | ||
| class="rock" | 80% | | class="rock" | 80% | ||
Line 544: | Line 551: | ||
| class="normal" | Strength | | class="normal" | Strength | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]60,000 | ||
| class="normal" | 80 | | class="normal" | 80 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
Line 551: | Line 558: | ||
| class="normal" | Swift | | class="normal" | Swift | ||
| class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | | class="normal" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| class="normal" | [[File:Pmoney.gif| | | class="normal" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="normal" | 60 | | class="normal" | 60 | ||
| class="normal" | 100% | | class="normal" | 100% | ||
Line 558: | Line 565: | ||
| class="dark" | Thief | | class="dark" | Thief | ||
| class="dark" | [[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | | class="dark" | [[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | ||
| class="dark" | [[File:Pmoney.gif| | | class="dark" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]45,000 | ||
| class="dark" | 60 | | class="dark" | 60 | ||
| class="dark" | 100% | | class="dark" | 100% | ||
Line 565: | Line 572: | ||
| class="bug" | X-Scissor | | class="bug" | X-Scissor | ||
| class="bug" | [[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] | | class="bug" | [[File:Bug.gif|link=Bug|Bug]] | ||
| class="bug" | [[File:Pmoney.gif| | | class="bug" | [[File:Pmoney.gif|Pokémoney]]60,000 | ||
| class="bug" | 80 | | class="bug" | 80 | ||
| class="bug" | 100% | | class="bug" | 100% |