Line 304: | Line 304: | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:457MS.png|link=Lumineon|Lumineon]]<br/>#457<br/>[[Lumineon]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:457MS.png|link=Lumineon|Lumineon]]<br/>#457<br/>[[Lumineon]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:458MS.png|link=Mantyke|Mantyke]]<br/>#458<br/>[[Mantyke]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:458MS.png|link=Mantyke|Mantyke]]<br/>#458<br/>[[Mantyke]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:484OMS.png|link=Palkia (Origin)|Palkia (Origin)]]<br/>#484O<br/>[[Palkia (Origin)]] | |||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:489MS.png|link=Phione|Phione]]<br/>#489<br/>[[Phione]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:489MS.png|link=Phione|Phione]]<br/>#489<br/>[[Phione]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:490MS.png|link=Manaphy|Manaphy]]<br/>#490<br/>[[Manaphy]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:490MS.png|link=Manaphy|Manaphy]]<br/>#490<br/>[[Manaphy]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:493WatMS.png|link=Arceus (Water)|Arceus (Water)]]<br/>#493Wat<br/>[[Arceus (Water)]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:493WatMS.png|link=Arceus (Water)|Arceus (Water)]]<br/>#493Wat<br/>[[Arceus (Water)]] | ||
|- | |||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:501MS.png|link=Oshawott|Oshawott]]<br/>#501<br/>[[Oshawott]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:501MS.png|link=Oshawott|Oshawott]]<br/>#501<br/>[[Oshawott]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:502MS.png|link=Dewott|Dewott]]<br/>#502<br/>[[Dewott]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:502MS.png|link=Dewott|Dewott]]<br/>#502<br/>[[Dewott]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:503MS.png|link=Samurott|Samurott]]<br/>#503<br/>[[Samurott]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:503MS.png|link=Samurott|Samurott]]<br/>#503<br/>[[Samurott]] | ||
Line 314: | Line 315: | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:515MS.png|link=Panpour|Panpour]]<br/>#515<br/>[[Panpour]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:515MS.png|link=Panpour|Panpour]]<br/>#515<br/>[[Panpour]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:516MS.png|link=Simipour|Simipour]]<br/>#516<br/>[[Simipour]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:516MS.png|link=Simipour|Simipour]]<br/>#516<br/>[[Simipour]] | ||
|- | |||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:535MS.png|link=Tympole|Tympole]]<br/>#535<br/>[[Tympole]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:535MS.png|link=Tympole|Tympole]]<br/>#535<br/>[[Tympole]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:536MS.png|link=Palpitoad|Palpitoad]]<br/>#536<br/>[[Palpitoad]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:536MS.png|link=Palpitoad|Palpitoad]]<br/>#536<br/>[[Palpitoad]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:537MS.png|link=Seismitoad|Seismitoad]]<br/>#537<br/>[[Seismitoad]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:537MS.png|link=Seismitoad|Seismitoad]]<br/>#537<br/>[[Seismitoad]] | ||
Line 321: | Line 322: | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:550RMS.png|link=Basculin (Red Stripe)|Basculin (Red Stripe)]]<br/>#550R<br/>[[Basculin (Red Stripe)]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:550RMS.png|link=Basculin (Red Stripe)|Basculin (Red Stripe)]]<br/>#550R<br/>[[Basculin (Red Stripe)]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:564MS.png|link=Tirtouga|Tirtouga]]<br/>#564<br/>[[Tirtouga]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:564MS.png|link=Tirtouga|Tirtouga]]<br/>#564<br/>[[Tirtouga]] | ||
|- | |||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:565MS.png|link=Carracosta|Carracosta]]<br/>#565<br/>[[Carracosta]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:565MS.png|link=Carracosta|Carracosta]]<br/>#565<br/>[[Carracosta]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:580MS.png|link=Ducklett|Ducklett]]<br/>#580<br/>[[Ducklett]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:580MS.png|link=Ducklett|Ducklett]]<br/>#580<br/>[[Ducklett]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:581MS.png|link=Swanna|Swanna]]<br/>#581<br/>[[Swanna]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:581MS.png|link=Swanna|Swanna]]<br/>#581<br/>[[Swanna]] | ||
