Editor
650
edits
IllumiNoob (talk | contribs) |
|||
Line 510: | Line 510: | ||
</div> | </div> | ||
<!-- End Attacks Table --> | <!-- End Attacks Table --> | ||
===Sidequests=== | |||
<!-- Sidequest Appearances Table --> | |||
{| class="container-rock" style="text-align: center; float: center; width: 100%; margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | |||
| class="rock"| Pokémon | |||
| class="rock"| Type | |||
| class="rock"| Owner | |||
| class="rock"| Battle # | |||
| class="rock"| Attack 1 | |||
| class="rock"| Attack 2 | |||
| class="rock"| Attack 3 | |||
| class="rock"| Attack 4 | |||
| class="rock"| Level | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Shadow Geodude.gif|Shadow Geodude]]<br />Shadow Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Camper Jerry | |||
| class="rock" | 11 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Camper Liam | |||
| class="rock" | 12 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Hiker Franklin | |||
| class="rock" | 23 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | PKMN Breeder Sherman | |||
| class="rock" | 37 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Hiker Andy | |||
| class="rock" | 113 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Dark Geodude.gif|Dark Geodude]]<br />Dark Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Hiker Shaun | |||
| class="rock" | 114 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Shiny Geodude.gif|Shiny Geodude]]<br />Shiny Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Hiker Hank | |||
| class="rock" | 115 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Mystic Geodude.gif|Mystic Geodude]]<br />Mystic Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Hiker Hank | |||
| class="rock" | 115 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | School Kid Laura | |||
| class="rock" | 123 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Rock Trainer Jim | |||
| class="rock" | 337 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Rock Trainer Sally | |||
| class="rock" | 339 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Rock Trainer Darius | |||
| class="rock" | 340 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Pokémon Breeder Becky | |||
| class="rock" | 371 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Ninja Boy Manus | |||
| class="rock" | 376 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Hiker Jeffrey | |||
| class="rock" | 402 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Engineer Manuel | |||
| class="rock" | 458 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Hiker Clark | |||
| class="rock" | 515 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Hiker Clark | |||
| class="rock" | 515 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Shiny Geodude.gif|Shiny Geodude]]<br />Shiny Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Hiker Trent | |||
| class="rock" | 572 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Hiker Trent | |||
| class="rock" | 572 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Hiker Brice | |||
| class="rock" | 573 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Hiker Trent | |||
| class="rock" | 574 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Pokémon Steve | |||
| class="rock" | 589 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | ??? | |||
| class="rock" | 781 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Shadow Geodude.gif|Shadow Geodude]]<br />Shadow Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Cipher Peon Doven | |||
| class="rock" | 844 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Shadow Geodude.gif|Shadow Geodude]]<br />Shadow Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Cipher Peon Skrub | |||
| class="rock" | 846 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Shadow Geodude.gif|Shadow Geodude]]<br />Shadow Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Lady Gwin | |||
| class="rock" | 950 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Shadow Geodude.gif|Shadow Geodude]]<br />Shadow Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | St.Performer Simes | |||
| class="rock" | 952 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Dark Geodude.gif|Dark Geodude]]<br />Dark Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Hiker Daniel | |||
| class="rock" | 1014 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Dark Geodude.gif|Dark Geodude]]<br />Dark Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Hiker Daniel | |||
| class="rock" | 1014 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Dark Geodude.gif|Dark Geodude]]<br />Dark Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Camper Zackary | |||
| class="rock" | 1016 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Mystic Geodude.gif|Mystic Geodude]]<br />Mystic Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Camper Zackary | |||
| class="rock" | 1016 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Hiker Nicholas | |||
| class="rock" | 1017 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Cyclist Axel | |||
| class="rock" | 1042 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Cyclist James | |||
| class="rock" | 1044 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Mystic Geodude.gif|Mystic Geodude]]<br />Mystic Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Cyclist John | |||
