Strayazilas (talk | contribs) |
Strayazilas (talk | contribs) |
||
Line 109: | Line 109: | ||
| class="electric-dex" style="width: 140px;" | [[File:695MS.png|link=Heliolisk|Heliolisk]]<br/>#695<br/>[[Heliolisk]] | | class="electric-dex" style="width: 140px;" | [[File:695MS.png|link=Heliolisk|Heliolisk]]<br/>#695<br/>[[Heliolisk]] | ||
| class="flying-dex" style="width: 140px;" | [[File:715MS.png|link=Noivern|Noivern]]<br/>#715<br/>[[Noivern]] | | class="flying-dex" style="width: 140px;" | [[File:715MS.png|link=Noivern|Noivern]]<br/>#715<br/>[[Noivern]] | ||
|- | |||
| class="dragon-dex" style="width: 140px;" | [[File:782MS.png|link=Jangmo-o|Jangmo-o]]<br/>#782<br/>[[Jangmo-o]] | |||
|} | |} | ||
Revision as of 14:44, 11 March 2019
↲ Map 9 | Map 10 | Map 11 ↳ |
Pokémon Obtainable During Day
Basic Pokémon
#027 Sandshrew |
#041 Zubat |
#046 Paras |
#050 Diglett |
#066 Machop |
#074 Geodude |
#095 Onix |
#104 Cubone |
#111 Rhyhorn |
#115 Kangaskhan |
#173 Cleffa |
#201A Unown (A) |
#201B Unown (B) |
#201C Unown (C) |
#201D Unown (D) |
#201E Unown (E) |
#201F Unown (F) |
#201G Unown (G) |
#201H Unown (H) |
#201I Unown (I) |
#201J Unown (J) |
#201K Unown (K) |
#201L Unown (L) |
#201M Unown (M) |
#207 Gligar |
#213 Shuckle |
#216 Teddiursa |
#231 Phanpy |
#296 Makuhita |
#299 Nosepass |
#303 Mawile |
#304 Aron |
#328 Trapinch |
#374 Beldum |
Burmy (Sand) #412Sa Burmy (Sand) |
#438 Bonsly |
#443 Gible |
#449 Hippopotas |
#524 Roggenrola |
#529 Drilbur |
#532 Timburr |
#538 Throh |
#539 Sawk |
#551 Sandile |
#557 Dwebble |
#559 Scraggy |
#610 Axew |
#619 Mienfoo |
#621 Druddigon |
#622 Golett |
#624 Pawniard |
#632 Durant |
#633 Deino |
#688 Binacle |
#694 Helioptile |
#703 Carbink |
#714 Noibat |
Rare Pokemon
#051 Dugtrio |
#067 Machoke |
#075 Graveler |
#076 Golem |
#132 Ditto |
#147 Dratini |
#208 Steelix |
#246 Larvitar |
#305 Lairon |
#329 Vibrava |
#371 Bagon |
#375 Metang |
#437 Bronzong |
#447 Riolu |
#525 Boldore |
#530 Excadrill |
#533 Gurdurr |
#598 Ferrothorn |
#611 Fraxure |
#623 Golurk |
634 Zweilous |
#689 Barbaracle |
#695 Heliolisk |
#715 Noivern |
#782 Jangmo-o |
Legendary Pokémon
#150 Mewtwo |
#377 Regirock |
#379 Registeel |
#383 Groudon |
#385 Jirachi |
#386 Deoxys |
#483 Dialga |
#484 Palkia |
#486 Regigigas |
#493 Arceus |
#638 Cobalion |
#639 Terrakion |
#640 Virizion |
#643 Reshiram |
#644 Zekrom |
#645 Landorus |
#646 Kyurem |
#649 Genesect |
#718 Zygarde |
#719 Diancie |
Pokémon Obtainable During Night
Basic Pokémon
#027 Sandshrew |
#041 Zubat |
#046 Paras |
#050 Diglett |
#066 Machop |
#074 Geodude |
#095 Onix |
#104 Cubone |
#111 Rhyhorn |
#115 Kangaskhan |
#132 Ditto |
#147 Dratini |
#173 Cleffa |
#201A Unown (A) |
#201B Unown (B) |
#201C Unown (C) |
#201D Unown (D) |
#201E Unown (E) |
#201F Unown (F) |
#201G Unown (G) |
#201H Unown (H) |
#201I Unown (I) |
#201J Unown (J) |
#201K Unown (K) |
#201L Unown (L) |
#201M Unown (M) |
#207 Gligar |
#213 Shuckle |
#216 Teddiursa |
#231 Phanpy |
#246 Larvitar |
#296 Makuhita |
#299 Nosepass |
#303 Mawile |
#304 Aron |
#328 Trapinch |
#371 Bagon |
#374 Beldum |
Burmy (Sand) #412Sa Burmy (Sand) |
#438 Bonsly |
#443 Gible |
#447 Riolu |
#449 Hippopotas |
#524 Roggenrola |
#529 Drilbur |
#532 Timburr |
#538 Throh |
#539 Sawk |
#551 Sandile |
#557 Dwebble |
#559 Scraggy |
#610 Axew |
#619 Mienfoo |
#621 Druddigon |
#622 Golett |
#624 Pawniard |
#632 Durant |
#633 Deino |
#688 Binacle |
#694 Helioptile |
#703 Carbink |
#714 Noibat |
Rare Pokémon
#051 Dugtrio |
#067 Machoke |
#075 Graveler |
#076 Golem |
#132 Ditto |
#147 Dratini |
#208 Steelix |
#246 Larvitar |
#305 Lairon |
#329 Vibrava |
#371 Bagon |
#375 Metang |
#437 Bronzong |
#447 Riolu |
#525 Boldore |
#530 Excadrill |
#533 Gurdurr |
#598 Ferrothorn |
#611 Fraxure |
#623 Golurk |
634 Zweilous |
#689 Barbaracle |
#695 Heliolisk |
#715 Noivern |
#782 Jangmo-o |
Legendary Pokémon
#150 Mewtwo |
#377 Regirock |
#379 Registeel |
#383 Groudon |
#385 Jirachi |
#386 Deoxys |
#483 Dialga |
#484 Palkia |
#486 Regigigas |
#493 Arceus |
#638 Cobalion |
#639 Terrakion |
#640 Virizion |
#643 Reshiram |
#644 Zekrom |
#645 Landorus |
#646 Kyurem |
#649 Genesect |
#718 Zygarde |
#719 Diancie |