Editor
6,807
edits
Sneezeball (talk | contribs) m (→Attacks) |
|||
Line 81: | Line 81: | ||
<!-- Attacks Table --> | <!-- Attacks Table --> | ||
<div align="center"> | <div align="center"> | ||
{| | {| class="text-center margin-top-10 border-rad-10" | ||
|- class="container-attacks" | |- class="container-attacks" | ||
| | | class="attacks" | '''Originating Pokémon''' | ||
| | | class="attacks" | '''Attack''' | ||
| | | class="attacks" | '''Type''' | ||
| | | class="attacks" | '''Power''' | ||
| | | class="attacks" | '''Accuracy''' | ||
| | | class="attacks" | '''Category''' | ||
|- class="container-poison" | |||
| class="poison" | Nidorina | |||
| class="poison" | Poison Fang | |||
| class="poison" | [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | |||
| class="poison" | 50 | |||
| class="poison" | 100% | |||
| class="poison" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-dark" | |||
| class="poison" | Nidorina | |||
| class="poison" | Bite | |||
| class="poison" | [[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | |||
| class="poison" | 60 | |||
| class="poison" | 100% | |||
| class="poison" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-fighting" | |- class="container-fighting" | ||
| | | class="poison" | Nidorina | ||
| | | class="poison" | Double Kick | ||
| | | class="poison" | [[File:Fighting.gif|link=Fighting|Fighting]] | ||
| | | class="poison" | 60 | ||
| | | class="poison" | 100% | ||
| | | class="poison" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-normal" | |- class="container-normal" | ||
| | | class="poison" | Nidorina | ||
| class="poison" | Take Down | |||
| class="poison" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | |||
| class="poison" | 90 | |||
| class="poison" | 85% | |||
| class="poison" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- class="container-poison" | |- class="container-poison" | ||
| | | class="poison" | [[Nidoran (F)]] | ||
| | | class="poison" | Poison Sting | ||
| | | class="poison" | [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | ||
| | | class="poison" | 15 | ||
| | | class="poison" | 100% | ||
| | | class="poison" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|- class="container-dark" | |||
| class="poison" | [[Nidoran (F)]] | |||
| class="poison" | Bite | |||
| class="poison" | [[File:Dark.gif|link=Dark|Dark]] | |||
| class="poison" | 60 | |||
| class="poison" | 100% | |||
| class="poison" | [[File:Physical.png|Physical]] | |||
|- class="container-normal" | |- class="container-normal" | ||
| | | class="poison" | [[Nidoran (F)]] | ||
| | | class="poison" | Scratch | ||
| | | class="poison" | [[File:Normal.gif|link=Normal|Normal]] | ||
| | | class="poison" | 40 | ||
| | | class="poison" | 100% | ||
| | | class="poison" | [[File:Physical.png|Physical]] | ||
|} | |} | ||
</div> | </div> |