Sneezeball (talk | contribs) mNo edit summary |
Strayazilas (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 146: | Line 146: | ||
{| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | {| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | ||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:001MS.png|link=Bulbasaur|Bulbasaur]]<br/>#001<br/>[[Bulbasaur]] | | class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:001MS.png|link=Bulbasaur|Bulbasaur]]<br/>#001<br/>[[Bulbasaur]] | ||
| class="bug-dex" style="width: 140px;" | [[File:012MS.png|link=Butterfree|Butterfree]]<br/>#012<br/>[[Butterfree]] | | class="bug-dex" style="width: 140px;" | [[File:012MS.png|link=Butterfree|Butterfree]]<br/>#012<br/>[[Butterfree]] | ||
| class="bug-dex" style="width: 140px;" | [[File:015MS.png|link=Beedrill|Beedrill]]<br/>#015<br/>[[Beedrill]] | | class="bug-dex" style="width: 140px;" | [[File:015MS.png|link=Beedrill|Beedrill]]<br/>#015<br/>[[Beedrill]] | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:018MS.png|link=Pidgeot|Pidgeot]]<br/>#018<br/>[[Pidgeot]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:018MS.png|link=Pidgeot|Pidgeot]]<br/>#018<br/>[[Pidgeot]] | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:020MS.png|link=Raticate|Raticate]]<br/>#020<br/>[[Raticate]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:020MS.png|link=Raticate|Raticate]]<br/>#020<br/>[[Raticate]] | ||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:070MS.png|link=Weepinbell|Weepinbell]]<br/>#070<br/>[[Weepinbell]] | |||
|- | |- | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:133MS.png|link=Eevee|Eevee]]<br/>#133<br/>[[Eevee]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:133MS.png|link=Eevee|Eevee]]<br/>#133<br/>[[Eevee]] | ||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:152MS.png|link=Chikorita|Chikorita]]<br/>#152<br/>[[Chikorita]] | | class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:152MS.png|link=Chikorita|Chikorita]]<br/>#152<br/>[[Chikorita]] | ||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:252MS.png|link=Treecko|Treecko]]<br/>#252<br/>[[Treecko]] | | class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:252MS.png|link=Treecko|Treecko]]<br/>#252<br/>[[Treecko]] | ||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:387MS.png|link=Turtwig|Turtwig]]<br/>#387<br/>[[Turtwig]] | | class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:387MS.png|link=Turtwig|Turtwig]]<br/>#387<br/>[[Turtwig]] | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:428MS.png|link=Lopunny|Lopunny]]<br/>#428<br/>[[Lopunny]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:428MS.png|link=Lopunny|Lopunny]]<br/>#428<br/>[[Lopunny]] | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:446MS.png|link=Munchlax|Munchlax]]<br/>#446<br/>[[Munchlax]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:446MS.png|link=Munchlax|Munchlax]]<br/>#446<br/>[[Munchlax]] | ||
|- | |||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:470MS.png|link=Leafeon|Leafeon]]<br/>#470<br/>[[Leafeon]] | |||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:495MS.png|link=Snivy|Snivy]]<br/>#495<br/>[[Snivy]] | | class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:495MS.png|link=Snivy|Snivy]]<br/>#495<br/>[[Snivy]] | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:507MS.png|link=Herdier|Herdier]]<br/>#507<br/>[[Herdier]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:507MS.png|link=Herdier|Herdier]]<br/>#507<br/>[[Herdier]] | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:520MS.png|link=Tranquill|Tranquill]]<br/>#520<br/>[[Tranquill]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:520MS.png|link=Tranquill|Tranquill]]<br/>#520<br/>[[Tranquill]] | ||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:650MS.png|link=Chespin|Chespin]]<br/>#650<br/>[[Chespin]] | | class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:650MS.png|link=Chespin|Chespin]]<br/>#650<br/>[[Chespin]] | ||
