17,382
edits
Tag: Reverted |
(Added Paldea starters) |
||
| (29 intermediate revisions by 6 users not shown) | |||
| Line 21: | Line 21: | ||
| class="container-fire" | [[File:Charmander.png|link=Charmander|Charmander]]<br />[[Charmander]] | | class="container-fire" | [[File:Charmander.png|link=Charmander|Charmander]]<br />[[Charmander]] | ||
| class="container-water" | [[File:Squirtle.png|link=Squirtle|Squirtle]]<br />[[Squirtle]] | | class="container-water" | [[File:Squirtle.png|link=Squirtle|Squirtle]]<br />[[Squirtle]] | ||
| class="container-normal" | [[File: | | class="container-normal" | [[File:Pidgey.png|link=Pidgey|Pidgey]]<br />[[Pidgey]] | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
| Line 33: | Line 33: | ||
| class="pkmn" width="170" | Additional Starter Pokémon | | class="pkmn" width="170" | Additional Starter Pokémon | ||
|- | |- | ||
| class="container-grass" | [[File: | | class="container-grass" | [[File:Chikorita.png|link=Chikorita|Chikorita]]<br />[[Chikorita]] | ||
| class="container-fire" | [[File:Cyndaquil.png|link=Cyndaquil|Cyndaquil]]<br />[[Cyndaquil]] | | class="container-fire" | [[File:Cyndaquil.png|link=Cyndaquil|Cyndaquil]]<br />[[Cyndaquil]] | ||
| class="container-water" | [[File:Totodile.png|link=Totodile|Totodile]]<br />[[Totodile]] | | class="container-water" | [[File:Totodile.png|link=Totodile|Totodile]]<br />[[Totodile]] | ||
| Line 126: | Line 126: | ||
| class="container-fire" | [[File:Scorbunny.png|link=Scorbunny|Scorbunny]]<br />[[Scorbunny]] | | class="container-fire" | [[File:Scorbunny.png|link=Scorbunny|Scorbunny]]<br />[[Scorbunny]] | ||
| class="container-water" | [[File:Sobble.png|link=Sobble|Sobble]]<br />[[Sobble]] | | class="container-water" | [[File:Sobble.png|link=Sobble|Sobble]]<br />[[Sobble]] | ||
| class="container- | | class="container-normal" | [[File:Skwovet.png|link=Skwovet|Skwovet]]<br />[[Skwovet]] | ||
|- | |||
|} | |||
===Paldea Region Starter Pokémon=== | |||
{| style="text-align:center;border-radius:10px;margin:0 auto;" | |||
|- class="container-pkmn" | |||
| class="pkmn" width="170" | Grass Type Starter Pokémon | |||
| class="pkmn" width="170" | Fire Type Starter Pokémon | |||
| class="pkmn" width="170" | Water Type Starter Pokémon | |||
| class="pkmn" width="170" | Additional Starter Pokémon | |||
|- | |||
| class="container-grass" | [[File:Sprigatito.png|link=Sprigatito|Sprigatito]]<br />[[Sprigatito]] | |||
| class="container-fire" | [[File:Fuecoco.png|link=Fuecoco|Fuecoco]]<br />[[Fuecoco]] | |||
| class="container-water" | [[File:Quaxly.png|link=Quaxly|Quaxly]]<br />[[Quaxly]] | |||
| class="container-electric" | [[File:Pawmi.png|link=Pawmi|Pawmi]]<br />[[Pawmi]] | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||