LicketySplit (talk | contribs) |
LicketySplit (talk | contribs) |
||
Line 293: | Line 293: | ||
| class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:666SunMS.png|link=Vivillon (Sun)|Vivillon (Sun)]]<br />#666Sun<br/>[[Vivillon (Sun)]] | | class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:666SunMS.png|link=Vivillon (Sun)|Vivillon (Sun)]]<br />#666Sun<br/>[[Vivillon (Sun)]] | ||
| class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:666TunMS.png|link=Vivillon (Tundra)|Vivillon (Tundra)]]<br />#666Tun<br/>[[Vivillon (Tundra)]] | | class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:666TunMS.png|link=Vivillon (Tundra)|Vivillon (Tundra)]]<br />#666Tun<br/>[[Vivillon (Tundra)]] | ||
| class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:666VorMS.png|link=Vivillon (Vortexball)|Vivillon (Vortexball)]]<br />#666Vor<br/>[[Vivillon (Vortexball)]] | |||
| class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:736MS.png|link=Grubbin|Grubbin]]<br />#736<br/>[[Grubbin]] | | class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:736MS.png|link=Grubbin|Grubbin]]<br />#736<br/>[[Grubbin]] | ||
| class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:737MS.png|link=Charjabug|Charjabug]]<br />#737<br/>[[Charjabug]] | | class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:737MS.png|link=Charjabug|Charjabug]]<br />#737<br/>[[Charjabug]] | ||
|- | |||
| class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:738MS.png|link=Vikavolt|Vikavolt]]<br />#738<br/>[[Vikavolt]] | | class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:738MS.png|link=Vikavolt|Vikavolt]]<br />#738<br/>[[Vikavolt]] | ||
| class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:742MS.png|link=Cutiefly|Cutiefly]]<br />#742<br/>[[Cutiefly]] | | class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:742MS.png|link=Cutiefly|Cutiefly]]<br />#742<br/>[[Cutiefly]] | ||
| class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:743MS.png|link=Ribombee|Ribombee]]<br />#743<br/>[[Ribombee]] | | class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:743MS.png|link=Ribombee|Ribombee]]<br />#743<br/>[[Ribombee]] | ||
Line 302: | Line 303: | ||
| class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:768MS.png|link=Golisopod|Golisopod]]<br />#768<br/>[[Golisopod]] | | class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:768MS.png|link=Golisopod|Golisopod]]<br />#768<br/>[[Golisopod]] | ||
| class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:794MS.png|link=Buzzwole|Buzzwole]]<br />#794<br/>[[Buzzwole]] | | class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:794MS.png|link=Buzzwole|Buzzwole]]<br />#794<br/>[[Buzzwole]] | ||
|- | |||
| class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:795MS.png|link=Pheromosa|Pheromosa]]<br />#795<br/>[[Pheromosa]] | | class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:795MS.png|link=Pheromosa|Pheromosa]]<br />#795<br/>[[Pheromosa]] | ||
| class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:900MS.png|link=Kleavor|Kleavor]]<br />#900<br/>[[Kleavor]] | | class="bug-dex" style="width:140px;" | [[File:900MS.png|link=Kleavor|Kleavor]]<br />#900<br/>[[Kleavor]] | ||
Revision as of 14:43, 22 June 2022
Type Effectiveness
Damaged Normally by: | |
Weak to: | |
Immune to: | |
Resistant to: |
Bug Type Moves
Bug Type Pokémon
Primary Bug Type
Secondary Bug Type
#451 Skorupi |
#751 Dewpider |
#752 Araquanid |
#850 Sizzlipede |
#851G Centiskorch |
#851 Centiskorch (Gigantamax) |
#872 Snom |
#873 Frosmoth |