Editor
6,807
edits
Sneezeball (talk | contribs) m (→Availability) |
Sneezeball (talk | contribs) (→Gyms) |
||
Line 694: | Line 694: | ||
===Gyms=== | ===Gyms=== | ||
{| class="text-center margin-top-10 width-100 border-rad-10" | |||
{| | | class="container-grass"| '''Pokémon''' | ||
| | | class="container-grass"| '''Owner / Location''' | ||
| | | class="container-grass"| '''Attacks''' | ||
| class="container-grass"| '''Level''' | |||
| | |- class="container-grass" | ||
| | | class="grass" | [[File:Venusaur.gif|Venusaur]]<br />Venusaur<br/>[[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | ||
| | | class="grass" | Erika Celadon City Gym | ||
| | | class="grass" | Sludge Bomb<br />Giga Drain<br />Slam<br />Poison Powder | ||
| class="grass" | 36 | |||
|- class="container-grass" | |||
| | | class="grass" | [[File:Venusaur.gif|Venusaur]]<br />Venusaur<br/>[[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | ||
| class="grass" | Blue Kanto Champion | |||
| | | class="grass" | Giga Drain<br />Solar Beam<br />Double-Edge<br />Sludge Bomb | ||
| | | class="grass" | 100 | ||
|- | |- class="container-grass" | ||
| | | class="grass" | [[File:Venusaur.gif|Venusaur]]<br />Venusaur<br/>[[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | ||
| class="grass" | Drake Pummelo Stadium | |||
| | | class="grass" | Frenzy Plant<br />Power Whip<br />Earthquake<br />Gunk Shot | ||
| class="grass" | 93 | |||
| | |- class="container-grass" | ||
| | | class="grass" | [[File:Venusaur.gif|Venusaur]]<br />Venusaur<br/>[[File:Grass.gif|link=Grass|Grass]] [[File:Poison.gif|link=Poison|Poison]] | ||
|- | | class="grass" | Palace Mavern Spenser Hoenn Battle Palace | ||
| | | class="grass" | Solar Beam<br />Sludge Bomb<br />Earthquake<br />Razor Leaf | ||
| class="grass" | 120 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|} | |} | ||