| class="fire-dex" style="width: 140px;" | [[File:662MS.png|link=Fletchinder|Fletchinder]]<br/>#662<br/>[[Fletchinder]] | | class="fire-dex" style="width: 140px;" | [[File:662MS.png|link=Fletchinder|Fletchinder]]<br/>#662<br/>[[Fletchinder]] | ||
|- | |||
| class="bug-dex" style="width: 140px;" | [[File:665MS.png|link=Spewpa|Spewpa]]<br/>#665<br/>[[Spewpa]] | | class="bug-dex" style="width: 140px;" | [[File:665MS.png|link=Spewpa|Spewpa]]<br/>#665<br/>[[Spewpa]] | ||
|} | |} | ||
Line 279: | Line 276: | ||
| class="dragon-dex" style="width: 140px;" | [[File:704MS.png|link=Goomy|Goomy]]<br/>#704<br/>[[Goomy]] | | class="dragon-dex" style="width: 140px;" | [[File:704MS.png|link=Goomy|Goomy]]<br/>#704<br/>[[Goomy]] | ||
| class="steel-dex" style="width: 140px;" | [[File:707MS.png|link=Klefki|Klefki]]<br/>#707<br/>[[Klefki]] | | class="steel-dex" style="width: 140px;" | [[File:707MS.png|link=Klefki|Klefki]]<br/>#707<br/>[[Klefki]] | ||
| class=" | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:731MS.png|link=Pikipek|Pikipek]]<br/>#731<br/>[[Pikipek]] | ||
|- | |- | ||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:753MS.png|link=Fomantis|Fomantis]]<br/>#753<br/>[[Fomantis]] | | class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:753MS.png|link=Fomantis|Fomantis]]<br/>#753<br/>[[Fomantis]] | ||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:755MS.png|link=Morelull|Morelull]]<br/>#755<br/>[[Morelull]] | | class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:755MS.png|link=Morelull|Morelull]]<br/>#755<br/>[[Morelull]] | ||
Line 290: | Line 286: | ||
{| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | {| style="text-align: center; width: margin-top: 10px; border-radius: 10px;" | ||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:001MS.png|link=Bulbasaur|Bulbasaur]]<br/>#001<br/>[[Bulbasaur]] | | class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:001MS.png|link=Bulbasaur|Bulbasaur]]<br/>#001<br/>[[Bulbasaur]] | ||
| class="bug-dex" style="width: 140px;" | [[File:012MS.png|link=Butterfree|Butterfree]]<br/>#012<br/>[[Butterfree]] | | class="bug-dex" style="width: 140px;" | [[File:012MS.png|link=Butterfree|Butterfree]]<br/>#012<br/>[[Butterfree]] | ||
| class="bug-dex" style="width: 140px;" | [[File:015MS.png|link=Beedrill|Beedrill]]<br/>#015<br/>[[Beedrill]] | | class="bug-dex" style="width: 140px;" | [[File:015MS.png|link=Beedrill|Beedrill]]<br/>#015<br/>[[Beedrill]] | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:018MS.png|link=Pidgeot|Pidgeot]]<br/>#018<br/>[[Pidgeot]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:018MS.png|link=Pidgeot|Pidgeot]]<br/>#018<br/>[[Pidgeot]] | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:020MS.png|link=Raticate|Raticate]]<br/>#020<br/>[[Raticate]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:020MS.png|link=Raticate|Raticate]]<br/>#020<br/>[[Raticate]] | ||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:070MS.png|link=Weepinbell|Weepinbell]]<br/>#070<br/>[[Weepinbell]] | |||
|- | |- | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:133MS.png|link=Eevee|Eevee]]<br/>#133<br/>[[Eevee]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:133MS.png|link=Eevee|Eevee]]<br/>#133<br/>[[Eevee]] | ||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:152MS.png|link=Chikorita|Chikorita]]<br/>#152<br/>[[Chikorita]] | | class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:152MS.png|link=Chikorita|Chikorita]]<br/>#152<br/>[[Chikorita]] | ||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:252MS.png|link=Treecko|Treecko]]<br/>#252<br/>[[Treecko]] | | class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:252MS.png|link=Treecko|Treecko]]<br/>#252<br/>[[Treecko]] | ||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:387MS.png|link=Turtwig|Turtwig]]<br/>#387<br/>[[Turtwig]] | | class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:387MS.png|link=Turtwig|Turtwig]]<br/>#387<br/>[[Turtwig]] | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:428MS.png|link=Lopunny|Lopunny]]<br/>#428<br/>[[Lopunny]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:428MS.png|link=Lopunny|Lopunny]]<br/>#428<br/>[[Lopunny]] | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:446MS.png|link=Munchlax|Munchlax]]<br/>#446<br/>[[Munchlax]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:446MS.png|link=Munchlax|Munchlax]]<br/>#446<br/>[[Munchlax]] | ||