| class="rock" | 1046 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Mystic Geodude.gif|Mystic Geodude]]<br />Mystic Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Cyclist Ryan | |||
| class="rock" | 1047 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Cyclist Rachel | |||
| class="rock" | 1048 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Dark Geodude.gif|Dark Geodude]]<br />Dark Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Youngster Austin | |||
| class="rock" | 1051 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Dark Geodude.gif|Dark Geodude]]<br />Dark Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Youngster Austin | |||
| class="rock" | 1051 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Hiker Kevin | |||
| class="rock" | 1052 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Shiny Geodude.gif|Shiny Geodude]]<br />Shiny Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Hiker Kevin | |||
| class="rock" | 1052 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Shiny Geodude.gif|Shiny Geodude]]<br />Shiny Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Hiker Justin | |||
| class="rock" | 1056 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Mystic Geodude.gif|Mystic Geodude]]<br />Mystic Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Hiker Justin | |||
| class="rock" | 1056 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Hiker Robert | |||
| class="rock" | 1057 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Dark Geodude.gif|Dark Geodude]]<br />Dark Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Ruin Maniac Karl | |||
| class="rock" | 1072 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Mystic Geodude.gif|Mystic Geodude]]<br />Mystic Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Ruin Maniac Karl | |||
| class="rock" | 1072 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Bella & Pa Ava & Matt | |||
| class="rock" | 1074 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Dark Geodude.gif|Dark Geodude]]<br />Dark Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Ruin Maniac Calvin | |||
| class="rock" | 1081 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Dark Geodude.gif|Dark Geodude]]<br />Dark Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Black Belt Derek | |||
| class="rock" | 1082 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Shiny Geodude.gif|Shiny Geodude]]<br />Shiny Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Ace Trainer Maya | |||
| class="rock" | 1086 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Shiny Geodude.gif|Shiny Geodude]]<br />Shiny Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Policeman Danny | |||
| class="rock" | 1102 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Shiny Geodude.gif|Shiny Geodude]]<br />Shiny Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Collector Dominique | |||
| class="rock" | 1103 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Dark Geodude.gif|Dark Geodude]]<br />Dark Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Collector Dominique | |||
| class="rock" | 1103 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Geodude.gif|Geodude]]<br />Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Skier Bradley | |||
| class="rock" | 1153 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Mystic Geodude.gif|Mystic Geodude]]<br />Mystic Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Skier Bradley | |||
| class="rock" | 1153 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Shadow Geodude.gif|Shadow Geodude]]<br />Shadow Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Maid Alica | |||
| class="rock" | 1375 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Dark Geodude.gif|Dark Geodude]]<br />Dark Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Worker Gus | |||
| class="rock" | 1441 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Dark Geodude.gif|Dark Geodude]]<br />Dark Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | Hiker Russel | |||
| class="rock" | 1448 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Shiny Geodude.gif|Shiny Geodude]]<br />Shiny Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | ??? | |||
| class="rock" | 1562 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Shadow Geodude.gif|Shadow Geodude]]<br />Shadow Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | ??? | |||
| class="rock" | 1646 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Shadow Geodude.gif|Shadow Geodude]]<br />Shadow Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | ??? | |||
| class="rock" | 1647 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Dark Geodude.gif|Dark Geodude]]<br />Dark Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | ??? | |||
| class="rock" | 1650 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Shadow Geodude.gif|Shadow Geodude]]<br />Shadow Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | ??? | |||
| class="rock" | 1655 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
|- | |||
| class="rock" | [[File:Metallic Geodude.gif|Metallic Geodude]]<br />Metallic Geodude | |||
| class="rock" | [[File:Rock.gif|link=Rock|Rock]] [[File:Ground.gif|link=Ground|Ground]] | |||
| class="rock" | ??? | |||
| class="rock" | 1688 | |||
| class="rock" | Rock Throw | |||
| class="rock" | Magnitude | |||
| class="rock" | Tackle | |||
| class="rock" | Rollout | |||
| class="rock" | 100 | |||
}| | |||
<!-- End Sidequest Appearances Table --> |