Editor
650
edits
No edit summary |
IllumiNoob (talk | contribs) |
||
Line 385: | Line 385: | ||
</tr> | </tr> | ||
</table> | </table> | ||
== Appearances == | |||
===Sidequests=== | |||
<!-- Sidequest Appearances Table --> | |||
{| class="container-electric" style="text-align: center; float: center; width: 100%; margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | |||
| class="electric"| Pokémon | |||
| class="electric"| Type | |||
| class="electric"| Owner | |||
| class="electric"| Battle # | |||
| class="electric"| Attacks | |||
| class="electric"| Level | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Metallic Electrode.gif|Metallic Electrode]]<br />Metallic Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Engineer Baily | |||
| class="electric" | 31 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Electrode.gif|Dark Electrode]]<br />Dark Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Gentleman Tucker | |||
| class="electric" | 32 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Electrode.gif|Dark Electrode]]<br />Dark Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Picknicker Heidi | |||
| class="electric" | 35 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Electrode.gif|Dark Electrode]]<br />Dark Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Biker Nikolas | |||
| class="electric" | 49 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shadow Electrode.gif|Shadow Electrode]]<br />Shadow Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Camper Justin | |||
| class="electric" | 62 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Electrode.gif|Dark Electrode]]<br />Dark Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Engineer Dan | |||
| class="electric" | 85 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Mystic Electrode.gif|Mystic Electrode]]<br />Mystic Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Cool Trainer George | |||
| class="electric" | 92 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Electrode.gif|Dark Electrode]]<br />Dark Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Scientist Gill | |||
| class="electric" | 248 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shiny Electrode.gif|Shiny Electrode]]<br />Shiny Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Juggler Mason | |||
| class="electric" | 272 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shadow Electrode.gif|Shadow Electrode]]<br />Shadow Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Juggler Mason | |||
| class="electric" | 272 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shadow Electrode.gif|Shadow Electrode]]<br />Shadow Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Electric Trainer Derek | |||
| class="electric" | 329 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Electrode.gif|Electrode]]<br />Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Electric Trainer Allo | |||
| class="electric" | 330 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Dark Electrode.gif|Dark Electrode]]<br />Dark Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Electric Trainer Allo | |||
| class="electric" | 330 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shiny Electrode.gif|Shiny Electrode]]<br />Shiny Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Electric Trainer Allo | |||
| class="electric" | 330 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Electrode.gif|Electrode]]<br />Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Striker Lex | |||
| class="electric" | 372 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Electrode.gif|Electrode]]<br />Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Scientist Mark | |||
| class="electric" | 420 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Electrode.gif|Electrode]]<br />Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Rocker Glee | |||
| class="electric" | 440 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shiny Electrode.gif|Shiny Electrode]]<br />Shiny Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Super Nerd Richaar | |||
| class="electric" | 441 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shiny Electrode.gif|Shiny Electrode]]<br />Shiny Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Super Nerd Niels | |||
| class="electric" | 460 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shiny Electrode.gif|Shiny Electrode]]<br />Shiny Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 715 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Electrode.gif|Electrode]]<br />Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | ??? | |||
| class="electric" | 718 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shadow Electrode.gif|Shadow Electrode]]<br />Shadow Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | St. Performer Regol | |||
| class="electric" | 872 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shadow Electrode.gif|Shadow Electrode]]<br />Shadow Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Cipher Admin Dakim | |||
| class="electric" | 875 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shadow Electrode.gif|Shadow Electrode]]<br />Shadow Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Cipher Admin Snattle | |||
| class="electric" | 914 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shadow Electrode.gif|Shadow Electrode]]<br />Shadow Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Hunter Argel | |||
| class="electric" | 968 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shiny Electrode.gif|Shiny Electrode]]<br />Shiny Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Harlequin Cherley | |||
| class="electric" | 1357 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Mystic Electrode.gif|Mystic Electrode]]<br />Mystic Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Rising Star Nelly | |||
| class="electric" | 1802 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Metallic Electrode.gif|Metallic Electrode]]<br />Metallic Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Rising Star Estel | |||
| class="electric" | 1803 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Shiny Electrode.gif|Shiny Electrode]]<br />Shiny Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Ace Trainer Rico | |||
| class="electric" | 1804 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|- | |||
| class="electric" | [[File:Electrode.gif|Electrode]]<br />Electrode | |||
| class="electric" | [[File:Electric.gif|link=Electric|Electric]] | |||
| class="electric" | Ace trainer Alanza | |||
| class="electric" | 1909 | |||
| class="electric" | Sonic Boom<br />Spark<br />Thunderbolt<br />Charge Beam | |||
| class="electric" | 100 | |||
|} | |||
<!-- End Sidequest Appearances Table --> |