Line 328: | Line 329: | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:593MS.png|link=Jellicent|Jellicent]]<br/>#593<br/>[[Jellicent]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:593MS.png|link=Jellicent|Jellicent]]<br/>#593<br/>[[Jellicent]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:594MS.png|link=Alomomola|Alomomola]]<br/>#594<br/>[[Alomomola]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:594MS.png|link=Alomomola|Alomomola]]<br/>#594<br/>[[Alomomola]] | ||
|- | |||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:647MS.png|link=Keldeo|Keldeo]]<br/>#647<br/>[[Keldeo]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:647MS.png|link=Keldeo|Keldeo]]<br/>#647<br/>[[Keldeo]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:647RMS.png|link=Keldeo (Resolute)|Keldeo (Resolute)]]<br/>#647R<br/>[[Keldeo (Resolute)]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:647RMS.png|link=Keldeo (Resolute)|Keldeo (Resolute)]]<br/>#647R<br/>[[Keldeo (Resolute)]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:656MS.png|link=Froakie|Froakie]]<br/>#656<br/>[[Froakie]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:656MS.png|link=Froakie|Froakie]]<br/>#656<br/>[[Froakie]] | ||
Line 335: | Line 336: | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:658MS.png|link=Greninja|Greninja]]<br/>#658<br/>[[Greninja]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:658MS.png|link=Greninja|Greninja]]<br/>#658<br/>[[Greninja]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:692MS.png|link=Clauncher|Clauncher]]<br/>#692<br/>[[Clauncher]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:692MS.png|link=Clauncher|Clauncher]]<br/>#692<br/>[[Clauncher]] | ||
|- | |||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:693MS.png|link=Clawitzer|Clawitzer]]<br/>#693<br/>[[Clawitzer]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:693MS.png|link=Clawitzer|Clawitzer]]<br/>#693<br/>[[Clawitzer]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:728MS.png|link=Popplio|Popplio]]<br/>#728<br/>[[Popplio]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:728MS.png|link=Popplio|Popplio]]<br/>#728<br/>[[Popplio]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:729MS.png|link=Brionne|Brionne]]<br/>#729<br/>[[Brionne]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:729MS.png|link=Brionne|Brionne]]<br/>#729<br/>[[Brionne]] | ||
Line 342: | Line 343: | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:746ScMS.png|link=Wishiwashi (School)|Wishiwashi (School)]]<br/>#746Sc<br/>[[Wishiwashi (School)]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:746ScMS.png|link=Wishiwashi (School)|Wishiwashi (School)]]<br/>#746Sc<br/>[[Wishiwashi (School)]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:746SoMS.png|link=Wishiwashi (Solo)|Wishiwashi (Solo)]]<br/>#746So<br/>[[Wishiwashi (Solo)]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:746SoMS.png|link=Wishiwashi (Solo)|Wishiwashi (Solo)]]<br/>#746So<br/>[[Wishiwashi (Solo)]] | ||
|- | |||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:751MS.png|link=Dewpider|Dewpider]]<br/>#751<br/>[[Dewpider]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:751MS.png|link=Dewpider|Dewpider]]<br/>#751<br/>[[Dewpider]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:752MS.png|link=Araquanid|Araquanid]]<br/>#752<br/>[[Araquanid]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:752MS.png|link=Araquanid|Araquanid]]<br/>#752<br/>[[Araquanid]] | ||
| class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:771MS.png|link=Pyukumuku|Pyukumuku]]<br/>#771<br/>[[Pyukumuku]] | | class="water-dex" style="width:140px;" | [[File:771MS.png|link=Pyukumuku|Pyukumuku]]<br/>#771<br/>[[Pyukumuku]] |
Revision as of 15:50, 27 January 2023
Type Effectiveness
Damaged Normally by: | |
Weak to: | |
Immune to: | |
Resistant to: |