Editor
4,291
edits
Sneezeball (talk | contribs) |
Strayazilas (talk | contribs) |
||
Line 172: | Line 172: | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:034MS.png|link=Nidoking|Nidoking]]<br/>#034<br/>[[Nidoking]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:034MS.png|link=Nidoking|Nidoking]]<br/>#034<br/>[[Nidoking]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:041MS.png|link=Zubat|Zubat]]<br/>#041<br/>[[Zubat]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:041MS.png|link=Zubat|Zubat]]<br/>#041<br/>[[Zubat]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:041HMS.png|link=Zubat (Halloween)|Zubat (Halloween)]]<br/>#041H<br/>[[Zubat (Halloween)]] | |||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:042MS.png|link=Golbat|Golbat]]<br/>#042<br/>[[Golbat]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:042MS.png|link=Golbat|Golbat]]<br/>#042<br/>[[Golbat]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:042HMS.png|link=Golbat (Halloween)|Golbat (Halloween)]]<br/>#042H<br/>[[Golbat (Halloween)]] | |||
|- | |||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:088MS.png|link=Grimer|Grimer]]<br/>#088<br/>[[Grimer]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:088MS.png|link=Grimer|Grimer]]<br/>#088<br/>[[Grimer]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:088AMS.png|link=Grimer (Alolan)|Grimer (Alolan)]]<br/>#088A<br/>[[Grimer (Alolan)]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:088AMS.png|link=Grimer (Alolan)|Grimer (Alolan)]]<br/>#088A<br/>[[Grimer (Alolan)]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:089MS.png|link=Muk|Muk]]<br/>#089<br/>[[Muk]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:089MS.png|link=Muk|Muk]]<br/>#089<br/>[[Muk]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:089AMS.png|link=Muk (Alolan)|Muk (Alolan)]]<br/>#089A<br/>[[Muk (Alolan)]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:089AMS.png|link=Muk (Alolan)|Muk (Alolan)]]<br/>#089A<br/>[[Muk (Alolan)]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:109MS.png|link=Koffing|Koffing]]<br/>#109<br/>[[Koffing]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:109MS.png|link=Koffing|Koffing]]<br/>#109<br/>[[Koffing]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:110MS.png|link=Weezing|Weezing]]<br/>#110<br/>[[Weezing]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:110MS.png|link=Weezing|Weezing]]<br/>#110<br/>[[Weezing]] | ||
|- | |||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:316MS.png|link=Gulpin|Gulpin]]<br/>#316<br/>[[Gulpin]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:316MS.png|link=Gulpin|Gulpin]]<br/>#316<br/>[[Gulpin]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:317MS.png|link=Swalot|Swalot]]<br/>#317<br/>[[Swalot]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:317MS.png|link=Swalot|Swalot]]<br/>#317<br/>[[Swalot]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:336MS.png|link=Seviper|Seviper]]<br/>#336<br/>[[Seviper]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:336MS.png|link=Seviper|Seviper]]<br/>#336<br/>[[Seviper]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:434MS.png|link=Stunky|Stunky]]<br/>#434<br/>[[Stunky]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:434MS.png|link=Stunky|Stunky]]<br/>#434<br/>[[Stunky]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:435MS.png|link=Skuntank|Skuntank]]<br/>#435<br/>[[Skuntank]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:435MS.png|link=Skuntank|Skuntank]]<br/>#435<br/>[[Skuntank]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:451MS.png|link=Skorupi|Skorupi]]<br/>#451<br/>[[Skorupi]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:451MS.png|link=Skorupi|Skorupi]]<br/>#451<br/>[[Skorupi]] | ||
|- | |||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:452MS.png|link=Drapion|Drapion]]<br/>#452<br/>[[Drapion]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:452MS.png|link=Drapion|Drapion]]<br/>#452<br/>[[Drapion]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:453MS.png|link=Croagunk|Croagunk]]<br/>#453<br/>[[Croagunk]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:453MS.png|link=Croagunk|Croagunk]]<br/>#453<br/>[[Croagunk]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:454MS.png|link=Toxicroak|Toxicroak]]<br/>#454<br/>[[Toxicroak]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:454MS.png|link=Toxicroak|Toxicroak]]<br/>#454<br/>[[Toxicroak]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:493PoiMS.png|link=Arceus (Poison)|Arceus (Poison)]]<br/>#493Poi<br/>[[Arceus (Poison)]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:493PoiMS.png|link=Arceus (Poison)|Arceus (Poison)]]<br/>#493Poi<br/>[[Arceus (Poison)]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:568MS.png|link=Trubbish|Trubbish]]<br/>#568<br/>[[Trubbish]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:568MS.png|link=Trubbish|Trubbish]]<br/>#568<br/>[[Trubbish]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:569MS.png|link=Garbodor|Garbodor]]<br/>#569<br/>[[Garbodor]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:569MS.png|link=Garbodor|Garbodor]]<br/>#569<br/>[[Garbodor]] | ||
|- | |||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:690MS.png|link=Skrelp|Skrelp]]<br/>#690<br/>[[Skrelp]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:690MS.png|link=Skrelp|Skrelp]]<br/>#690<br/>[[Skrelp]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:691MS.png|link=Dragalge|Dragalge]]<br/>#691<br/>[[Dragalge]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:691MS.png|link=Dragalge|Dragalge]]<br/>#691<br/>[[Dragalge]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:747MS.png|link=Mareanie|Mareanie]]<br/>#747<br/>[[Mareanie]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:747MS.png|link=Mareanie|Mareanie]]<br/>#747<br/>[[Mareanie]] | ||
| class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:748MS.png|link=Toxapex|Toxapex]]<br/>#748<br/>[[Toxapex]] | | class="poison-dex" style="width:140px;" | [[File:748MS.png|link=Toxapex|Toxapex]]<br/>#748<br/>[[Toxapex]] | ||
Line 203: | Line 205: | ||
|} | |} | ||
</div> | </div> | ||
====Secondary Poison Type==== | ====Secondary Poison Type==== | ||
<div align="center"> | <div align="center"> |