Editor
650
edits
IllumiNoob (talk | contribs) |
|||
Line 448: | Line 448: | ||
</tr> | </tr> | ||
</table> | </table> | ||
===Sidequests=== | |||
<!-- Sidequest Appearances Table --> | |||
{| class="container-electric" style="text-align: center; float: center; width: 100%; margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | |||
| class="electric"| Pokémon | |||
| class="electric"| Type | |||
| class="electric"| Owner | |||
| class="electric"| Battle # | |||
| class="electric"| Attacks | |||
| class="electric"| Level | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Voltorb.gif|Voltorb]]<br />Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Picknicker Anita | |||
| class="electric" | 18 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Voltorb.gif|Dark Voltorb]]<br />Dark Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Picknicker Anita | |||
| class="electric" | 18 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Voltorb.gif|Voltorb]]<br />Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Engineer Baily | |||
| class="electric" | 31 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Voltorb.gif|Dark Voltorb]]<br />Dark Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Engineer Baily | |||
| class="electric" | 31 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Voltorb.gif|Voltorb]]<br />Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Gentleman Tucker | |||
| class="electric" | 32 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shiny Voltorb.gif|Shiny Voltorb]]<br />Shiny Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Picknicker Heidi | |||
| class="electric" | 35 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Voltorb.gif|Voltorb]]<br />Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Biker Nikolas | |||
| class="electric" | 49 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Voltorb.gif|Voltorb]]<br />Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Scientist Gill | |||
| class="electric" | 248 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Voltorb.gif|Voltorb]]<br />Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Electric Trainer Sara | |||
| class="electric" | 327 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Voltorb.gif|Voltorb]]<br />Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Electric Trainer Allo | |||
| class="electric" | 330 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Voltorb.gif|Dark Voltorb]]<br />Dark Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Electric Trainer Allo | |||
| class="electric" | 330 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shiny Voltorb.gif|Shiny Voltorb]]<br />Shiny Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Electric Trainer Allo | |||
| class="electric" | 330 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Voltorb.gif|Voltorb]]<br />Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Biker Rob | |||
| class="electric" | 367 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Voltorb.gif|Voltorb]]<br />Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Cue Ball Mia | |||
| class="electric" | 383 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Voltorb.gif|Voltorb]]<br />Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Scientist Mark | |||
| class="electric" | 420 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Voltorb.gif|Voltorb]]<br />Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Rocker Glee | |||
| class="electric" | 440 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Voltorb.gif|Voltorb]]<br />Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Super Nerd Niels | |||
| class="electric" | 460 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Voltorb.gif|Voltorb]]<br />Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Pokémon Miguel | |||
| class="electric" | 489 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Voltorb.gif|Voltorb]]<br />Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Guitarist Marcos | |||
| class="electric" | 493 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shiny Voltorb.gif|Shiny Voltorb]]<br />Shiny Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Triathlete Anthony | |||
| class="electric" | 547 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Voltorb.gif|Voltorb]]<br />Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Black Belt Rhett | |||
| class="electric" | 551 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Voltorb.gif|Voltorb]]<br />Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Pokémon Miguel | |||
| class="electric" | 552 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shiny Voltorb.gif|Shiny Voltorb]]<br />Shiny Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Pokémon Miguel | |||
| class="electric" | 552 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Voltorb.gif|Dark Voltorb]]<br />Dark Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 736 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Voltorb.gif|Voltorb]]<br />Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 738 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shadow Voltorb.gif|Shadow Voltorb]]<br />Shadow Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Wanderer Mirror B. | |||
| class="electric" | 848 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shadow Voltorb.gif|Shadow Voltorb]]<br />Shadow Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Bodybuilder Akmen | |||
| class="electric" | 897 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shadow Voltorb.gif|Shadow Voltorb]]<br />Shadow Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Hunter Athon | |||
| class="electric" | 967 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shadow Voltorb.gif|Shadow Voltorb]]<br />Shadow Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Wanderer Miror AB. | |||
| class="electric" | 976 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Voltorb.gif|Voltorb]]<br />Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Guitarist Tony | |||
| class="electric" | 1135 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Mystic Voltorb.gif|Mystic Voltorb]]<br />Mystic Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Smasher Mari | |||
| class="electric" | 1345 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shadow Voltorb.gif|Shadow Voltorb]]<br />Shadow Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 1597 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shadow Voltorb.gif|Shadow Voltorb]]<br />Shadow Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 1637 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shiny Voltorb.gif|Shiny Voltorb]]<br />Shiny Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 1642 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Mystic Voltorb.gif|Mystic Voltorb]]<br />Mystic Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 1643 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Metallic Voltorb.gif|Metallic Voltorb]]<br />Metallic Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 1694 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Voltorb.gif|Voltorb]]<br />Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 1704 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Voltorb.gif|Dark Voltorb]]<br />Dark Voltorb | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 1706 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Tackle<br />Spark<br />Rollout | |||
| class="electric" | 100 | |||
|} | |||
<!-- End Sidequest Appearances Table --> |