Strayazilas (talk | contribs) |
Strayazilas (talk | contribs) |
||
Line 181: | Line 181: | ||
| class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:719MMS.png|link=Diancie (Mega)|Diancie (Mega)]]<br/>#719M<br/>[[Diancie (Mega)]] | | class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:719MMS.png|link=Diancie (Mega)|Diancie (Mega)]]<br/>#719M<br/>[[Diancie (Mega)]] | ||
| class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:744MS.png|link=Rockruff|Rockruff]]<br/>#744<br/>[[Rockruff]] | | class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:744MS.png|link=Rockruff|Rockruff]]<br/>#744<br/>[[Rockruff]] | ||
| class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:745DuMS.png|link=Lycanroc (Dusk)|Lycanroc (Dusk)]]<br/>#745Du<br/>[[Lycanroc (Dusk)]] | |||
| class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:745MdMS.png|link=Lycanroc (Midday)|Lycanroc (Midday)]]<br/>#745Md<br/>[[Lycanroc (Midday)]] | | class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:745MdMS.png|link=Lycanroc (Midday)|Lycanroc (Midday)]]<br/>#745Md<br/>[[Lycanroc (Midday)]] | ||
| class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:745MnMS.png|link=Lycanroc (Midnight)|Lycanroc (Midnight)]]<br/>#745Mn<br/>[[Lycanroc (Midnight)]] | | class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:745MnMS.png|link=Lycanroc (Midnight)|Lycanroc (Midnight)]]<br/>#745Mn<br/>[[Lycanroc (Midnight)]] | ||
|- | |||
| class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:774CMS.png|link=Minior (Core)|Minior (Core)]]<br/>#774C<br/>[[Minior (Core)]] | | class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:774CMS.png|link=Minior (Core)|Minior (Core)]]<br/>#774C<br/>[[Minior (Core)]] | ||
| class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:774MMS.png|link=Minior (Meteor)|Minior (Meteor)]]<br/>#774M<br/>[[Minior (Meteor)]] | | class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:774MMS.png|link=Minior (Meteor)|Minior (Meteor)]]<br/>#774M<br/>[[Minior (Meteor)]] | ||
| class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:793MS.png|link=Nihilego|Nihilego]]<br/>#793<br/>[[Nihilego]] | | class="rock-dex" style="width:140px;" | [[File:793MS.png|link=Nihilego|Nihilego]]<br/>#793<br/>[[Nihilego]] |
Revision as of 17:35, 15 May 2019
Type Effectiveness
Damaged Normally by: | |
Weak to: | |
Immune to: | |
Resistant to: |
Rock Type Moves
Rock Type Pokémon
Primary Rock Type
#074 Geodude |
#074A Geodude (Alolan) |
#075 Graveler |
#075A Graveler (Alolan) |
#076 Golem |
#076A Golem (Alolan) |
#095 Onix |
#111 Rhyhorn |
#112 Rhydon |
#138 Omanyte |
#139 Omastar |
#140 Kabuto |
#141 Kabutops |
#142 Aerodactyl |
#142M Aerodactyl (Mega) |
#185 Sudowoodo |
#246 Larvitar |
#247 Pupitar |
#248 Tyranitar |
#248M Tyranitar (Mega) |
#299 Nosepass |
#304 Aron |
#305 Lairon |
#306 Aggron |
#337 Lunatone |
#338 Solrock |
#377 Regirock |
#408 Cranidos |
#409 Rampardos |
#410 Shieldon |
#411 Bastiodon |
#438 Bonsly |
#464 Rhyperior |
#476 Probopass |
#493Roc Arceus (Rock) |
#524 Roggenrola |
#525 Boldore |
#526 Gigalith |
#566 Archen |
#567 Archeops |
#639 Terrakion |
#688 Binacle |
#689 Barbaracle |
#696 Tyrunt |
#697 Tyrantrum |
#698 Amaura |
#699 Aurorus |
#703 Carbink |
#719 Diancie |
#719M Diancie (Mega) |
#744 Rockruff |
#745Du Lycanroc (Dusk) |
#745Md Lycanroc (Midday) |
#745Mn Lycanroc (Midnight) |
#774C Minior (Core) |
#774M Minior (Meteor) |
#793 Nihilego |
#805 Stakataka |
Secondary Rock Type
#141F Kabutops (Fossil) |
#142F Aerodactyl (Fossil) |
#213 Shuckle |
#219 Magcargo |
#222 Corsola |
#345 Lileep |
#346 Cradily |
#347 Anorith |
#348 Armaldo |
#369 Relicanth |
#557 Dwebble |
#558 Crustle |
#564 Tirtouga |
#565 Carracosta |