|- | |||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:470MS.png|link=Leafeon|Leafeon]]<br/>#470<br/>[[Leafeon]] | |||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:495MS.png|link=Snivy|Snivy]]<br/>#495<br/>[[Snivy]] | | class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:495MS.png|link=Snivy|Snivy]]<br/>#495<br/>[[Snivy]] | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:507MS.png|link=Herdier|Herdier]]<br/>#507<br/>[[Herdier]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:507MS.png|link=Herdier|Herdier]]<br/>#507<br/>[[Herdier]] | ||
| class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:520MS.png|link=Tranquill|Tranquill]]<br/>#520<br/>[[Tranquill]] | | class="normal-dex" style="width: 140px;" | [[File:520MS.png|link=Tranquill|Tranquill]]<br/>#520<br/>[[Tranquill]] | ||
| class="fire-dex" style="width: 140px;" | [[File:662MS.png|link=Fletchinder|Fletchinder]]<br/>#662<br/>[[Fletchinder]] | | class="fire-dex" style="width: 140px;" | [[File:662MS.png|link=Fletchinder|Fletchinder]]<br/>#662<br/>[[Fletchinder]] | ||
| class="bug-dex" style="width: 140px;" | [[File:665MS.png|link=Spewpa|Spewpa]]<br/>#665<br/>[[Spewpa]] | | class="bug-dex" style="width: 140px;" | [[File:665MS.png|link=Spewpa|Spewpa]]<br/>#665<br/>[[Spewpa]] | ||
|- | |||
| class="grass-dex" style="width: 140px;" | [[File:722MS.png|link=Rowlet|Rowlet]]<br/>#722<br/>[[Rowlet]] | |||
|} | |} | ||
Revision as of 15:46, 11 March 2019
↲ Map 6 | Map 7 | Map 8 ↳ |
Pokémon Obtainable During Day
Common Pokémon
Rare Pokémon
#001 Bulbasaur |
#012 Butterfree |
#015 Beedrill |
#018 Pidgeot |
#020 Raticate |
#070 Weepinbell |
#133 Eevee |
#152 Chikorita |
#252 Treecko |
#387 Turtwig |
#428 Lopunny |
#446 Munchlax |
#470 Leafeon |
#495 Snivy |
#507 Herdier |
#520 Tranquill |
#650 Chespin |
#662 Fletchinder |
#665 Spewpa |
Legendary Pokémon
#151 Mew |
#251 Celebi |
#380 Latias |
#492 Shaymin |
#492S Shaymin (Sky) |
#640 Virizion |
#641 Tornadus |
#716A Xerneas (Active) |
#787 Tapu Bulu |
Ultra Beasts
#794 Buzzwole |
#795 Pheromosa |
#798 Kartana |
Pokémon Obtainable During Night
Common Pokémon
#013 Weedle |
#019 Rattata |
#021 Spearow |
#023 Ekans |
#032 Nidoran (M) |
#043 Oddish |
#048 Venonat |
#052 Meowth |
#056 Mankey |
#077 Ponyta |
#114 Tangela |
#123 Scyther |
#127 Pinsir |
#128 Tauros |
#161 Sentret |
#163 Hoothoot |
#167 Spinarak |
#172 Pichu (Notched) |
#193 Yanma |
#198 Murkrow |
#203 Girafarig |
#204 Pineco |
#209 Snubbull |
#214 Heracross |
#227 Skarmory |
#234 Stantler |
#235 Smeargle |
#261 Poochyena |
#263 Zigzagoon |
#273 Seedot |
#287 Slakoth |
#290 Nincada |
#293 Whismur |
#312 Minun |
#314 Illumise |
#327 Spinda |
#331 Cacnea |
#333 Swablu |
#335 Zangoose |
#336 Seviper |
#352 Kecleon |
#359 Absol |
#401 Kricketot |
#415 Combee |
#427 Buneary |
#431 Glameow |
#434 Stunky |
#451 Skorupi |
#453 Croagunk |
#455 Carnivine |
#504 Patrat |
#506 Lillipup |
#529 Drilbur |
#543 Venipede |
#556 Maractus |
#585Au Deerling (Autumn) |
#585Sp Deerling (Spring) |
#585Su Deerling (Summer) |
#585Wi Deerling (Winter) |
#590 Foongus |
#595 Joltik |
#597 Ferroseed |
#616 Shelmet |
#626 Bouffalant |
#627 Rufflet |
#659 Bunnelby |
#674 Pancham |
#686 Inkay |
#702 Dedenne |
#704 Goomy |
#707 Klefki |
#731 Pikipek |
#753 Fomantis |
#755 Morelull |
#764 Comfey |
Rare Pokémon
#001 Bulbasaur |
#012 Butterfree |
#015 Beedrill |
#018 Pidgeot |
#020 Raticate |
#070 Weepinbell |
#133 Eevee |
#152 Chikorita |
#252 Treecko |
#387 Turtwig |
#428 Lopunny |
#446 Munchlax |
#470 Leafeon |
#495 Snivy |
#507 Herdier |
#520 Tranquill |
#662 Fletchinder |
#665 Spewpa |
#722 Rowlet |
Legendary Pokémon
#381 Latios |
#384 Rayquaza |
#480 Uxie |
#481 Mesprit |
#482 Azelf |
#488 Cresselia |
#649 Genesect |
#717 Yveltal |
Ultra Beasts
#794 Buzzwole |
#795 Pheromosa |
#798 Kartana |